Fieri heq simbolet e partive politike në qendër të qytetit

Publikuar: 25.05.2013 - 22:34

Fier, 25 maj - Bashkia e Fierit ka ndėrmarrė sot njė aksion duke hequr banderolat dhe flamujt e partive politike tė vendosura pa leje nė sheshin qendror “Nėnė Tereza”, trasnmeton BW.Sipas Bashkisė sė Fierit, vendosja e simboleve politike nė sheshet kryesore publike, bėhet vetėm gjatė mitingjeve dhe mė pas ato hiqen pėrsėri. Gjatė ditės sė sotme policia bashkiake, hoqi dekoret e Partisė Demokratike dhe asaj Socialiste.

Gjatė heqjes, se simboleve te dy partive kryesore nuk pati incidente.