KQZ regjistron Dritan Priftin si kandidat i pavarur në Fier

Publikuar: 06.05.2013 - 15:18

 Tiranė, 6 maj - Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar sot kėrkesėn e Dritan Priftit pėr tė kandiduar i vetėm nė zgjedhjet parlamentare tė 23 qershorit, raporton Shqip. Katėr anėtarėt e KQZ-sė kanė votuar unanimisht pėr regjistrimin e Priftit si deputet i pavarur nė qarkun e Fierit.

Pak ditė mė parė Prifti dorėzoi kėrkesėn nė KQZ dhe deklaroi se do tė kandidojė pėr njė mandat si deputet i pavarur nė zgjedhjet e 23 qershorit duke mos u bėrė pjesė e asnjė koalicioni. Sipas tij vendimi pėr tė kandiduar si i pavarur u mor pas konsultimeve me zgjedhėsit e tij.