Sonte “Rubikoni” me Muhamet Kelmendin

Publikuar: 06.02.2014 - 11:26

Ish-themeluesi i Lėvizjes Popullore tė Kosovės dhe Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, Muhamet Kelmendi, sonte ėshtė i ftuar nė emisionin “Rubikon” me Adriatik Kelmendin.

Kush ishin anėtarėt e parė qė themeluan UĒK-nė e kush u bė pjesė e saj mė vonė?

A duhet tė hetohet nė Kuvend fondi i trepėrqindėshit, sipas Kelmendit?

Pse njėri ndėr ish-themeluesit e UĒK-sė kėrkon qė vrasja e Zahir Pajazitit tė hetohet?

Pėr kėto dhe shumė zhvillime tė tjera,  ndiqni rrėfimin e Muhamet Kelmendit, nė “Rubikon” tė KTV-sė duke filluar nga ora 20:00 dhe 21:45 TV ARTA.