Bisedimet vazhdojnë nesër, Edita fshihet nga mediet

Publikuar: 22.02.2012 - 08:51

Bruksel, 22 shkurt - 20:18 - ( E plotėsuar)-  Sot nė Bruksel pėrfundoi i rundi mė i ri i dialogut ndėrmjet Kosovės e Serbisė. Pas pėrfundimit tė takimit, nuk pati asnjė deklaratė nga asnjėra palė, as nga Kosova as nga Serbia dhe as nga BE. Nesėr, nė orėn 10 do tė vazhdojė ky dialog. Pas mbarimit tė bisedave tė sotme Edita Tahiri nuk ėshtė prononcuar pėr medie, madje ajo ėshtė fshehur nga gazetarėt, njofton KTV. Kėtė gjė Tahiri e kishte bėrė edhe para fillimit tė takimit.  Nga na tjetėr kryesuesi i delegacionit serb Borislav Sefanoviq, pa treguar se ē’ėshtė biseduar dhe ē’ėshtė arritur gjatė takimit tė sotėm , ka thėnė se Beogradi ėshtė shumė i kėnaqur pėr kompromisin e arritur – futjen e  fusnotės 1244 kur bėhet fjalė pėr pėrfaqėsimin rajonal tė Kosovės. 

Bruksel, 22 shkurt  -17:18 - (E plotėsuar) - Nė Bruksel po vazhdon dialogu ndėrmjet Kosovės e Serbisė, i cili ka filluar nė orėn 10 tė mėngjesit.
Palėt kanė pasur njė pauzė dreke dhe janė kthyer sėrish, pėr tė diskutuar marrėveshjen pėr menaxhimin e integruar tė kufirit.
Sipas burimeve tė BE-sė, takimi po zhvillohet nė atmosferė pozitive, gjė qė jep shpresė se mund tė rezultojė me dy marrėveshje: atė pėr pėrmbushjen e pikave tė marrėveshjes pėr lėvizjen e lirė dhe tė menaxhimit tė integruar tė kufive, si dhe marrėveshja pėr bashkėpunimin rajonal.
Raportohet se mė herėt, para gazetarėve, ka folur vetėm shefi i ekipit negociator serb, Borisllav Stefanoviq, i cili nė lidhje me fusnotėn pėr Kosovėn, ka thėnė se ka qenė propozim i Serbisė, i pėrqafuar nga komuniteti ndėrkombėtar, transmeton REL.
Srtefanoviq ka thėnė se zgjidhja pėr pjesėmarrjen e Kosovės nė nismat rajonale do tė jetė duke marrė parasysh Kushtetutėn e Serbisė, Rezolutėn 12 44 dhe Deklaratėn e Gjykatės Ndėrkombėtare tė Drejtėsisė, por ka hedhur poshtė mundėsinė, qė tė pėrmendet edhe Deklarata e Pavarėsisė sė Kosovės.
Sipas Bashkimit Evropian, njė arritje e marrėveshjes do tė ishte nė tė mirė tė tė dyja palėve, sepse Serbisė i ndihmon pėr statusin, ndėrsa Kosovės pėr nismat rajonale.
Nuk dihet nėse ky raund bisedimesh do tė pėrmbyllet sonte, apo do tė vazhdojė edhe nesėr.


Bruksel, 22 shkurt - 08:51 - (E plotėsuar)-  Nė Bruksel po vazhdon rundi i ri i bisedimeve Kosovė-Serbi, i cili ka nisur nė mėngjes dhe ku palėt po diskutojnė pėr bashkėpunimin rajonal dhe zbatimin e marrėveshjeve tė arritura nė rundet e mėhershme. Kryenegociatorja kosovare, Edita Tahiri, u ėshtė shmangur maksimalisht mediave dhe, sipas burimeve nga BE-ja, ajo  ka hyrė nga njė derė dytėsore nė ndėrtesėn ku po mbahen bisedimet. Ndėrkaq mediave u ėshtė drejtuar vetėm shefi i ekipit negociator serb, Borislav Stefanoviq, i cili para nisjes sė takimit ka thėnė se Beogradi zyrtar ka ardhur plotėsisht i pėrgatitur nė kėtė rund bisedimesh dhe shpreson qė tė arrihet marrėveshja pėr pėrfaqėsimin rajonal tė Kosovės, e cila do t’i kėnaqte tė dyja palėt. “Sikurse deri me tash, ne prapė e themi se nė kėtė marrėveshje duhet tė pėrfshihet gjithsesi Rezoluta 1244, kushtetuta jonė dhe interesi ynė nacional. E dimė qė kjo nuk ėshtė e lehtė, por nėse ėshtė e nevojshme do t’i vazhdojmė bisedimet edhe nesėr. Ne jemi pėr kompromis”, ka deklaruar Stefanoviqi. Sa i pėrket palės kosovare, ajo tashmė ka pranuar qė tė pėrfaqėsohet me Rezolutėn 1244, por edhe me Deklaratėn e shpalljes sė Pavarėsisė dhe Mendimin e GJND-sė.  

Mediet serbe njoftojnė se nė Bruksel tashmė ka filluar rundi i ri i dialogut ndėrmjet Beogradit e Prishtinės. Gjatė kėtij rundi nė rend tė ditės janė pėrfaqėsimi rajonal i Kosovės dhe ēėshtja e implementimit tė menaxhimit tė integruar tė kufijve. Agjencitė e lajmeve tė Beogradit citojnė kryenegociatorin e ekipit serb, Borisllav Stefanoviq, tė ketė thėnė se nuk pret bisedime tė lehta dhe se nuk pėrjashton qė bisedimet tė vazhdojnė edhe nesėr. Ai ka folur pėr gatishmėrinė pėr kompromis brenda suazave tė Rezolutės 12 4, Kushtetutės sė Serbisė  dhe interesave kombėtare serbe. Sa i pėrket menaxhimit tė integruar tė kufijve, mediat citojnė Stefanoviqin tė ketė thėnė se pikėkalimet nė veri do tė jenė funksional, por nuk do tė kenė elemente tė kufirit shtetėror. Bisedimet ėshtė dashur tė fillon dje, por ato u shtynė pėr shkak tė vonesės sė delegacionit tė Kosovės.  

 Me njė vonesė njėditėshe, por jo me ndonjė ndryshim nė agjendė, tė mėrkurėn, nė orėn 9 e 30 tė mėngjesit, do tė duhej tė niste raundi i parė pėr kėtė vit i dialogut mes Kosovės dhe Serbisė. Shtyrja e nisjes sė kėtij raundi kishte ardhur si rezultat i vonesės sė ardhjes sė delegacionit tė Kosovės nė Bruksel. Delegacioni nuk kishte mbėrritur tė hėnėn mbrėma siē pritej, por ishte nisur nga Prishtina tė martėn. Gjatė tėrė ditės nė BE thuhej se dialogu gjithsesi do tė nisė tė martėn, duke planifikuar qė ai tė niste nė orėt e vona tė pasdites. Por mė vonė u mėsua se ishte anuluar fluturimi i aeroplanit nga Vjena pėr nė Bruksel me tė cilin ėshtė dashur tė vijė nė kryeqytetin evropian delegacioni i Kosovės. Prandaj ky raund i dialogut do tė nisė me njė ditė vonesė. Por gjithsesi u duket e ēuditshme pse delegacioni i Kosovės nuk kishte arritur me kohė mbrėmė, pasi qė data dhe koha e nisjes sė takimeve ishin caktuar qysh javėn e shkuar. Delegacioni i Serbisė thuhet se me kohė ka arritur nė Bruksel. Nė BE pohojnė se mbetet e njėjta agjendė dhe tė njėjtat pritje sa i pėrket dialogut. Dy temat e vetme kėsaj radhe do tė jenė bashkėpunimi rajonal dhe zbatimi i marrėveshjes pėr menaxhimin e kontrolluar tė kufirit (qė BE dhe Serbia e quajnė menaxhim tė pikėkalimeve). Sa i pėrket bashkėpunimit rajonal nė BE pohojnė se janė afėr arritjes sė marrėveshjes pėr mėnyrėn sesi do tė pėrfaqėsohej Kosova nė nismat rajonale sikur edhe nė takimet e BE-sė me vendet e rajonit. Burimet e BE-sė thanė se presin marrėveshje rreth formulės pėr pjesėmarrjen e Kosovės nė nismat rajonale, pėrmes sė cilės do tė pranohet insistimi i Serbisė pėr pėrmendjen e Rezolutės 1244, por do t’i dilet nė ndihmė Kosovės pėr tė pėrballuar kėtė duke pėrmendur edhe GJND-nė. Rreth pėrmendjes sė Deklaratės sė Pavarėsisė, nė BE thanė se „nuk janė tė sigurt, por mund tė gjendet ndoshta mundėsia e njė formulimi qė do ta pėrmendte tėrthorazi“.

Pala kosovare kishte paralajmėruar se gjithsesi do tė pėrmendet edhe Deklarata e Pavarėsisė nga 17 Shkurti i vitit 2008, ndėrsa pala serbe kishte hedhur poshtė njė gjė tė tillė. Nė BE ndėrkaq nuk kanė dashur tė konfirmojnė as se do tė pėrmendet e as qė nuk do tė pėrmendet. Nga disa burime diplomatike mėsohet se njė prej mundėsive ėshtė qė tė pėrmendet nė pjesėn e fusnotės ku do tė pėrmendej Mendimi i GJND-sė (gjerėsisht nė “Kohėn Ditore”).

H.S.23.02.2012/11:28

Kosoven me leshu toka nuk osht qudi,se si po veprojn te mbi jetuarit e luftes qe shumica ishin fut ne bira te minit e tash jon dal e bojn politik me gjakun e deshmorve qe dhan jeten per liri e panvarsi te kosoves po njo mos te harojn se ju vjen dita edhe atyne me u pergjegj per trathtin qe e bon kadal breg se ka hendeg. thojke 1 plak iurt e i menqur

Dashi 23.02.2012/09:22

Ne fund te viteve 80 nga Mitrovicva u ngriten minatoret dhe udhtuan ne kembe drejt Prishtines per te mbrojtur kushtetuten dhe udheheqesin e kohes perball gjithe ati represioni dhe dhunes serbojugosllave pa u friguare e me pastaj u mbushen te gjitha rruge e KOSOVES drejte kryeqytetit me qindra e mira qytetar e me dite e nete qendruam. Sot kur menduam pas gjithe asaj lufte arritem diq dhe pak u qetesuam qka po ndodh.Ngriti o popull e drejtohi prishtines e mbrone ate qe u arrit e mos i lejoni askend me luajt me ne ,nuk dham vota per privatzimin e Kosoves po per me udheheq.Ne i zgjodhim ne duhe ti rrezojm sa nuk eshte vone .Zgjohi popull nga gjumi

bujar lushaku23.02.2012/01:32

oj drenice shume shpejt don me jau kthy thaqi shkijet ne kosove...qe tash e pranoje 1244 masanej thote bibi edhe 1000 ushtare serb ne kosove se evropa po thote masanej mi hjek eurot me punu me dinare se po thote evropa.....votone thaqin apet se keni mi ja pa hajrin

zvonki23.02.2012/00:02

ndegjoni kjo nuk eshte burrerore me shit burreri si keta ne pergjithesi klasa politike kjo nuk ka te baj me klas politike por me klas mafioze se ketyre nuk iu intereson interesi kombetar e shteteror,me i marr edhe me iu ba naj kontroll keni me pa se shumica nuk kan shkoll prej madhit e deri te ma i vogli,edhe duhet me ju ba nje pyetje shume te rendesishme se qka d.m.th fjala politik nese ta din nga nje redbull e keni

Agim,B22.02.2012/23:34

E kosova dhe trimat e saj,te Gjith trimat u ... n kuse na mbeten vetem sa ... ,dhe matrapaz popullit nuk i mbet as gja tjeter por te zgjohet dhe nje here ne kemb ,dhe te futet ne parlament dhe tja vej ,Flaken .

Naki22.02.2012/23:31

Edita Tahiqi ku mos me ik pej mediave ska me Ftyr bile bile pak Mend me pas ajo duhet me ba Vet ... sje e mos mu kthy ma hiq ne Kosov

po po 22.02.2012/22:51

O ktyne zoti faren jau hupt po don me ne lon per beter.Rrnoft vetvenosja veq populli duhet me vednos se kta faqe zi veq terr jon ka na bin he i madhi zot ftyren jau nzift.

Shartari22.02.2012/22:04

Boll shkrova zi e terr per Qeverin e Hashim hajnit, Boll ju ka tregue A, Kurti ende para se me ja fillue bisedimeve.Tash u kryen veq ishalall Shkiet sna rrenin si perpara se metum me ta tash e ket e beri PDKja per me u fsheh mbas trafikimit te organeve po prap se besoj se skan mu pergj edhe per to.
Na qofte per hajr tash jemi me te fort me serrbin e flliqt.Edhe besoj prap se do te jet me mire se me Hashim hajnin e qeverine e tij. Urime o popull QORR

Molla e kuqe22.02.2012/21:38

no comment Edita dhe QKKQeveria e Korruptuar e Kosovéstju pranohet azyli né Serbi, e meritojné se ndihmuan Serbiné per ta marur status kandidtin pér né BE..

besa22.02.2012/20:59

Edita fshihet nga mediat por nuk mund te fshehet nga vetevetja

gezim22.02.2012/20:31

per komentuesin baki nuk mundem me qen te barbart kur asht ky far numri 1244 i faqes zez

R.Rexhepi22.02.2012/14:22

kjo asht si autonomia kur ju morr kosoves nga millosheviq,nuk humbeni kurgja,na premtojn ndima veq pranoni,ose kurropsion i moderuar nga evropa,pranone fusnoten kena me jav dhan 100milon euro liberalizimin etj d,m,th, po jep ryshfet me ja lshu ni dukument me vler,aq sa asht vlera aq po paguajn,me at dukument nuk rrezikohet askush po kini me fitu,ne nuk po shohim qe fitojm aftsit e 90 perqind te shiptarve nuk po shofin fitore,andaj nuk po pranojm dhe ju na pritni deri sa te baj edhe pak shkoll e aftsohemi ja qe nuk kemi shkoll ma shum

hashim dudi22.02.2012/13:54

Fusnota e me shum fusta te tjere ka me u perballe ky popull per deri sa te ket nje qeveri te tille. Kosova do te lirohet perfundimisht ateher kur te lirohet populli i Kosoves nga qeverit qe perseriten ldkpdk. Fati i te mjeres Kosove te lihet ne duart e Hashimit e te asaj far Edita qe as shqipen nuk e fole si duhet eshte dobesia dhe jo serioziteti i popullit te Kosaoves. Ndoshta po gaboj po ashtu mendoj une.

Basri Beka22.02.2012/13:25

Nje fjal e popullit thote "Levize mac kryet e Bullit"

nesim bojaxhiu22.02.2012/13:25

rezoluta 1244 ka qene me malin e zi tash mali i zi eshte shtet i pavarur prandaj rezoluta 1244 nuk eshte valite.

me nderime CIMI Prizren

Ahmeti22.02.2012/13:08

Pikekalimet ne veri te kosovs do te ekzistojn por pa funkconim shtetror.KJO sipas serbis do te thote se pjesa veriore e kosoves shkoj ne serbi......vazhdoni dialogun per pjes dhe tertore tjra....Kjo eshte e arrirura nga dialogu i cili i ndihmoj serbis per te hy ne evrop e kosoves per tu fundos ne mjerim...

Shqyptar22.02.2012/13:06

Shqiptarë, perhajr Pavaresia e Serbise, pjese e se ciles me 1244 eshte edhe Kosova! MARRE!!!!!

Astrit Rexhepi22.02.2012/12:46

Pershendetje per te gjithe Lexuesit e Koha.net. !
Un i kuptoj te gjitha shqetsimet dhe brengat e te gjitheve per shkakun e fusnotes dhe prezantimit te kosoves ne nisma rajonale dhe ne rapport me BE,edhe une jam kunder kesaj menyre dhe jam per Republike, mirpo duke u nis nga fakti qe si te tille nuk esht qe nuk po e pranon vetem serbia se po te ishte problemi vetem te serbia do te rregullohej shume lehte, mirpo problemi qendron ne ate se as BE si teresi nuk po te pranon dhe une dua vetem nje gje te ju tregoj te nderuar bashvendas te mi , qe nese ju ka rastisur ta lexoni RAPORTIN E PRGRESIT 2011 te Komisionit Europian per Kosoven qe u be me heret para se qeshtja e fusnotes te behet publike aty do ta vereni shume qarte se Egziston Fusnota tek emri Kosovo dhe pak me poshte jepen detajet e FUSNOTES ku thuhet Under UNSCR 12441999 .
Pra te dashur Kosovare Fusnota eshte bere gati qysh moti dhe esht perdor moti ne raport me Kosoven dhe si e tille tani po na servohet.httpec.europa.euenlargementpdfkeydocuments2011packageksrapport2011en.pdf

xhela22.02.2012/12:25

MOS I MERRNI GJERAT SHUM AFER ZEMRES..! hajt se nuk fundosemi si me fusnot si pa te..me me rendsi esht me ec perpara me mireqenie sociale..leni kto nota e fusa..se barkin that e mu marr me kto sene nuk na ka hije..ne nje KOSOVE me ose pa fusnote ku nuk ka mireqenie sociale e as punesim sen spo mu duhet..e leni mo kto budallaliqe..se nuk hyn serbia ne kosove edhe fal me ja dhan..po qka jeni ka shkruni..EVALLA

J.BLAKAJ22.02.2012/11:59

Popull i Kosoves tu dalim para edhe ketyre Hajnave e Qyqaneve te Qeverise si u dolem para edhe tenkave te Shkinise.Hashim Borislav Thaqoviqin ta dergojme per azil ne serbi se atje e ka vendin.Sahanlepiresit e tij te burgosen dhe Kosova te marr fryme lirshem.Nese nenshkruhet kjo marrveshje te gjithe ne rruge dhe ta hapim kufirin e ti bashkohemi Nenes Shqiperi se vetem te gjithe shqiptaret ne nje shtet me nje Flamur do i dalim perballe shkinise dhe Servilisteve te saj.Hashimoviqi le qe u fali Mitrovicen vellezerve te tij po tash don ta fute edhe ushtrine serbe ne Kosovekjo lejohet me rezoluten 1244.ta ngrisim zerin dhe te mos lejojme qe gjaku i Adem Jasharit Zahir Pajazitit e te gjithe deshmorve qe rane te mos humbe.Te jemi krenar se jemi shqipetar bije dhe bija te Skenderbeut dhe e ardhmja e atdheut.

Baki22.02.2012/11:56

Kosova eshte Shtet Sovran i Pavarur dhe i njohur nderkombetarisht nga Shtetet me te fuqishme te Botes. Nje Fusnot e vendosur ne Mbishkrimin KOSOVA nuk ka ingirenca per ta mohuar Shtetesin e Kosoves. Per mua eshte me randesi qe Kosova te perfaqesohet e barabarte n te gjitha Takimet ne nivel boteror. Ajo te ket te drejte te barabart per ta paraqitur mendimin e vet.

shumzim shabiu22.02.2012/11:51

Duhet me organizu domonstrata te dhunshme jo me pasore kurnder ketyre tradhtarve qeveritar dhe sa me shpejt te largohen nga pushteti i vjedhur qe me vota te vjedhura po don tash edhe me shit krejt kosoven

shumzim shabiu22.02.2012/11:47

Nese neshkruhet kjo marrveshje sot ather Serbija me kete rezolut ka te drejt qe te ket edhe trupet e vet brenda kosoves

ardi22.02.2012/11:46

Sa i përket menaxhimit të integruar të kufijve, mediat citojnë Stefanoviqin të ketë thënë se pikëkalimet në veri do të jenë funksional, por nuk do të kenë elemente të kufirit shtetëror.BRAVOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO SHKIJE,JU LUMTE,SE JENI PATRIOTA

Ramadan Kovaci22.02.2012/11:35

Citat "...Pala kosovare kishte paralajmëruar se gjithsesi do të përmendet edhe Deklarata e Pavarësisë nga 17 Shkurti i vitit 2008, ndërsa pala serbe kishte hedhur poshtë një gjë të tillë.."
Koment Nese Serbia i lejon vetes luksin te hedh posht permendjen e dekalrates se pavarsise, ather edhe Kosova duhet ti jep vets te drejten te hedh posht R1244, le ta zgjedh Serbia fatin e vet..ose te dyat nga keto ose asnjera.. Nuk jan ata 22 shtetet e UYUse se bashku me Kosovenm ata qe duhe leshuar pe ne ket rast, por Serbia me ata 5 shetetet e BEse qe ende se kan njohur pavarsine e Kosoves

pini cilini 22.02.2012/11:28

oooooooooooo esat e shitet kosoven marre spo ju vjen sa njeri ka dhan jeten per qat repoblik thuj serbis leta hekin republiken prej tavuline eshe qka osht ne gjendje me bo HASHIM HESAT PASH TRATHTARI.

endi kosova22.02.2012/11:13

he EDIT he car a ja bone perhajr jeremicit a ani ani masi populli po flen boni shka te doni se na ka msu historija neve pas gjdo fitore te vogel e kena pas nga nje disfat te madhe se jena msu me fjet e mu knaq me pak.o popull ti ke faj e jo hashimi,hashimi ska faj se aj po lufton per interesa personale perdorne pak logjiken esht i vetmi udheheqes i nje lufte te ballkanit qe nuk esht ul ne banken e te akuzuarve ne hag te tjeret te gjith si ne bosne ne kroaci ne serbi kurse hashimi jo edini pse sepse po ben pazar me kosoven me kusht qe serbija mos ta akuzoj e haga mos te ngrehin akt akuz kunder tij se hashimit nuk po i shkohet 20 vjet ne burg e me lon tan at pasuri po besa nuk esht vet ka edhe tjer si aj qe jan pasuru nga gjitha partit e nuk bajn za e kur dikush ngrit zanin kunder tij aj ja jep nje post e ja mbush gjepat dhe ja mbyll gojen qonu more o popull e ndrrone ket udheheqje e gjith ket parlament te kukullave e futni njerz te ri qe kan energji per pun e nuk jan te perlyer askun oo

Nusret22.02.2012/11:09

pse SERBIA nuk mban SERBIA1244 ?
MALI i ZI 1244?
edhe keto kan qen te lidhura me 1244 rezolut

PINO PUTO22.02.2012/11:09

Vetem nja i kisha than Edita Tahirit qe ne qoftse e nenshkrun marrveshtjen me rozuluten 1244 mos ja msy ma per Kosove se ski qa lyp me u kthy ma mrapa...

Geri22.02.2012/10:49

Po pra, GJNDja eshte vetem keshilledhenese, ndersa 1244 eshte obligative. Pas kesaj, Serbia ka te drejte kurdohere t'i fuse forcat policore brenda Kosoves, meqe kete ia garanaton rezoluta 1244.

Ismaili22.02.2012/10:29

Të gjithë së bashku t'i thuhet stop degradimit të shtetësisë së Kosovës. Nuk mundet kjo qeveri e kapur të vendos kundër vullnetit të popullit. Kuvendi urgjentisht të mblidhet dhe të refuzojë kategorikisht propozimin e BEsë. Nuk mund të bëhet pazar gjithmonë në kurriz të Kosovës. Perëndimi si duket mezi po pret t'ia lidhë kryet kësaj pune.

roni22.02.2012/10:28

po vjen keq e ma keq , nuk ke drejt qe te jet ne fusnot data e pavarsis por vetem vendimi i GJNDs, me ket pala serbe e kundershnon vendimin GJNDs dhe e ka dergu ne dhomen e Apelit dhe Republika e Kosoves ka mundesi ta humb te drejten e pavarsis, dhe shikoni se deri ku kemi ardh me ket Qeveri dhe populli rrin duarkryq

A KRASNIQI22.02.2012/10:27

OO MOS LUNI ME PAVARSISE RESOLUTA ASHT NE DAM TONIN POR MOS NA PRANOFT SHKINIA BUKA NUK PO NA HAHET PA SHKIESE ATA QE LUFTUAN E DHAN JATEN PER KET VENDATA NUK BISEDUAN KURR ME ARMIKE JU TU SHKEL MBI GJAKUN E TYRE

atdhe22.02.2012/10:13

nuk di se sa kohe i duhet opozites qe te i bej 40 nenshkrime e te thiret seanc te jashte zakonshme e te ndalet ky turp, qe te pa mundsohet nenshkrimi i ketij akti te turpshem nga kjo qeveri, po te punohej per 40 nenshkrime te dillen kur e mur vesh se hasha kapuitulloj ateher sot kishte me u mbajt seanca e kuvendit dhe u kishte me u pa mundsu kapitullimi i shtetsise por per fat te keq nuk ka as opozit te mjer ne, eshte e turpshme kur sheh se per qeshtje kaq te ndishme te japin vetem deklarata per shtyp opo nepermjet argatve te tyre te bejne konferenc shtypi per mos pajtim kjo eshte opozita e Kosoves, hajt shnet

pino puto 22.02.2012/09:26

qysh po jav merr mendja me nenshkru kthimin mrapa qe thojshin sperseritete historija vet shqiptaret po e perseritin ni shekull mrapa bravo qeveri ....veq vazdoni se di deri kur po po me quditin qito partit opozitare qe sdalin me qendrim te prer qe ne qoft se i fitojm zgjedhjet ne kurrfar menyre se pranojm ket fusnotfustan te evropes

ismeti prekaz22.02.2012/09:25

d.m.th edhe pa deklarat a,o thaq he veq posht e ma posht,,hahaha

Mynihu22.02.2012/09:22

E shkreta Kosove, se kush po te perfaqeson dhe po luan me dinjitetin tende!

Ibra22.02.2012/09:21

O hjekne krejte bre as GJND E AS PAVARESI po te figurojne veq 1244 se edhe ashtu sen ma shum sjena ka bajna.O popull hajvan po a keni krye a skenia keni emnde a skeni po nihere bre duhet me ngulen kame edhe me thane stop se ma shum skam ku shkoje po a pak na ... ne e na shtypen e na kallen e na dhunun e qka sna banen e tash po afrohemi e po bahemi miq edhe po ja nimojna serbise me marren statusin kandidate. po skishet paasen ftyre hiq bre edhe pse e di se ktae bani me marreveshje po ... shi deshmoreve bre edhe ... shi rrenave te juve nje dite ska nje dite ka.TURPE PER QEVERINE E FLLIQTE EDHE MOS PRITNI MA NJOHJE SE SKA JAN HARXHUE.

B.Krasniqi22.02.2012/09:20

Per mua nese me te vertet ne fusnote do te figuroi vetem 1244shi dhe GjND,ateher pernjeher do ta dorzoi Pasaporten Kosovare.Mos harroni 1244shi eshte oblikative ndersa GJND eshte vetem keshillimmendim.