Nesër konferencë statusore për Haradinajn

Publikuar: 01.05.2012 - 14:05

Hagė, 1 maj -  Tribunali i Hagės nesėr do tė mbajė njė konferencė statusore pėr rastin e ish-kreut tė UĒK-sė, Haradinaj Ramush, dhe bashkėpunėtorėve tė tij, Idriz Balaj dhe Lahi Brahimaj, transmeton RTK njoftimet.  

 

 

Bergeni01.05.2012/22:41

Nëse është me t'vërtetë i pafajshëm dhashtë zoti dhe u liroftë, por nëse është i fajshëm le të dënohet! Pa marrë parasysh se kush është dhe cfarë të mira ka bërë ato nuk do t'harrohen, por edhe t'kqijat duhet ndëshkohen.
Personat nuk dënohen për vepra të mira por pranojnë lëvdata kurse kjo nuk i mbron nga veprat penale! Vetëm kështu duhet bërë nëse Kosova don të kthjellet dhe populli të vetëdijësohet se edhe trimat, heronjët, presidentët e kryministrat, mjekët dhe avokatët, drejtorët dhe punëtorët, ti që je duke lexuar dhe unë që jam duke shkruar të gjithë të marrin verdikt që meritojnë të mirën dhe të keqen!

ramiz salihu01.05.2012/20:03

ISHALLA LIROHET NESER E KTHEHET NE KOSOV LE TA MARR VENDIN NE DOR SE KY NJERI ESHT PER TA UDHEQ KOSOVE

Gega 01.05.2012/18:30

ishalla sa ma lirohet dhe i bashkangjitet Albin Kurtit e nasht i hjek kta hajna perej ... rikave se e shkatrrun popullin.

Galani01.05.2012/17:15

Po mir asht të kthehet trimi por qka me ba me reketasht e AAK DHE PASUNIN E TYRE.Qdo lëvdatë për luften dhe dëshmoret e familjes, por Z Haradinaj me hajni nuk shkohet përpara, mendoni pak për popullin e shkretë të Kosovës.

isaku01.05.2012/17:09

ramushi i cili duket te ken qen ma hakikat. Dhe per ket ate nuk po e lshojn. Edhe neve hakikatat e tjer neper kosov po vuajm. Nga ata te cilt fatkeqsisht po thirren ne luft, dhe te cilt po shkatrrojn gjdogja nga se shum nga tan te infiltruar dhe posaqerisht agresiva kuner popullit te vet.

i urti01.05.2012/16:54

Ishalla lirohet Ramushi e marrin fund tan keto vuajtje te pa drejta ndaj tij familjes se tij dhe te gjithe neve shqipetarve qe jemi me zemer e me shpirt pran KOMANDANTIT.
O zot i madhe bekoje RAMUSHIN me shendet ,urtesi e trimeri ashtu siq e ke bekuar gjithenje.
"Toke e shenjet e Kosoves po te kthehet jeta gjelbrimi bashke me trimin"

Nora01.05.2012/16:29

Mendoi se nesër do të kemi një lajmë të mirë Lirimi i heroit të gjallë i ditëve tona z Ramush Haradinaj dhe bashkëluftëtarëve të tij. Odise, vendlindja është duke të pritur.