Krimi në Shqipëri frikëson të huajt

Publikuar: 03.10.2012 - 21:24

Tiranė, 3 tetor - Shefi i sigurisė i stafit tė OKB-sė nė Tiranė, me anė tė njė e-maili drejtuar personave pėrgjegjės nė agjencitė e Kombeve tė Bashkuara, por edhe atyre tė institucioneve tė tjera ndėrkombėtare, si Banka Botėrore, ka paralajmėruar qė ata tė kėshillojnė stafin qė tė ketė kujdes nė kryeqytetin shqiptar, duke e konsideruar njė mjedis tė pasigurt.

Zoltan Biro, nė e-mailin e tij paralajmėrues sjell nė vėmendje rastin e fundit, kur njė punonjėse e UNDP-sė u grabit nė rrugėn 'Komuna e Parisit' nė Tiranė. Punonjėsja nga stafi i UNDP-sė u sulmua nga njė 14-vjeēar, i cili i mori ēantėn me forcė dhe u largua.

Nė porosi thuhet se “rrėmbimet dhe vjedhjet nė rruge janė shtuar dhe ky nuk ėshtė incidenti i parė qė i bėhet stafit tė OKB-sė. Djem tė rinj me biēikleta apo qė ecin nė rrugė venė nė shėnjestėr gratė, i vjedhin ēantat apo bizhuteritė. Por, kur viktimat rezistojnė, ata pėrdorin thika apo pistoleta pėr t'i kėrcėnuar dhe nė shumė raste janė plagosur”, raporton TCH.

Kreu i sigurisė i kėrkon stafit qė tė mos bėjnė rezistencė sepse mund tė plagosen. Mes kėshillave, Biro thotė qė punonjėsit tė mos mbajnė sende me vlerė apo para kesh mė shumė se nevojat ditore. 

Shartari06.10.2012/00:40

Oh kuku qe u deke Enveri se besa keta smarrin vesh tjeter pos dhunes. Ai mire e ka dite qka don shqipetari, vlen edhe per ne ne KS