Rama prezantohet në Vlorë

Publikuar: 18.05.2013 - 22:25

Vlorė, 18 maj - Nga pallati i sportit “Flamurtari” Edi Rama u prezantua si kandidat pėr deputet nė qytetin e Vlorės, duke udhėhequr listėn pėr kėtė qark.Kryesocialisti Rama ka komentuar kandidimin e tij nė qytetin e Vlorės, me faktin se Vlora ėshtė kryeqyteti i tė gjithė shqiptarėve.

Hapja e fushatės sė Partisė Socialiste nė Vlorė ishte konceptuar ndryshe nga rrethet e tjera. Fillimisht nga njė fjalim tė shkurtėr mbajtėn me radhė kandidatėt e PS-sė pėr deputetė nė kėtė qark, mė pas pėr tė pranishmit nė pallatin e sportit “Flamurtari” u transmetua nė projektor njė dokumentar i shkurtėr kushtuar kreut tė PS-sė Edi Rama.

Nė pėrfundim tė dokumentarit, fjalėn e mori Rama. Ai u ndal tek lidhja e tij e veēantė me Vlorėn, siē tha  qė nė fėmijėrinė e hershme, ndėrsa mė pas u ndal tek situata aktuale nė kėtė qark. Rama tha se nė 8 vitet e qeverisjes sė Sali Berishės, qyteti i Vlorės ka marrė mė pak fonde edhe se Kamza, ndėrsa ironizoi me moratoriumin e skafeve teksa deklaroi se “pėr 8 vite PD i vuri ēelėsin detit”, transmeton TCH.

Kryetari i degės sė PS-sė nė Vlorė, Edmond Leka thotė se nė Vlorė ėshtė pritur me entuziazėm kandidimi i Ramės nė kėtė qark. "Ne kemi funksionuar nė ēdo fushatė elektorale me 13 deri 15 qendra elektorale. Sot qė po flasim nė Vlorė janė ndėrtuar 45 qendra elektorale. Ka shumė njerėz qė vėnė nė dispozicion ambientet e tyre pėr tė pritur fitoren e 23 qershorit, sepse e kanė besimin pėr kėtė fitore dhe entuziazmi ėshtė shumė i madh", thotė Leka.

 

LISI20.05.2013/21:08

E KAM VIZITUAR SHQIPRINE NE VITIN 1979 KA QENE TEPER BUKUR.GJITHKUNDE NE TERE SHQIPRINE KA QENE HARE GEZIM KENGE DHE TE GJITHE NE PUNE.TASH NUK MUNDE TE SHKOJ NE SHQIPRI SE KUR SHOF KREJTE TE SHKATRUAR RENQETHEM.MEZI PRES 23 QERSHORIN ME FITUE PARTIJA SOCIALISTE DHE BESOJ SHUME SE DO TE LULZOJ SHQIPRIJA SIKUR PRESIN TE GJITHE.

L.P.18.05.2013/22:52

Është vërtetë një udhëheqës i qëlluar për Shqipërinë tejet të lerë prapa. Jo për lloj propagande, por thjeshtë duke pasur parasysh realitetin e hidhur. Si njeri çë jetoj në perendim, ardhja në trojet shqipëtare te gezon, por fakti se trojet tone janë më te planifikuarat të trishton. Si futesh në trojet shqiptare veren mënjeher çë shteti nuk funksionon ne secilin aspekt. E për ti dhen fund këti zhvillimi tejet të shemtuar, duhet patjeter zoti Rama, çë bën dhe besa ka bërë si në Tiranë çdo send me plan. Puna ti më ka lënë përshtypje te madhe. Përpara E.Rama.