Veselinoviqi, “Al Capone” i veriut

Publikuar: 28.04.2012 - 09:08

Prishtinė, 28 prill – Shumė kriminelė mund t’ia kenė lakmi Zvonko Veselinoviqit ngjitjen nė krye tė kriminalitetit. Nga njė anėtar i thjeshtė i “Rojave tė urės” nė Mitrovicė ka arritur tė vihet nė krye tė strukturave kriminale tė serbėve tė veriut.

Veselinoviq ėshtė identifikuar nga inteligjenca e Policisė ndėrkombėtare nė Kosovė si kriminel, aktivist i politikės radikale. Shpejt ėshtė pėrfshirė nė krime tė rėnda. Policia thotė se ka filluar karrierėn si vjedhės i veturave, por ka avancuar shumė shpejt nė kontrabandė me karburante, drogė dhe trafikim armėsh. Nė gjithė kėtė veprimtari ka punuar me shqiptarė.

“Ai (Zvonko Veselinoviq v.j.) ėshtė i dyshuar nė disa vrasje. Edhe pse ka urdhėrarrest nga Policia e Serbisė, ai shėtit lirshėm nė Mitrovicėn veriore, ku aktivitetet e tij duket se lulėzojnė nė bazė tė jetės sė tij luksoze”, e pėrshkruan inteligjenca atė nė njė raport tė vitit 2010.

Kur kishte bėrė shumė para, Zvonko kishte vepruar ngjashėm me njėrin prej mafiozėve me tė famshėm nė Amerikėn e viteve 20 - Alphonse Gabriel, i njohur si “Al Capone”. Ai kishte nisur tė kujdesej pėr tė varfrit. 50 familjeve serbe u ka siguruar tė ardhura mujore.

Mė gjerėsisht lexoni sot nė Koha Ditore 

Adriatik29.04.2012/05:25

SHUM KEQ PER KRIMINELA SHQIPTAR LE TE MARIN MESIM SI KY QYSH I NIMON GJAKUT VET E KRIMINELET TAN PER POPULL ME MUJT EDHE BUKEN JA MARIN PREJ GOJES TU FILLU PREJ THAQIT
GREETINGS NGA USA NESE JU DUHET EDHE NUMRIN E EMRIN ADRESEN JU SHENOJ TJETER HERE

riza budakova28.04.2012/20:20

Krejt kto komente bahen si pas mendimeve te njerzvemendoj se mamir asht me punue ma shum eme fol mapakqysh pas luftes se fundit ne kosov ma teper kemi hap probleme mes veti se qe hargjojm energji per zhvillimin e kosoves.Ju pershendes riza BRUKSELL.

Fatmiri28.04.2012/16:55

Edhe ky far shkau si KRIMINELI ARKANI. edhe aji i ka be te gjitha te zezat e ka shetite kah ka deshte per ISH Jugosllavi, e DUEL XHELATI e JA HOQ FLAMEN, MOS U GUTNI SE QDO KRIMINELI I VJEN KOHA E VET E DEL PARA XHELATI. BILE KY ESHTE BERLLOG KRIMINEL.

sl28.04.2012/16:22

nuk ma botuet komentin ,ndoshta po shprehem ashper per keta kriminelal kapone serb te veriut dhe shqipetareal kapone te jugut,dhe ju nese mendoni se e kam teprue gaboheni sepse keta te njejte jane dhe kete nuk ethem vetem une por vet gjendja e mjerueshme e popullit dhe injoranca e ketije pushteti per te luftue ktimin dhe korupcionin.

luli28.04.2012/14:18

bravo nita alcaponet shqiptar e kan avancu ket njeri

Hyseni28.04.2012/13:42

Ky far zvonko punon dhe vepron me ndihmen e institucioneve te beogradit dhe haptas ban krime,vjedhje neper Kosov edhe nuk guxon askush me ja prish timin e duhanit,ky edhe koncetratin e minjerave te trepqes e importon nga Kosova dhe e dergon diku jasht vendit se institucionet tona nuk e qajn koken per ket punmarri ju koft.

tini28.04.2012/13:31

po mir se nuk e burgos policia eulexit apo e kosves po dalin me deklarata se esht kriminel kto nuk ndodhin as kund ne vende ku ka ligji

dennis@28.04.2012/12:50

Al Caponei veriuth! kurse Al Caponei jugut Qeveria.

Oktopod VraniqiRezall28.04.2012/12:31

Ja shikojani fytyren ketij krimineli!Mua ma merr mendja se nuk ka koment.Po te ishin ... re qiftat e keti krimineli,sikurse jane ... re mbi 600 djelmosha te pafajshem shqiptare qe thuhet tek Bllaca,as kemb shkjau nuk ishte sot ne Kosove.Po shikone me shume meshire po keni tek kriminelat e ketill,se po me vjen zet te ia permend emrinkesaj stervine.Edhe sot mos pafshi dhe mos ndjefshi asgje per ju qeveritaet dhe eliten politike,kurr s'do te shihni me dhe as qe do te ndjeni."Me mire njehereBUJE,se sa tere jeten nen kembe te HUAJ"No Coment..1

ragmi bajrami28.04.2012/12:24

e nderuara Nita Kikaj un nuk po te njof po te lutna mos i prek ne tel "al Caponet tan se te shpallin luft meni her te etiketojn tradhtare te kombit ska nevoj mi publiku emrat ta jap une adresen NE PARLAMENT JAN TUNG

osllani28.04.2012/11:54

QYKY TEK OSHT I ZOTI E JO HASHA JON. NGASE KY PO I MBAJKA TE VARFERIT EDHE HIQ PA BUXHET SHTETEROR E BILE EDHE ME FLET ARREST. DERISA HASHA I JON TE VARFERVE UA KA SHTREJTUE TE GJITH ARTIKUJT PRJ 50 PER QIND E PERPJET, ME QELLIM QE NJI KATEGORIJE QE KAN, ME PAS EDHE NA SHUM. TURP TURP TURP TURP......

muki28.04.2012/11:35

po ky vetem nuk eshte ardhe ketu.une i njoh do tipa knena qi krejt kite pasaru me zvonkun e kan ba nuk eshten njo po jan shume .edhe haverit hallalle i kofte sa te blejn shipecat produkte te ketina pse mos me ba lek

qytetarja e veriut28.04.2012/10:49

O zot a ka,a ka ligj ne kete bote,per keta kriminela,hajna bandita,qka po presin ma keta te Eulexit qe nuk po i zajne,kur keshtu ska qene,duhet ti pushkatojne para popullit,jo ti gjykojne,se ne burg po hyne pa zanate,po dalin me zanate,nje ... e tjeret bine vete.

nita kikaj28.04.2012/10:10

Po mire pse nuk i publikoni edhe emerat e "al caponeve"shqiptare,perndryshe ai skishte me u avansuar pa perkrahjen e mafijozve shqipetar,zaten keta mafijoz na muren ne qafe.