Kryesia e LDK-së përkrahë kandidaturën e Adem Salihajt

Publikuar: 02.04.2012 - 16:55

Prishtinė, 2 prill - Kryesia e Lidhjes Demokratike tė Kosovės, nė mbledhjen e mbajtur sot, duke respektuar vullnetin e Kryesisė sė Degės sė LDK-sė nė Ferizaj, i dha pėrkrahje kandidaturės sė z. Adem Salihaj, kryetar i Degės, pėr zgjedhjet e jashtėzakonshme tė 29 prillit, pėr kryetar tė Komunės sė Ferizajt, njoftohet ndėrmjet njė komunikate.

Kryesia e LDK-sė kėrkon nga Dega e LDK-sė nė Ferizaj, tė gjitha strukturat e partisė, nga veprimtarė dhe simpatizantė qė tė angazhohen maksimalisht e tė punojnė qė LDK-ja tė dalė fituese e kėtyre zgjedhjeve.

Kryesia e LDK-sė kėrkon mbėshtetjen e qytetarėve tė Ferizajt me rrethinė pėr kandidatin e LDK-sė, mė 29 prill, pėr tė mundėsuar qė tė fitojė alternativa qė pėrfaqėson LDK-ja, alternativa e njė qeverisjeje demokratike dhe nė tė mirė tė tė gjithė qytetarėve tė Ferizajt me rrethinė.

 

gramozii02.04.2012/18:14

oo Adem fitorja eshte e jottja e garantume nese del ne balotazh me AZEM NERODIMEN se ish kandidat i pavarur.Besojme ne fitoren tende.Te urojme fat dhe shendet.Veq mos bene spektakle te lutem................

ferizaji02.04.2012/17:09

Vec perpara z.Salihaj,zgjidhja e duhur per Ferizaj!

reformatori02.04.2012/17:02

Keshtu duken reformat e Isa Mustafes. Tmerr.