Lëvizja “Bashkohu” përkrahë protestën për veriun

Publikuar: 21.04.2012 - 21:40

Prishtinė, 21 prill - Lėvizja "Bashkohu" po pėrcjell me vėmendje zhvillimet politike sociale dhe ekonomike tė Kosovės, gjithashtu paralajmėron edhe popullin e Kosovės pėr njė rrezik qė po i kanoset vendit dhe qytetarėve te saj, thuhet nė njė komunikatė tė kėsaj lėvizjeje.

Duke e parė ketė rrezik lėvizja "Bashkohu" nė mbledhjen qė ka bėrė me kryesinė e saj ka vendosur te pėrkrahė protestėn pėr zhvillimet nė veri tė organizuar nga Nexhmedin Spahiu , prandaj i ftojmė tė gjithė qytetarėt e Kosovės qė me 24 prill ti bashkangjiten kėsaj proteste e cila thėrret pėr ta mbrojtur integritetin , sovranitetin dhe qytetarėt shqiptarė nė pjesėn veriore tė Kosovės .

Lėvizja "Bashkohu" gjithashtu kėrkon nga qeveria e Kosovės tė mos bėjė marrėveshje qė dėmton popullin e Kosovės, pėrkatėsisht etninė shqiptare dhe dėnon ēdo marrėveshje qė bėhet si rezultat i presionit nė dėm tė qytetarėve tė Kosovės .

adil22.04.2012/09:05

bravo nexhmedin o oj ti mitrovic po ma mir le ta udhheq qiki far nexhmedini se sa kerkush hiq bravo nexhi veq vazhdo une prej kaqanikit ka mi mledh shokt e mi dhe aty na keni 100 perqin

Musa Ademi21.04.2012/23:42

Allllahu nuk e ndryshon gjendjen e një populli përderisa ata ta ndryshojnë veten e tyre

mitrovicasi21.04.2012/22:35

po me cudit fakti se qysh po e boni te madhe nje njeri qe e njohe nga shkolla e mesme qe ska guxu kurre te merret me kso punesh apo ti bertas ndonji serbi u kon si femer.ska mujt me prit mizen nga persheshi e le mo me shkije me bo diqka nej spiunazh ne dem te popullit shqipetar ndoshta gjith na thojke ju jeni katunar e le mo.ky o nji psyhopat qe ka msu gjith permensh qata u bo si budal e del neper mitrovice e i shtin kamert e tv mitrovices mi bo intervju kishe une jom dikushi e une qe e njoh mire po me vjen keq prej qytynve katunarve qe ja kane pshtu kryt pa e pre shkijet te kerrshi i dudit.me ta skisha humbe as kohe u shku ne akr se po mendon qe pacolli o budall e ja mush gushen pare e paskit zgjedh nji trim per keto protesta hahahahahah