‘Sulmi me miell kundër Berishës’, pezullohen 13 policë

Publikuar: 16.09.2012 - 14:02

Tiranė, 16 shtator - Incidenti i tė enjtes paradite, ku makina e kryeministrit Sali Berisha u qėllua me qese mielli nga dy ish-tė pėrndjekur politikė, nė momentin qė po i drejtohej godinės sė Parlamentit ėshtė shoqėruar me masa ndėshkimore pėr policėt e komisariatit numėr 1 nė Tiranė.Burime zyrtare nga Policia e Shtetit bėjnė me dije se me urdhėr tė Drejtori tė Pėrgjithshėm tė Policisė, Hysni Burgaj 13 polici tė kėtij komisariati janė pezulluar nga detyra, mes tė cilėve janė edhe komandanti i grupit dhe shefi i rendit nė komisariatin numėr 1, transmeton BW.Tė prekurit nga ky vendim do tė kalojnė nė komisionin e disiplinės pėr t’iu nėnshtruar masave pėr mosndėrhyrje e mos neutralizim tė dy personave qė goditėn makinėn e kryeministrit. Ngjarja nė fjalė ndodhi paraditen e tė enjtes kur, ish tė pėrndjekurit Skėnder Tufa dhe Agim Kollēaku, qėlluan me qese me miell nė drejtim tė makinės sė kreut te ekzekutivit pėrballė Parlamentit