Thaçi i quan antiamerikanë e antieuropianë kundërshtarët e fusnotave

Publikuar: 20.02.2012 - 12:49

Prishtinė, 20 shkurt - Kryeministri i vendit, Hashim Thaēi, i ka quajtur antiamerikanė dhe  antieuropianė tė gjithė ata qė kanė dilema pėr pėrdorimin e fusnotės sė Rezolutės 1244, raporton KTV-ja.Nė takimin e Kėshillit Ndėrministror pėr Integrime Evropiane, kryeministri ka thėnė se kjo qasje negative ,qė e dėshiron Kosovėn e izoluar, nuk do tė lejohet dhe se e ardhmja e vendit dhe e gjithė rajonit ėshtė nė Bashkimin Evropian. Sipas tij, pėrfaqėsimi rajonal dhe rregullimi i brendshėm i Kosovės janė dy ēėshtje tė ndryshme dhe se Kosova tani e tutje do tė pėrfaqėsohet nė nismat rajonale me Deklaratėn e Pavarėsisė sė Kosovės, Mendimin Kėshillėdhėnės tė GJND-sė dhe Rezolutėn 1244, e cila njeh integritetin territorial tė Kosovės.

Megjithatė, kryeministri nuk ka folur pėr pėrmbajtjen tjetėr tė Rezolutės 1244, tė cilėn ai dhe qeveria e tij e kanė quajtur tė tejkaluar dhe tė vdekur qė nga shpallja e pavarėsisė. Ndryshimi i pozicionit tė Kosovės erdhi pas vizitės sė zėvendėssekretarit amerikan, William Burns.

Ndėrkaq, kreu i ekipit tė Serbisė nė bisedimet me Kosovėn, Borisllav Stefanoviq, ka thėnė se pėr Serbinė ėshtė e papranueshme ēdo zgjidhje lidhur me pėrfaqėsimin rajonal tė Kosovės, nė tė cilėn pėrmendet Deklarata e Pavarėsisė sė saj.

ideal25.02.2012/17:11

Gjynah sa njeriu asht vdek ne luft ,sa femi kan vdek,sa nana kan mbet pa djem ohhh zot e shiti kosoven thaqi per dy bombona!!!!

seli21.02.2012/09:55

Amerikant e kan kuptue se populli nuk po e don hashimin dhe menxi qi po pret Delli me ik prej ktuhit e hashimit me ia lan kamt e arushes

Agron Polluzha21.02.2012/09:53

Nese mbrojtja e intereseva Shteterore eshte antievropianizem e antiamerikanizem ateher dua te jeme i tille por nese eshte keshtu ateher edhe ti duhet te pranosh se je tradhetar dhe punon per interesa te te huajve Zoti Kryeminister

Molla e kuqe21.02.2012/08:30

nuk jam antiamerikane e as antieuropiane, por jam antifusnotiane..

besnik20.02.2012/23:19

O POPULL DURIMIT I ERDHI FUNDI U TRADHTUAM O VLLAZEN E MOTRA

Xhuka20.02.2012/21:27

O popull a e ndegjut pash besen analfabetin me emrin Kadri Veseli po ai po dojke me hi ne politik oreeeeeeee lum ne per tččččč.Hai kuku per ne qa ne ka gjet.Po PDK ish kon deponija ma e madhe e europes per mbeturina .

Shkodrani20.02.2012/21:11

Vetvendosja,Vetvendosja...posht ky tradhtar i Kombit me klysht e vet te korruptuar dhe te manipuluar.Ky tradhtar po shkel mbi gjakun a Jasharve dhe gjith atyre Heronjeve qe dhan jeten per Kosoven.Ky po e humb ter at ne Tavolin qe luftuam me shekuj.Diaspora ju ka perkrahur,dhe do te ju perkrah edhe tash.Edhe pse na keni anashkaluar..

xheri20.02.2012/21:08

Ooooooo komunist he....

atdhetari20.02.2012/21:05

popull ja sot ja kur ne protesta meniher mu qu me rzu ket qeveri pro serbe

penzioneri20.02.2012/20:49

O SOT O KUR ME VETVENDOSJEN PERPARA RRNFT KOSOVA REPUBLIK

LETA20.02.2012/20:46

Thaci e mbushi Kosoven me paramilitare per dy jave rresht ne Rambuje
u dhane sa hektare fqinjeve
ua dhane sa hektaret kishave serbe
na vodhen e na rjepen edhe qato paret tona qe jane nda per buxhet
u kthyen mbrapa per nje dekade me 1244.
me kete fusnote po e qojme Serbine ne Evrope
neve hala asnje udhezues per viza nuk po na japin e le ma viza... se ma kvit e kemi me hy ne Evrope kur eshte serbia aty
nje reklame per te cilen jepen milione euro, e qojme si newporn ... e e re, vetvetit ia bejme ashtu
Ehhhh.... vetevendosje ku je, eshte koha per neve te PROTESTOJME. Edhe ju miredashesit e PDK, lene perkrahne tjera here ... eshte koha me e ia majte anen KOSOVES e jo Pdkse. Mendoni te ardhmen tuaj per femijet tuaj, se ne e patem.

tersteniku20.02.2012/20:38

kush oshtky ... me i than dikuja antiamerikan breeeeeee

Sinan Pasha20.02.2012/20:31

qesajna demokraci po i thojkan. Po kshtu as Gadafi ska punue kurr e bile as Pol Poti e ta lajna anash Stalinin.

xhema20.02.2012/20:28

hiq mos u merzitni juve per hamishin, se ky krejt qka i bon mbas nji kohe pa i hanger nuk e len.e bile edhe lavdohet se kinse kurgja nuk u ba.

beka20.02.2012/20:22

kujeni more patriotat e pdk spo folni kurgja zoti ka me ju denu juve moje qeveri prisht

ylli elshani20.02.2012/20:21

Hashim Thaqi, Kosova nuk ashte as e SHBAse e as e Europes. I falenderojm pamase per ndihmen e tyre, por ne jemi ata qe vendosim poplli i Kosoves.

medvegjasi20.02.2012/20:17

Po te ishte patriot dhe atedhetar do tishkonte ADEMIT ne ndihme e para ,e dyta e keni votue Ja pashi hajrin.

Lisi20.02.2012/20:10

Turp per kete qevri çka eshte duke bere por edhe ma turp i qoft edhe opzites e cila po flen dhe nuk po reagan si opzit e mirefillt per nje deshtim te shtetit te Kosoves ne kete shtet eshte luftuar qe 100 vjet dhe ma ne fund del dikush pa e konsultue parlament, e as qytetaret por vendos vet si ti shkan ne bahqe te babes se vete . Marri per kete qeveritare te korruptuar der ne fyte kta jane tue punue per serbin e jo per shqiptaret dhe kosoven se kjo po i shkon ne favor te serbise dhe ne dom te Kosoves .Rezuluta 1244 njeh so ... nitetitin e serbise mbi kosove kjo d.m.th fqja e zez pa asnje te bardhe.arbnor grajqevci20.02.2012/20:09

pershendetje te gjithve,e dini qesht e quditshme per mua,qe po e shesin kosoven ata qe '' luftuan'' per te.
me vie keq per te gjith ata qe vdiqen ne luft dhe dhan jet per keta bastard.
hashim thaqi duhet te vie turp o zotri i nderuar per keto qe po i ben.me mir shko ne hagë e gjykohu si burr se te kushtezojn e te bejn te pranosh kesi lloj marrveshje.
e gjith kosova pshtyn ne ftyren tende i pa bes,e shite nje popull. te zent gjaku i atyre qe e dhan jeten per kosov.

syla20.02.2012/20:06

zoti thaqi un te kuptoj kur thua se kosova dot perfaqsohet si shtet me fusnot,,1244,,se vet ti je ne mat pozicion o duhet me pranue qka te thojn o duhet qe te burgosin ska rrugdalje tjeter per ty e din evropa dhe kosova edhe ti vet se sa hajna jeni ne ket qeveri,po mos harro se ma mir per ju dhe qeverin asht qe kta te evropes me ju denue se sa populli i kosoves se dot tket ligje shum te ashpera per juve kriminelve qe shkatrrut kosoven.

kosovari191220.02.2012/20:06

po na vet vetes qdo rrug po e veshtirsojm, kur ne vet veten se njojim si shtet ateher si po presim te na njohin te tjeret,, shum popull interesant jem, gjithmon kur ka qen shqiptaria ne punet me te rendeshishme po hyn do njerz ne pushtet te cilet jan tradhtar i vendit, po ket status ne e kem pas edhe kohen kur hynen trupat e natos veq se tash ja shtum edhe nje emer me shum 1244 fusnota

Katundari20.02.2012/20:04


O Hashim,na shqiptaret kemi te drejte me iu frigue edhe Europes e besa edhe Amerikes.Arsyeja eshte e thjesht" ...se po te deshironin Europa dhe Amerika,nuk do te lejonin coptimin e trojeve shqiptare dhe nuk do te lejonin as gjenocidin ne Bosnje e as gjenocidin ne Kosove.."!Por,se pari ata lejuan qe te ndodhe me e keqja ,e mandej ejani dhe uluni ne bisedime.Ashtu sipas meje po ndodhe edhe sot!Pra ti u beson atyre,por une KURREN e KURRES nuk u besoj!!!

Astrit Binaku 20.02.2012/20:01

Hashim thaqi dhe qeverise se tije te korruptuar i ka ardh fundi njerz qonu mos fleni se nje pjese e kosoves po shkon kote e kendoni ne kenge mitrovicen kur nuk beni asgje per te ..Duam nje proteste masive qe te dridhet qeveria .Vetevendosje jemi me ty

zeqa gashi20.02.2012/19:56

Pse para kater vjetve se ke shpalle me Fusnote o pus.

nusreti20.02.2012/19:56

ore tradhtar hasho po, ski faj ti se me qen populli si duhet moti t,kishin hek qafesh ty, po populli esht fajtor qe fle ne gjum

beqa20.02.2012/19:55

EEE qetash erdhe koha ne me te quajtur''krueminister historik''se nuk e besojke kush. A se per pak harrova kerkush nuk asht kunder kerkujt e mos na qpif kete.por kur te jan ne pytje interesat e vendit .... e medet qe tan jeten je bere me gisht po ti nuk lodhesh per kete por do ta ndish me vone edhe kete po ta garantoj.

Nehi20.02.2012/19:34

ne Protesta duhet me dal pa tjeter,dhe kjo qeveri duhet te rrzohet.brez pas brezi kemi luftu qe ta kem KOSOVEN REPUBLIK,tani ky zotriu bon pazare sikur te ishte kosova pron private e tij.POSHT Hashimi

vilard vilard20.02.2012/19:34

o shqiptar mos gufoni se kjo esht politik se shum njerz edhe nuk po kuptojn qellimin e kryminstrit shikone kush po korr sukses ne bisedime e pastaj folni.se shum njerz edhe nuk po ekuptojn qa esht fusnota disa mendojn qe u hek edhe pavrsia me ket fjal ktu esht nje qellim integrimi eu.

naser20.02.2012/19:32

nese nuk pajtohemi me diqka ,nese jemi kunder asaj qe nuk po na pelqen atehr nuk do te thot se deomos duhet te jemi edhe kunder amerikes edhe kunder evropes...fundja kush asht amerika kush asht evropa ..ne mund ti vlersoim ti respektoim ti qmojm si miq por jo edhe te jem rob te tyre

Hasan Karcylli20.02.2012/19:25

Jo more,të gjithë jemi kundër fusnotave,askush nuk është kunder Evropës e sidomos kundër Amerikes,prandaj mjaft më, mos na shurdho ......

fatmir hyseni20.02.2012/19:25

BRAU THAQ HASHIM

dani20.02.2012/19:25

BAC U KRYPOPULLI NUKE PYTET FARE SHKOJ RRAHMANI NAMERIK ME KERKUE REPUBLIK

Tahir Bytyci20.02.2012/19:21

Ju lutem komentues te nderuar a kishte te drejte i madhi Ibrahim Rugova qe ne 98ten per disa kukulla qe po na prijne thoshte se jane dore e zgjatur e Serbise .Vleresoni vete.

taulan bytyqi20.02.2012/19:20

o vllazen ja sod ja kurr ne protesta gjith qytetare ne kret kosoven.nuk asht ma kjo barazi qfar miq te kosoves jan kta amereican a po evropjan na kan bloku na kan lan pa pun na kan izolu nuk kemi dret ne sport nuk kemi dret as gje.hasim thaqi po munohet me shit shtetin si fatos nano ne shqipri.motra dhe vllezer te dhith ne protest a po perndryshe e kemi serisht shkavin te gera.posht hashim thaqi posht tradhtarv

mergimtari20.02.2012/19:15

Hashim Thaqi Esat Pash Toptani Avni Rrustemi?

e qetshu esht keni lyp thaqin20.02.2012/19:15

e qka me bo keni lyp tadem hashim e qeshtu esht po populli esht vaj po qetash populli po kan. po ishallah zoti ju ndimon krejdve ......

Bekimi20.02.2012/19:14

Bravo Hashim, nuk ka si ti...
Hapi tjeter eshte ta kthesh Kosoven ne Serbi, se ndoshta ma shpejt futeni ne Bashkimin Evropian.
Sa per amerikanet, ata moti te kane pa se je servil, dhe vec te shtrydhin...Nuk i njeh ti ata, por ata te njohin mire...
Bob Dol kurre nuk ta fali qe nuke takove ne maj 1998...

CIMALECI20.02.2012/19:08

E MORE POPULL KUR NGAJKE ALBIN KURTI MBAS PROTESTAV POSHT E NALT JU BEJSHI HAJGARE ME TA DHE SHIQONI SE QFAR NDODHI.

LoKo20.02.2012/19:06

ooo Pasha ni Zott boll mir tu naj ba osht se si te nisemi prej popllit jena 100 budall me falni ne shprehje poplli e ka emru ket qeveri edhe poplli ka drejt me rrxu e thash budall per arsye se Hashim Thaqi ka gjet edhe nuk ban za kerkush qato ky ban qka don

isa20.02.2012/19:04

o krisja protestave ooo milet se ska hajr jo punët e shqiptarve sun i kryn kerkush jo as amerikanët as europianët mbathjuni protestave ne dashit me pshtue kosovën kjo ësht lëvizja e fundit që shqiptarët e kan mundësin me ba pas ksaj marrveshje s'ka ma shpres për shqiptarët! serbia do të hyn në europ ne do ti hapim syt!!!
QEVERI TRADHËTARËSH ËSHT QEVERIA THAQI. Ju përshëndes nga finlanda.

ferizaji 20.02.2012/18:57

nuk e di valla Motra dhe Vllezer Shqipetar nje ta dim se serbis ja dha shansin per BE e ai eshte Hashim Thaqi se marre ish kane me ja prish qejfin evropes se serbija per thaqin kurgja sna ka ba.Po nuk ka lidhje se Kosova, dhe gjith,populli Shqiptar jemi mesue me jek perpara na kane ... me luft e tash po naj kajn nanen me politik.

gjini20.02.2012/16:38

turp bo hashim thaqi

Xhuka 20.02.2012/16:20

Te gjith ne PROTESTA O POPULL SE PA DAL SBON.

gjakovari20.02.2012/16:19

Valla ja dalim ne protesta baces ja e hengrem...keta hanja jo qe na rjepen pro tash e shiten edhe atdheun....Ju mallkon Gjakova!!!!!!!!!!!!!!

hoti20.02.2012/16:05

o albin kurti o burr thirrna qetash ne protest se te gatshem jemi

genci mitrovice20.02.2012/15:55

eh e mjer kosova ne duar te kujt ka mbet.eh kosov he rrokotele.
mjerim,mjerim!!!!

Bashkim Jaha 20.02.2012/15:52

Gabim katastrofal!

JEM ME20.02.2012/15:14

VETVENDOSJEN edhe . Sa protesta i ka zhvillu vetvendosja qe 6 vjet per qeto gjana eh ju do njerz halo spe kuptoni !!!

arbeni20.02.2012/14:59

Ne qe e shajm Thaqin per tradheti mir e kemi ama ktu asht edhe nje problem tjeter... populli rrin e pin qaj rusi dhe se prish terezin se a i shiten interesat a jo...popull pa ... akter . Shpejt e keni harru Bllacen !!

liki20.02.2012/14:50

Behuni gati per DEMONSTRATA POPULLORE te GJITHE KUNDER KSAJ QEVERIE ANTIKOMBETARE !

gashi20.02.2012/14:48

ilexova komentet meren dikush qoban e quan rrenc hajn trathtar munohi me dit politik mamir se aj dikur keni than se edhe lufta nuk fitohet me serbi po e fitum me kta hajnat e rrencat qi poi quani ju PDK NE KRYE ME HASHIM THAQIN DHE NJERZT ETI IKAN DHAN JET KOSOVES EDHE DOTI JAPIN SA TKA NE VOJ KOSOVA .kulturonu ju dhe partit e juve prej fialorit punoni mos trilloni ndaqi mu afru ngat PDK.populli nuk don sharje fyrje po don pun populli denon mas miri edhe ika denu partit qe skan punu PDK ka njerz te guximshem dhe dhe te ditur mete marr pushtetin ndreqi rrug ndreqi shkolla jurriti rroga punoj per nje vit sa ato partit e juve qe nuk kishin vizjon si te ndertohet shteti.

Llulla me tarabosh20.02.2012/14:46

Manekeni i Kosoves turpi i popullit,na del me poza gjysem lakuriq ne zemer dhe ndjenja kombetare.

Gani20.02.2012/14:44

Nese populli eshte kunder kesaj qeverie dhe kunder kesaj " marveshje", atehere, perse shkruani komente e nuk dilni jasht per te demostruar dhe per ta hjek kete qeveri? Eshte koha ta kuptojm dhe te pranojm, qe si popull jemi teper demela dhe si cdo here presim nga tjeret. Amerika te paska ndihmue me heret, por te ka ndihmue edhe per interesa te veta. Tash e kan kosovaret topin e duar te veta, e leni thashe e themet, por populli vet si popull eshte hipokrit. Shqiptarin e ka rrok halli si te pasurohet, pamvaresisht konsekuencat. Dilni te gjithe ne protest poqe jeni kunder, e mos shkruani tekste te kota ketu se kot e keni. Mjerim cfare njerzish labil.

graniti20.02.2012/14:42

Eshte mirë qe ky far krye hajduku i Kosoves qe po m'doket do me na dal edhe krye tradhtar me ata far bishtalecat e vet, me dhon sa ma shpejt qe eshte e mundshme një arsye te fort per pranimin e fusnotes, perndryshe nuk e ka larg .

Beni20.02.2012/14:42

Antiaamerikan kurre shiptaret skan me kan. Por ti e shite kosoven dhe po mbrohesh kinse prapa termit antiamerikan.

klina20.02.2012/14:39

o hashim thaqi a nuk pot kujtohet pushtimi i shum familjeve te katundit tan ne lufta mos u mbroj me kto fjal kush nuk asht me mu asht kunder amerikes sikur se po mbrohni me ate se kush nuk asht me mu su kan me uqk nuk pot shiten mto pallavra ma he zoti te ... ft .se tan shqiptart jan me amerik

muja20.02.2012/14:37

O ti je krejt veq Shqiptar sje, takan ngushtue rrethin skie ka me ja mojt edhe pak kie me e pranue kthimin e Kosoves ner suverenitet te Serbis. O haver drejtimin se kie bash mir?

Ferizaji 20.02.2012/14:36

a me kishit ba mue bre Kryeminister qe qka te me thojn njerzit e menqur dhe politikan te shkolluar qe une te vendosi per popullin dhe nese ma prishin ti quaj tradhtar dhe kundershtar!a nuk jeni ka e shifni qe kemi nje shef te qeveris,pa ide,pa lidhje ne politik.Po ky zotri nuk e ka qare pa e pranue jo qe don aq edhe Amerika dhe qe i pelqen kjo fusnot por evropianet na kane ne dor dhe per mos mi hy kesaj pune ma fell,Thaqi duhet me pranue e kurse Amerika eshte avokat mbrojtes i thaqit.

graniti20.02.2012/14:35

qaq shum qe na ka nervozu edhe na ka shqetsu ky far thaqi,sa na ka dhan presion psiqik kronik,un sdi qfar njeri ish kan ky, veq edhe na qfar njerz ishim kan,me marr me bo 1 sondazh krejt kta anketus per 1 koh te shkurteter thuja se me 1 mendim shum pom pelqen.Hajde tqohemi a jeni per me rrxu

ken3020.02.2012/14:35

Ameerikanet dhe Europianet nuk hanë bari shumë mirë e dinë se Thaqi është kryekomandanti i krimit të organizuar në Kosovë. Dhe shumë mirë e dinë Amerika dhe Europa në momentin kur Thaqi e shkelë popullin e vetë qka do tju bajë Amerikes dhe Europianve ma zi se Hitleri Jahudive.

levis20.02.2012/14:30

o hasho ne kohen e komunizmit thoishin kushe nuke ashte me titen ashte tradhtare

oliti20.02.2012/14:30

ky nuk asht kugjo puna ti veq se asht ni krye mafijoz merri popolli qe qafar shteti pomedojm me ba me hajna e me mafi nuk bahet shteti

Granit20.02.2012/14:28

HASHIM THAQI UA BËRI SHTETIN ME AMERIKANËT. MOS U FRIKËSONI. AMERIKA ËSHTË ME NE. QKA DO TË SHKRUHET, ËSHTË SI TË SHKRUHET NË AKULL. NUK DO TI NDOHMOJNË ASGJË SERBISË. SERBIA KA VDEKUR. KOSOVA DO TË BËHET SHTETI MË I FORTË NË BALLKAN.

Ibrahim20.02.2012/14:21

Thaqi dhe Edita po te dojne ne te marrin per vete nga nje fusnote ose per familjaret dhe partine e tyre ne ti marrin ka dy.Qofte kjo fusnota nga para,prapa o ne mes por ti marrin per vete se mua sme duhet nje e tille .E as flamuri kosovare sme duhet.Mua sme duhen edhe komandantat e pdk qe u bone ni miljon po ja tejkalojne edhe bubrrecave pra nemes kembshat ti merr thaqi per vete dhe familjen e tije.

Une dhe Ti20.02.2012/14:21

Po mire e ka kryeminsitri se rezuluta 1244 percakton integritetin territorial te Kosoves , po ashtu ne te njejten menyr percakton edhe inegritetin territorial te ish Jugosllavis. Tekstualissht per Thaqin dhe ata qe mendojn njejt si Thaqi , cfar eshte rezuluta 1244 , e marr nga Wikipedia ....
Rezoluta 1244 e Këshillit të Sigurimit u miratua më 10 qershor 1999, pas marrëveshjes për tërheqjen e trupave serbe nga Kosova. Kjo rezolutë e përcakton statusin politik të Kosovë si protektorat të OKBsë, dhe jep administrimin e Kosovës po kësaj organizate ndërkombëtare.
Sipas kësaj rezolute OKB ka përgjegjësin për administratën civile kurse NATO për sigurinë në Kosovë.
Edhe pse rezoluta e bën Kosovën protektorat të OKBsë, në këtë rezolutë disa herë përmendet se Kosova është pjesë e Jugosllavisë.
Ganezi, Kofi Annan, ishte sekretar gjeneral i OKBsë kur u miratua kjo rezolutë.
Dhe me kte pranim , e kuptoj qe ne shtet udheheqin pikerisht analfbetet , sepse vetem permendja e rezultes 1244 , pamvrsisht deklarimit per paversi dhe GJND , kjo e percakton statusin e Kosoves si jo te zgjedhur dhe do te kerkohet
edhe nje rund i bisedimeve politike per Kosoven , si piknisje do te ken 6 pikeshin e famshem te Ban Ki Munit ...
Dhe patjete qe Kosova do te coptohet ose do te administrohet ne te njejten menyr sikur Bosnja dhe Hercegovina , qe dmth se shumic popullat nuk do te ket , por do te ket bashkqeverisje me nje pakic te 5 , e cila do te jet e barabart ne qeverisje me 90 ... edhe pse pakic do te ndjan pushtetin pergjysme ... ashtu do te vjen puna ... dhe plani Ahtisarit bie posht me ket vendim per fusnot qe e pranoi qeveria jone ...... Dhe mos harroni Serbet e din shume mire perfitimet qe kan me planin e Ahtisarit dhe me fusnot , por ata e din qe Shqiptaret politikisht nuk jan ne gjendje te kuptojn politiken mire dhe shikojn te perfitojn edhe me shume , gje qe do te ja arrin me fusnot .... Brravo per Thaqin ... Shume urime per ty ...

skenderi20.02.2012/14:19

ku jeni more ju te burgosurit politik te kosoves qe dikur u dergjeshi ne burgjet jugosllave e tash jeni afrue ngat hashimit e spo bani za o hydajet ku e kie republiken qe e ke lyp ne 81 qa po heshtni per keto gjana qka po ndodhin ..............

valon20.02.2012/14:16

te ish kan thaqi ne opozit tash a thu qka kish ba..... e kish qu popullin ne protesta kunder fusnotes eeee fshir e kem me perparu dikqa sa ti kem kta hajna ne pushtet

Luka20.02.2012/14:15

Paramendoni se cfar do te bertiste Thaci me hajnat qe i ka rreth po te kishte pranuar nje gje te tille presidenti yne i ndjer Rugova! Spoti ne CNN ja paska qelluar me NewPorn.

B.Krasniqi20.02.2012/14:14

Eee po forte ma qoi mallin e Rrahman Morines !!!Sillu,silluuu Bote e vjeter...!!!!!

Merita20.02.2012/14:12

1998 thaqi iku pa nenshkruar rambujen
2 jave me vone e nenshkruajti pasi u mbush kosova me paramilitar 2 jav fora per serbin
rez 1244 na eshte dashur 7 vite pune e mund per me largu , ky na e ktheu prap
a ka mbet ndonje shqiptar ne Kosove
????????????

Zanzibari20.02.2012/14:08

O POPULL A PO E KUPTON TASH SE KUSH NA KA UDHËHEQ DHE KUSH PO NA UDHËHEQ 2500 HEKTARË IU DHANË MAQEDONISË FALË, U PRANUA PLANI I AHTISARIT ME TË DREJTA PËR SHKIJE QË SI KA ASKUSH NË EVROPË DHE KUFIZIM ABSOLUT TË SHQIPTARËVE NË VENDIME, ME FLAMUR TË KONTRABANDUAR SI TË MAGJUPVE, ME KOPJE TË TAPIVE, ME DOGANA PA REPUBLIKË, TASH ME FUSNOTA, KURSE NESËR ME NJË REPUBLIKA SERBSKA NË VERI. E SA PËR GJAKUN E DERDHUR, AI ËSHTË HARRUAR QË MOTI, ASKUSH NUK MERRET ME TE. E SHEH QË EDHE E ASHTUQUAJTURA ORAGNIZATË E VETERANËVE TË LUFTËS KURRË NUK E NGRIT ZËRIN PËR ÇËSHTJE TË KOMBIT, POR VETËM PËR FYT TË VETIN. MJERIM!

AFERDITA20.02.2012/14:07

Zotri kryeminister te kuptoj qe ke presion por nese vertet nuk guxon pa e pranu qdi vendim te nderkombetareve ateher burreria jote eshte te japesh doreheqje sepse nuk mundet nje popull per dallaveret tua qe te mbesin te heshtura te sakrifikohet KOSOVA.Haram te qofte vota qe ta kam dhene.

gazi20.02.2012/14:06

thoishin para lufte demek kur u kane tita gjalle kushe nuke ashte me titen ashte tradhtare

vetvensosje!20.02.2012/14:06

VETVENDOSJE!

goni ..............20.02.2012/14:06

ju pershendes te gjith komentusve se me te vertet esht e pa besushme dhe e pa moralshme qka po deklaron ky njeri i vet quajtur dhe i vet zgjedhur kryeminister pa vota te popullit gjithmon dhe gjith her kta hajna dhe kriminela jan mundu dhe po mundohen te fshifen pas ushtris qlirimtare te kosoves po me ne fund po e mer vesh edhe populli se nuk mund te fshifet dhe te njollos askush emrin e ushtris qlirimtare te kosoves dhe te gjith atyre qe punuan dhe sakrifikuan per REPUBLIKEN E KOSOVES ..................

mentor hajdini20.02.2012/14:05

nuk e di qka te tham veq po tutna qe mos ashte naj shpijun i serbis se shqiptari i vertet ket se ban

mikeli20.02.2012/13:58

Re.per Gezimin qe po na thet te mos ngutemi se mos jemi per LDKne une nje po te them se shumica ketu nuk jane per asnjeren parti por per atdhe dhe se jane patriota ata keta shumica qe shkruajn dhe shprehin pakenaqesin ndaj udheheqesis Kosovare qe po done me na more ne qafe per interesa te veta personale ketu secili ne menyre demokratike ankohet zot Gzim,kishte qen mire qe edhe ai fare udheheqesi i PDKse ti lexoj keto komente ndoshta do i kishte hapur pakeza syte se ka ra ne nje fare menyre ne Kome.

Luftetari20.02.2012/13:58

He mozomakeq per ne qe nuk kishim pas per kend me luftu ,na e kemi fitu Kosoven me lufte e me shume sakrifica e Thaqi po na e shet Kosoven sot ne Paqe hej medet per mu qe edhe une kam votu per PDKn,deri sot jam hamend dhe thojsha me vete se ndoshta mire e ka Thaqi po tash qysh ma me than qe deri dje thojke kurr nuk hjekim dore nga repu8blika sot po thot hajt se nuk ka problem dhe ata qe e kundershtojne fusnoten jane anit amerikan dhe anti Evropjan qka asht puna me kete njeri po ky vertet asht ç'mend mare mozomakeq se pom vjen marre me dal ne rruge se edhe une jav kam dhan voten.

Leutrim20.02.2012/13:53

Si thoni ju z.Kryeminister " Le te rroje shoku Enver"!

Hajdari20.02.2012/13:49

deri dje kam qene P DK prej sot ma mire shkoj me S P S in e Serbise sa me PDK n, kush eshte shqiptar largohi nga P D K ja se na moren en qaf na e shiten Kosoven tradhtaret sepse perveq karikes , hajnise dhe krimit nuk jane per kurgja tjeter.

Fisniku20.02.2012/13:48

E SHIHNI TRADHËTARI ÇFARË THOTË SOT E ÇFARË THOSHTE DJE. 'PËR HATËR TË RESË MË VDEKTTË DJALI' KËSHTU I THONË KËSAJ PUNE NË POPULLIN TONË. PËR HATËR TË AMERIKËS DHE EVROPËS, KOSOVA NË FUSNOTË. E SA PËR DËSHMORË, MARTIRË, TË MASAKRUAR E TË DHUNUARA, ATO AS QË KANË EKZISTUAR NDONJËHERË. KËSHTU ËSHTË KUR AGJAMIA UDHËHEQ ME VENDIN.

Meha Ludwigshafen20.02.2012/13:47

Serish vjen marsi,ku do te rrezohet kjo qeveri tradhetare me korrupcion me hajni ,pothuajse me te gjitha te kqijat,po nuk kemi pas nevoj per ket se mesiguri do te ket edhe viktima.Po ky Hasha met vertet ish njeri i prisht no koment.......

arbeni20.02.2012/13:44

Tash e tutje nuk do te ket njohje te pavarsise se Kosoves sepse me 1244 jemi nen integritetin territorial te Serbis .
Edhe ata qe na kan njoft dhe qe ne njefar menyre jan pendue ,tash mund ta rishqyrtojn njohjen e Pavaresis .
Hashim !!! Ti je tradhetare !!

Gezimi20.02.2012/13:44

Mos u ngutni me komente. As Serbija nuk po pranon perfaqesimin e Kosoves me fusnoten e dekarimit te pavaresise. Kjo me shume po me duket nje fushat e simpatizantve te LDK. Kryesorja eshte qe KOsova te ulet e barabarte ne tavoline me shtete e tjera. Mos harroi se Maqedonija shume vite eshte paraqit ne mbledhjet rajonale si shteti FYROM. Ani disa qe po thojne mire e kishte pas Rugova. O mjerana, me te hala nder Serbi kishim qene. Ka mbet vetem ta quai edhe luftene UCK te pa nevojshme. O mjerana.

xhela20.02.2012/13:37

mu kujtohet para 1 jave..kur e dhash nje koment,se i gjori Kryeminister ska qare pa pranu deshti e nuk deshti fusnoten..menihere pas kesaj njefar komentuesi qe spo du me ja permend emrin e as mbiemrin,me kritiokoj se gjoja i perkas ndonje partie qka nuk esht e vertet nuk i perkas asnje partie..heren e fundit kur kam votu ka qene viti 2004 edhe vota e ime ka shku te Ora,qe tash me nuk po egziston,nejse..kurse ky komentuesi tha,,mos e irritoni popullin se ska as fusnot as kurgjo perveq republika e kosoves..por se ne rast qe pranohet nje fusnote e tille atehere te gjith keta do te shkarkohen me nje emergjenc dhe do te gjykohen per veprat e tyre dhe te japin doreheqje te menjehershme..tash shtrohet pyetja..ku mbet ky haveri qe gati qdo dite ka fol per fusnoten e vijat e kuqe..kisha desht me dijt tash qfar mendimi ka..mos tja permeni emer e mbiemer..e din ai per kend e kam fjalen ...shkaqet e ksaj jan te thjeshta..nuk esht i gatshem te perballet me gjykata per korrupsion si shoket e tij...ose me te vertet din diqka qka nuk dijna as ne..ne anen tjeter qysh jemi perfaqesi deri me tash??!! me unmik1244?

Mergim Tahiri20.02.2012/13:36

nje dite hashim thaqi do t'i quaj antishqiptare e terrorriste te gjithe ata qe e kundershtojne ne vendimet e tij ne parlament... TMERR ku ka ardh!

Albani20.02.2012/13:36

Sulmi eshte Mbrojtja me e mire...?!

Arusha20.02.2012/13:35

Të gjithë ne e dimë se çka përmban Rezoluta 1244, o Thaq zeza, qysh ja ke msy ti na kem me u kthy apet nër Serbi. Po ti se ke qare pa pranu qka t'thojn ata se ti shplojn marrinat tua, kështu që se ke qare pa ba AMIN, e populli le ta han se e ke siguru jetën ti. PO NUK T'KA SHKU LARG.

xhevdeti20.02.2012/13:35

Kurse Taci me fusnote ponadel antishqiptar antikombetar dhe injorant numer nje i Kosoves.Kjo figure e Qeverise ne sherbim te Serbise dhe ne kundershtim te interesave kombetare menje fjale zoti Taci ne nuk jemi anti amerikan por anti qeveri e cila kurr nuk frenoi ne lidhje me interesat kombetare perveqese demit qe i sollet Kosoves me kompromiset e tua per ta mbajte pushtetin dhe jo per te luftuar per shtetin e cinguar deri ne mes ures se Ibrit.

la20.02.2012/13:31

per keto arsyje mahne ne burgje shum luftetar trima e qe ja kan than ne fjalen e par keti kryeministri ,, e tasht ata gezojn burgun si psh lima ramushi e shum tjer qe dikur kan me dal te pa fajshem niher deri te shitet kosova tani duhet me shit niher pazarllaqe ,, mu personalisht duhet me gjet zgjdhje me ik me familje prej kosoves se ska ma veq luft pritet mes popullit tasht tung

vlerat dhe antivlerat20.02.2012/13:29

Si do qe thote ky njeri per mua nuk ka rendesi sepse fjalet e tij dhe zerat e nje g.... se dallojn fare,ishte ky qe thoshte se kosova do te perfaqesohet ne samitet nderkombetare si shtet i pavarur,e nderkaq me kete qe ka pranuareshte kethim mbrapa 17 shkurtit 2008,rezoluta 1244 parashihte kosven si protektorat dhe pjese te serbis qe pas nje periudhe kosova te shpall pavaresin dhe vetvetiu rezuluta do te shfuqizohej ngase nderkombetarisht eshte e qart se rezolutat pas akteve legjitime vetvetiu nuk kan baze juridike,do te thote kemi mjafte rezoluta qe nuk jan shfuqizuar ne okb,nderkaq nje pranim i till eshte kunderthenes per njerezit qe kuptojn nderkaq per gomaret dhe ... gjozat kjo ehste diqka e mire sepse vete tipi i tyre eshte asisoji.

zena nga llapi20.02.2012/13:27

Gjat luftes ishe kombtar,dhe pas lufte u bere antikombtar,se i humbe shume simbole kombtare,por gjithmon je mbrojt me UQKn.
Qysh moti e ke humb rrugen ose e kini humb rrugen edhe vet e dini ate,por po mundoheni disi te shpetoni edhe pse po i boni shume dom te madh vendit dhe popullit,deri dje vet personalisht e kundershtove fusnoten,por erdh nje kshilltar e ta ngrehi veshin dhe mjaftoj,dhe e pranove fusnoten dhe tani del e bertet kush eshte kunder fusnote eshte antiamerikan dhe antievropian,Vetum nje pyetje per ty,vet ae din qka d.m.th.antiamerikan e antievropian.E di qe jasht Kosove nuk del po edhe ne qofse del,shume mire e din se qka flitet per ju krejt qeveritart.Hajna, ... ses,kriminel,korrupcin trafikant droge,trafikant lloj lloj.
Mos nenshtrimi i dikujt nuk do te thot menjehere anti amerikan apo evropian,se edhe ju si qeveri duhet ta kini vizionin e juaj,te punoni per popull,e jo te pranoni gjdo propozim qe ju referohet,kini presion jepni dorheqje e mos e rendoni situaten se mir e dini qe keto gabime kurr nuk do te drejtohen.

atdhetari20.02.2012/13:26

ahahah po para do dite e kam dhan nje koment ne te cilin kam shkru pse po quditeni per leshimin qe do ta ban hashimoviqi ,edhe do te ben edhe shum leshime te tjera madje nese asht nevoj edhe pavarsin do ta kthen mbrapsht vetem e vetem per te mbet ne karik .more popull po ju them edhe diqka nje parti qe e vjedh voten me hi ne qeveri a mendoni qe ai punon per popull jo kurr .edhe ata pak qe e kan votu pdk deri tash besoni se do te vjen koha kur do ta ulin koken para tjerve pse ja kan dhan voten sikur ata qe jan kan sps e ulin koken tash. A mendoni ju pse sa ka qen Rugova gjall hashimoviqi ka qen veq ne opozit ,se ai ka qen njeri i meqem edhe e ka dit se qfar berlloki asht e per at ska pranu te bej kualicion me te .

ademi20.02.2012/13:20

Antiamerikan antievropian por mir mor zotnie ka SHBA dhe shtetet e Evrobes Fusnot ma gjej nje te vetme,por per kunder bash sie Amerika dhe Shtetet e Evrobes qe e mbroj mevedsien dhe Repobliken e tyre asht edhe ne jemi msuar prej tyre.Fusnoten e ka vetem IRJM dhe tani po doni edhe Kosova ta ket,R1244 e kthen KS 4 vjet mraba dhe ja muhon 17,2,2008 sepse e kthen Ks prab nenprodekturat te OKB pra ju jeni duke e ber trathtin ma te madhe qe i ka ndodhur ndonjeher kosoves,Indekrimet Evrobiane kjo parolle cila nuk pin uj se po shifet IRJM qfar indekrime ka per shkak te Fusnotes,Qfar mendoni ju mor Zotni qe integrimi ne Evrop esht hapje e dyrve te parajses dhe to te jemi te qeverisur pre Kriusit dhe nuk kemi te brengosemi per asgje,rasti i Greqis e deshmon te kunderten,por pa aftesia e juaj dhe e qeveris suaj i duhet nie fandom mbas te cilet doni te fshehen problemet me te cilat i ka KS dhe kjo qeveri nuk ka ide se sie tie zhgjill.

agimi20.02.2012/13:19

THaq ne nje kohe e mbaj mend se e ke kundeshtu rezuluten 1244 e tash po e perkrahe dhe e forcon qe e ka kusht tepere ashper dhe po vete po e forcone se deri ku do te na qone shihet me vone .

arti20.02.2012/13:18

Pas ketyre lëshimeve që po i bëjnë shkive ,ma mir koka kan me ndigju Ibrahim Rugoven edhe ket pavarsi ma pak se gjys pavarsie nai i kish dhan serbia prej gjynahait... mos bani keso leshime se doni me ra ma posht se komunistat .

esati llap20.02.2012/13:16

sa me thojn mua te ju them une
hashim drenica na tradhtoj bashke me pdkistat e james bondat e shikut

Agroni20.02.2012/13:16

E more hajn more hajn. Per hajnin si Hashim Hajni nuk ka kori, te thuash se nuk do te pranohet asgje me fusnote dhe pa Republike e ne anen tjeter i pranoj te gjitha. Ti nuk ke karakter dhe nuk skuqesh aspak. Turp te qofte o kriminel. Haram te qofte dheu i Kosoves.

tung20.02.2012/13:13

o hasho me fusnot qe dot thot futja se nuk ka ma republik po ka shitje
kto ja ki bo si met ardh ni kojshi e met thon kjo shpi nuk ka me pas der edhe hin e del kush do edhe nukr do emar hamak se deri dje nuk ki dit as buk me honger e sod po don shtet me majt po ik

mikeli20.02.2012/13:12

Antiamerikane Antieuropiane hej njeri qa je tu thone ti se ti me fale po sikryeminister i Kosoves me duket se ke humbur Realitetin nuk e die po me duket ti ketij populli do tja besh ma zi se regjimi i millosheviqit neve qe 1912 smujti te na Asimiloj askush ti po don te na bejshe Rob e skllever te Eurpianve ti nuk je ne veti ishalla del ndonje e te ndal se haj medet per neve.

Kujtimi Prizren20.02.2012/13:10

Kërkush seshte anti Amerikan as anti europian na skem qka me pranu tjeter perveq republika e Kosoves.
Deri para 2muje jam kan me pdk ma kure
ska me kan na ki tradhtu.
serbia eshte anti Amerikan e anti Evropian edhe ja kalli ambasadat ne beograd Amerikes e Evropianve po prap po fiton edhe pi ndihmojn.Nroje mendjen sa su ba von se ky popull sduron ma.

Shqyptar20.02.2012/13:09

Armiq t'Jugosllavise e t'vellaznimbashkimin ishin te gjithe ata shqiptarë atdhetare, njejte po i trajton edhe Thaçoviç bashkekombasit e vet atdhetare qe s'e kane shite ...... e tyre per karige. Ti je turpi dhe e zeza e kombit shqiptar, qe t'bon me t'ardhe marre prej teje dhe te qenit shqiptar.

INGA20.02.2012/13:09

O RRENC, O TRADHTAR, PO SI MUNDESH TANI ME THANE QE BENE EDHE ME FUSNOTE, KUR KE THENE QE REPUBLIKA E KOSOVES EDHE SKA TJETER. JEP DORHEQJE NESE KE MORAL DHE ETIKE, POR ME SA E DIN PUPULLI TI NUK KE FARE AS MORAL E AS ETIKE

fikreti20.02.2012/13:09

pse nuk po organizon dikush protesta masive kunder qeveris o vlla nuk e kam te qarte,qka duhet me prit ma.Rezoluta 1244 thot qe Kosova me met ner serbi. Qka jemi na,a jem shtet a jo??? hashimi e shiti Kosoven e na flejm!

Mynihu20.02.2012/13:06

Nese te tjeret dhe sipas mendimit tim shumica e popullit, sipas teje jan antiamerikan dhe antieuropian, ti je hajn dhe antishqiptar! Kjo floskel qe me i quajt te tjeret antieuropian eshte normale te ky saher qe vendos ne dem te Kosoves!

muslimani20.02.2012/13:04

qysh po doket qyky thaqi done me naj leshu naj shtos qe kurr mu skem me mujt me ndreq ata gabim e mire shume po naj bon se shkut edhe e votut po qka din bac qobani me udhehqe ai delet e lopt e vet ai hup e jo nje shtet me udhheq

LULJA20.02.2012/13:03

ME SE pari duhesh te jesh pro SHqipetar,pastaj vijn te tjeret.Nuk do me then pse je pro amerikan ,duhesh te besh qka te propozojn,se ata i shikojn interesat e veta.Ndersa ti nuk ke aspak te drejt te vendosesh ne emer te SHqipetarve,apo ndoshta e paski qit ne privatizim edhe SHtetin e ne sqenkemi te informuar,si qdo her.TI je turpi SHqipetarve.

Malësori20.02.2012/13:02

Kurrë Kosova nuk do të jetë anëtare e BEsë. Harrojeni këtë. Deri më tash ishin pesë vende të BEsë që nuk e njohën Kosovën dhe po bëhen gjashtë kysmet, me bekimin dhe shtytjen që po i jep Kosova anëtarësimit të Serbisë në BE. A po ju ngjan kjo me dialogun që zhvillonte ishpresidenti i vetëshpallur i Kosovës, me Millosheviqin, me ndërmjetësimin e Shën Egjidios??!!. Mua komplet më ngjan sikur të ishim në vitet e '90ta. Medet për ne.

imi20.02.2012/13:01

Ty te ka rroke me te madhe Alzheimeri. Pa mundohu pak dhe ne te largmen shume te aferme, do te ndeshesh me deklarimet tuaja asesi pa Republike dhe kurresesi me 1244shin! Si duket ke ndonje borgj ti dhe te kan zene pisk dhe nuk guxon tu besh balle dhe te kundershtosh ketyre emisareve te ndryshem, pavaresisht prej nga! Me ne fund, ne emer timin nuk mund te vendosesh, por ja Kohera te leshta jene keto.

realisti20.02.2012/12:58

Tash e tutje si do te na njofin shtetet qe nuk na kan njohur?

leonard krasniqi20.02.2012/12:56

o hajn ti deri dje the se nuk do te pranoj ndryshime e tash i hengre fjalet tua. Mos i jep fajiin tjerve o genjeshtar