Lladrovci: Azem Syla nuk i dërgoi armë Komandantit

Publikuar: 14.03.2012 - 10:53

Prishtinė, 14 mars - Sikurse Rexhep Selimi nė emisionin Rubikon tė KTVs –sė, edhe njė ish figurė e UĒK-sė, Ramiz Lladrovci e ka bėrė pėrgjegjės Azem Sylėn pėr mos dėrgimin e armėve tė porositura pėr Komandantin legjendar Adem Jashari dhe familjen e tij. Ai  ka thėnė se Azem Syla, i cili i ka marrė paratė nė Tiranė e ka pasur obligim pėr t’i sjellė armėt pėr familjen Jashari.

"Unė me Lulzimin, djalin e Ademit jemi nis pėr Tiranė. Atje mijėra marka u janė dhėnė njerėzve pėrgjegjės. Azem Syla e kishte kėtė pėrgjegjėsi pėr armėt por ato siē dihet kurrė nuk shkuan nė Kosovė. As nė mars tė vitit 1998 kur ra Komandati dhe familja e tij" ka thėnė Lladrovci nė njė intervistė pėr RTK-nė.

 

saadiu15.03.2012/07:32

Ne emer te luftes shume te holla jane plackitur. Shume "ATDHETARE" jane pasuruar.

albani14.03.2012/23:40

Luajae, drenice luaje!

Rahman Rama14.03.2012/22:47

Ceshtjen e z.Azem Syles, nuk po muj me e kuptu, e besoj edhe shumkush!
Rezhep Selimi dhe Ramiz LLadrovci po deklarojn se Azem Syla i paska mar paret rethh 4O.OOO DM per ta furnizu me arme komandantin Adem Jasharin,por nuk e paska bere!
Nga ana tjeter,Azem Syla thot se paska qene komandant i shtabit te pergjitheshem te UCK!
Dilema eshte a ka qen Azem Syla furnizues i UCK me arme, apo ka qene komandandant i shtabit te pergjithshem te UCK ? Kjo duhet te skjarohet,sikurse edhe perse nuk qenka furnizu me arme Adem Jashari me familje?

Hamdiu14.03.2012/21:53

Fatkeqesisht nuk jane keto mjete te vetme qe nuk kane shkuar ne destinacionin e duhur.Shtrohet pyetja se ku i dergoi 100.000 marka gjermane Isa Mustafa e Bujar Bukoshi te destinuara per armatimin e Komandantit legjendar te grumbulluara ne Offenbach te Gjermanise,te cilat iu dorezuanpersonalisht ish ministrit te financave per kete qellim.Me kete ceshtje eshte mire te merret edhe vet Koha ditore apo Koha vizion.

bella14.03.2012/20:35

kape njanin e mshoj tjetrit ...

Bekimi14.03.2012/13:14

Azemi qysh ateher eshte siguruar te behet invalid psikik 100 ne menyre qe drejtesia ta liron nga te gjitha keto pergjegjesi te cilat ende nuk jane zbuluar te gjitha. Plus tash e ka edhe nje argument me shume me letra sepse ka marre mbi 500000 franga ndihme.

Armend Kajtazi14.03.2012/11:58

Rexhep Selimi dhe Ramiz Lladrovci nuk jane te kenaqur me parate qe ua ndau Shtabi i UCKse pas lufte. Megjithate, dihet se Rexhep Selimit i bleu dy banesa komode ne Kodren e Diellit te banesat e kuqe, por Hashim Thacit i bleu shtepi ne Dragodan dhe keshtu filloi xhelozia. Eshte mire te shikohet se cka mori per vete Aem Syla, cka i dha Xhavit Halitit etj. Keta ishin funksionare te larte dhe duhej akomoduar ne Prishtine me parate Fondit Vendlindja Therret.

realistiferizaj14.03.2012/11:19

duhet te zbardhen gjerat mos me na shit mend tradhtart mu ba patriota se na murren ne qaf krejt popullin. Thojn ni fjal ma mir von von se kurr.

faceri14.03.2012/11:18

po daj e nip nuk kan mendu hiq per kosov veq qysh me plaqkit popllin kqyr nir qfar face kan kta dy idiota

no koment14.03.2012/11:01

SKAM QKA ME SHTU MA SHUM.
familja Jashari u sakrifiku, burra gra femije..kurse tjetri jeton ne parajse..pa kurr fare ndergjegje.
MADE IN KOSOVA