U hap Spitali Amerikan në Prishtinë

Publikuar: 06.04.2012 - 19:18

Prishtinė, 6 prill – Nė Prishtinė, mė saktėsisht nė Hajvali, sot ėshtė hapur solemnisht Spitali Amerikan, ndėrsa nė hapje kanė qenė edhe presidentja Atifete Jahjaga dhe ministri kosovar i Shėndetėsisė, Ferid Agani. 

Drejtuesit e kėtij institucioni thanė se ky spital ėshtė i tipit tė pėrgjithshėm dhe ofron pjesėn mė tė madhe tė shėrbimeve shėndetėsore 24 orė nė ditė.

Nė stafin e kėtij spitali janė tė punėsuar rreth 100 persona, mjekė tė specializuar vendorė e ndėrkombėtarė, kurse investimi nismėtar nė tė ėshtė 7 milionė euro. 

Spitali Amerikan i hapur nė Kosovė ėshtė pjesė e rrjetit tė Spitaleve Amerikane tė cilėt 

bona gashi19.05.2012/18:47

jam e interesuar me dit a punojn per dit ne spital se un jam kontrollu ne tiran