Qeveria e Kosovës e gatshme të ndihmojë veriun me ushqime

Publikuar: 01.08.2011 - 10:03

Mitrovicė, 1 gusht - Ministri i Punėve tė Brendshme i Kosovės, Bajram Rexhepi, ka thėnė se institucionet e Kosovės janė tė gatshme tė dėrgojnė prodhime ushqimore nė veri nėse ka nevojė pėr kėto. “Nėse ka nevojė dhe mungesa tė ushqimit nė veri tė vendit, Qeveria e Kosovės ėshtė e gatshme qė tė dėrgojė ndihma atje. Ne e kemi obligim qė tė kujdesemi pėr qytetarėt tanė pa marrė parasysh se pėr kėnd ėshtė fjala”, ka thėnė Rexhepi. Ai ka theksuar se ėshtė e mundur qė realizimin e saj ta pengojnė strukturat paralele dhe ekstremistėt nė veri. Rexhepi pėr Kohėn Ditore ka vlerėsuar se situata nė veri ėshtė e qetė, por e tensionuar.

 

pejani01.08.2011/10:45

o ndihmo popullin tand te cilet nuk kan buk me hanger te cilet pi shesin shtepiat ne mitrovic se serbet e kosoves marin paga nga serbia edhe nga kosova edhe meren me kontraband