Edhe Shqipëria e njohu opozitën siriane

Publikuar: 14.12.2012 - 17:17

Tiranė, 14 dhjetor - Qeveria shqiptare e ka njohur sot opozitėn siriane si tė vetmen pėrfaqėsuese legjitime tė Sirisė dhe tė kombit sirian. Deklarata e njohjes ėshtė kumtuar nga kryeministri Berisha.

“Shqipėria i bėn thirrje Organizatės sė Kombeve tė Bashkuara dhe Aleancės sė Atlantikut tė Veriut qė tė marrin tė gjitha vendimet pėr tė ndaluar masakrėn e civilėve dhe barbarisė qė Bashar al-Assad dhe regjimi i tij po kryejnė ēdo ditė mbi popullin e pambrojtur sirian”, thuhet nė komunatėn e qeverisė qė e transmeton BW.

Sipas kreut tė qeverisė, “Shqipėria do tė japė njė ndihmė me shumėn prej 100 mijė dollarėsh refugjatėve sirianė nė Turqi dhe ėshtė e gatshme tė ēojė ekipe mjekėsore dhe ndihma tė tjera nė kampet e tyre".

ekrem braha.fr15.12.2012/00:08

Ma kollaj e ka Sala ta njoh qdo opozit perveq asaj ne shtepi te vet po hajt se spo e zgjati shume.