Homazhe para ambasadës së SHBA-ve në Tiranë

Publikuar: 15.09.2012 - 22:34

Tiranė, 15 shtator - Nė ambientet para Ambasadės sė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės nė Tiranė, tė rinj tė forumit “Rinia Aktive” kanė ndezur qirinj, nė respekt tė katėr zyrtarėve amerikanė tė vrarė nė Libi.

Ambasadat amerikane nė botėn myslimane kanė qenė nė shėnjestėr tė sulmeve ditėt e fundit, pas prodhimit nė SHBA tė njė filmi me fyerje kundrejt profetit Muhamed.

Ndėrkaq, Ambasada amerikane nė Tiranė ka ulur nė gjysmė- shtizė flamurin nė nderim tė viktimave qė u vranė nė Libi, ndėrsa ka falėnderuar tė gjithė shqiptarėt pėr mesazhet dhe lutjet.

“Ato na kujtojnė se dhuna e pajustifikuar nuk mund tė thyejė lidhjen ndėrmjet qenieve tė denja njerėzore.”-thekson Ambasada.