Ndarja e mandateve në Shqipëri sipas vitit 2009

Publikuar: 23.01.2013 - 13:28

Tiranė, 23 janar - Shpėrndarja e mandateve nė zgjedhjet parlamentare tė 2012 nuk do tė ndryshojė nga zgjedhjet e shkuara parlamentare. Komisioni i Ligjeve miratoi propozimin e relatorit Paloka me 11 vota pro dhe 10 kundėr, bėn tė ditur ABCnews. Vendimi u mor pasi u dėgjuan kryetari e nėnkryetari I Komisionit Qendror tė zgjedhjeve dhe vėzhguesit vendorė, mbi zhvillimet qė detyruan Kuvendin tė ushtronte kompetencėn e tij finale, pasi vendimmarrja pėr kėtė ēėshtje u bllokua nga pakica nė KQZ.