INPO: Aliu dhe Salihaj në balotazh për Ferizajn

Publikuar: 29.04.2012 - 21:53

Ferizaj, 29 prill - Organizatat joqeveritare, INPO dhe D4D, kanė publikuar rezultatet preliminare tė zgjedhjeve pėr Kryetar tė Ferizajt, sipas tė cilave kandidati PDK-sė, Agim Aliu dhe ai LDK-sė, Adem Salihaj shkojnė nė balotazh.

Sipas tyre, Agim Aliu i PDK-sė ka marrė 40.8 pėr qind tė votave, Adem Salihaj i LDK-sė 24.2, Faton Topalli i Vetėvendosjes 16.7 pėr qind tė votave, derisa Naim Ferati i AAK-sė ka marrė 10 pėr qind tė votave, Burim Ademi i PD-sė me 2.62 pėr qind, Rrahim Sadiku kandidat i pavarur me 0.5 pėr qind dhe Ramadan Emini i LB-sė 0.4 pėr qind  tw votave.

Kėto janė rezultatet tė votave tė numėruara nė 117 qendra tė votimeve. Ende nuk janė numėruar 7 qendra, ashtu sikurse nuk janė numėruar as votat me kusht.

 

dini30.04.2012/07:57

Hajde malltretim hajde, po ku nuk ju bo bajat mo edhe vet politikanve tu kerku vota aman qitmani, po hiq bre se se nuk kan me bo po veq pastrim truri tek qytetaret Ferizajas se ka me shku si gjithmon e ishalla prej zotit ju vjen se bash na keni lodh me kto ballotazha e hamama, gerdi po na vjen prej jush.

Kosovari29.04.2012/22:11

Definitivisht shiptart kurrr skan me mledh mend , vaj halli per neve !!!!!