Ndaj Limajt e tre të tjerëve vazhdon gjykimi, gjashtë lirohen

Publikuar: 30.03.2012 - 15:40

Prishtinė, 30 mars – Trupi Gjykues i Gjykatės sė Qarkut nė Proshtinė, ka shpallur sot pasdite aktgjykimin pėr rastin “Kleēka”, sipas tė cilit ndaj Fatmir Limajt dhe tre tė tjerėve do tė vazhdojė gjykimi, kurse gjashtė tė akuzuar u shpallėn tė pafajshėm.

Trupi Gjykues gjeti se pėr shkak tė pėrgjegjėsive tė tyre komanduese gjatė luftės duhet tė shqyrtohen disa dyshime qė kanė tė bėjnė me veprimet e Fatmir Limajt, Nexhmi Krasniqit, Naser Shalės e Naser Krasniqit. Ndėrsa u liruan plotėsisht nga tė gjitha pikėt e aktakuzės Behlul Limaj, Refki Mazreku,. Sabit Shala, Shaban Shala, Besim Shurdhaj dhe Arben Krasniqi. 

Limaj dhe nėntė ish- pjesėtarė tė UĒK-sė akuzoheshin pėr krime lufte.

 

Basri31.03.2012/08:55

Turp per gjykaten,nuk eshte mir te luhet me ndjenja te ketij patrioti...Fatmir jemi krenar o vella qe te kemi!