Zgjedhjet parlamentare në Shqipëri më 23 qershor 2013

Publikuar: 03.12.2012 - 13:38

Tiranė, 3 dhjetor   - Nė Shqipėri zgjedhjet e ardhshme parlamentare do tė zhvillohen saktėsisht nė 23 qershor 2013, njoftojnė mediet e Tiranės. Kjo datė pėrfundimtare ėshtė dekretuar sot nga presidenti, Bujar Nishani.

“Nė mbėshtetje tė nenit 92 shkronja “gj” dhe 93 tė Kushtetutės sė Republikės sė Shqipėrisė, si dhe tė nenit 9, paragrafi 1, tė ligjit nr. 10019 , datė 29.12.2008 “Kodi Zgjedhor i Republikės sė Shqipėrisė” i ndryshuar, d e k r e t o j zgjedhjet pėr Kuvendin, tė cilat do tė zhvillohen ditėn e diel, mė datė 23 qershor 2013. Ky dekret hyn nė fuqi menjėherė”, thuhet nė dekretin tė firmosur sot nė Tiranė nga Presidenti i Republikės, Bujar Nishani.