“Xhemati i Xhihadit” kërcënon me sulme Policinë e Kosovës

Publikuar: 12.11.2013 - 10:37

Prishtinė, 12 nėntor - Njė komunikatė kėrcėnuese ėshtė lėshuar nga i ashtuquajturi “Xhemati i Teuhidit dhe Xhihadit nė Kosovė”. Me kėtė komunikatė ėshtė kėrcėnuar Policia e Kosovės se nėse nuk i liron gjashtė tė arrestuarit, do tė pėrballet me “sulme tė dhimbshme”. Policia e Kosovės ėshtė njoftuar pėr kėtė komunikatė dhe ėshtė duke e analizuar shkallėn e seriozitetit tė saj.

Komunikata e lėshuar nga adresa xhemati-xhihadit@hotmail.com, thotė: Xhemati i Teuhidit dhe Xhihadit nė Kosovė paralajmėron Policinė Terroriste tė Kosovės, se nė qoftė se nuk i liron Vėllezėrit tanė tė dashur sa mė parė, do tė pėrballen me sulme tė tmerrshme dhe tė dhimbshme.

“Padyshim, ne kemi burra tė cilėt e duan vdekjen mė shumė se sa ju jetėn e kėsaj bote. Ėshtė ushtria e Allahut e cila do tė triumfoj dhe ajo e Brankoviqit e cila do tė mbytet nė gjakun e tyre.

Allahu i lartėsuar thotė:

"Prej besimtarėve kishte burra qė vėrtetuan besėn e dhėnė Allahut, e disa prej tyre e realizuan premtimin duke dhėnė jetėn, dhe ka prej tyre qė janė duke pritur (ta zbatojnė) dhe ashtu nuk bėnė kurrfarė ndryshimi." Surja Ahzab, Ajeti 23

"Ata qė besuan luftojnė nė rrugė tė Allahut, e ata qė nuk besuan luftojnė nė rrugė tė djallėzuar. Luftoni pra miqtė e djallit, s'ka dyshim se intriga e djallit ėshtė e dobėt." Surja Nisa, Ajeti 76

Dhe falėnderimi i takon Allahut zotit tė botrave.



Batalioni i Mediave

Komandant Muxhahidi”, pėrfundon komunikata, dėrguar sot medieve me rrugė elektronike (ilustrimi nga arkivi).

 

Pagani14.11.2013/12:49

Jame me besim familjare Islame po duke lexu kurani kame has ne nje liber shume egoist dhe racist jap sgjarim pse kjo nuk lejon me u fale dhe me thirr zana Shqip po ne kuran thote veq ne gjuhen arabe dhe nje veq veten dhe diskrimino fyn dhe lavdron veq veten , Festa jane te krijum si pas emrave arab dhe suret jane te emrume 114 ne emra arabe ku dyshohet se kane perpilu nje grup njerzish kete liber dhe ligjet e sherijati ku denohte gruja me rrahje femijeve per hajni ju keputne gishtrinjet ketu diqka nuk shkon lejon skllaverimin diqka qe as me menjejn e shendosh lind diqka qe ska te baj ky liber qe jane thenje te Zoti .

fisi13.11.2013/09:28

... e sa e sa luftera kane kaluar shqiptaret me armiqet me te medhenje te botes e te shqipetareve te vellazeruarit e historise Turq dhe Serbe.., nuk ishin ne gjendje te na ndanin 500 vjete pese shekuj.. u desht te behemi shtet dhe te vine rrymat e Turqise Taip Erdogan etj si ky ne bashkpunim me Serbine e shtetet xhihadiste ... sese tjera te kercenojne per interesa te tjereve... eshte nje fjale e urte "duhet dite kujt me i ndihmu me buke, se ndodhe qe buka jote te te vret"..neve na ndihmuan te lirohemi por cfare bejne te pafalenderuarit... por faleminderit Zotit keta jane pak dhe jane sherbyes te armikut te perbetuar te shqiptareve te cekur me larte...

beni 13.11.2013/09:14

Nuk jam ateist,jam mbeshtetes i fes te cilen e kan prediku prind e mi .Kjo ngjarje ne kosov esht pritur, xhihadi ne kosove asht futur pas lufte ne emer te ndihmav,me than te drejten besoj fuqishem te zoti i qofshim fal zoti nuk thot te ... sish njerez neper xhamija,po kta njerez ta gertitin fen se kta njerez jan te paguar qe ta shkatrrojn kosoven,ku ishin keta trima ne luften e kosoves, por po shifet se keta nuk po luftojn per allahun por per xhepin e vet,ne nuk jemi arab jemi shqiptar.Populli duhet te distancohet nga keto veprime sa nuk esht von dhe me qdo mjet ta luftoj ket extremizem islamik.

Xija13.11.2013/08:54

Te dashur vllezer ne jemi shqiptar dhe nuk kemi nevoj per kultur fetare arabe,por mos u habitni per ket ngjarje se kjo ka qen e ditur se do te ndodh nje dite,se ky xhihad perfaqrsuasit e vet i ka ne parlamentin e kosoves si z.kelmendi ku mbeshtetes i tyre asht dhe myftiu z.Ternava ,kujtoni pak protestat e tyre per xhami ne prishtin qfar flamujsh jan perdor,kerkoj te mos ket keqkuptim,por kta forca i legalizoj z.Thaqi i cili per ta fituar postin e kryeministrit nuk zgjodhi mjete dhe beri kualocion me xhihadin e kosoves.Tani ne tjua ben vendin ktyre xhihadistve z.Kryeminister

TAFA13.11.2013/07:49

NJERZIT E PAAFTE E BIJNE UKIN NE OBORR.

musa13.11.2013/07:47

Njerzit e pa afte nuk munden me mbajte shtetin . Ne Kosove kerkohet ndryshim per ndryshe nuk ka shtet .

kosovar13.11.2013/04:23

Te nderuar mos kerkoni fajtorin te keta "njerez" jo shqiptare por te qeveria qe bashkepunon dhe i ndersen ata sipas nevojave te veta. Hashimi ben cfaredo mareveshje edhe me djallin per ta ruajtur ... riken dhe per ta shijuar edhe pak lirine jashte prangave. A e ka percjellur dikush kanalin HBO lidhur me trafikimin e organeve ne Kosove? O mjere Kosova qe ka keta mjerana.

leodiantonio13.11.2013/00:37


Kjo është rezultat, kur qeveria jonë dhe BIK u e hap derën terroristve !!
vetëm një shembull

Nëse qeveria jonë LISB, dhe Partia e Drejtësisë Partia e talliban dhe ekstremistëve Lejet luten në publik.

Por shka është më e keqe, kur mund të marrë pjesë ne zgjidhne si parti e drejtësisë.


Por më e shum të faj ka,
Bashkësisë Islame të Kosovës, asht i financuar nga terroristat dhe BIK u i le të bëjnë çfarë dojn në Kosovë !!

bajram veseli12.11.2013/21:17

vet ikemi fajet se kta dreqen qi na erdhen mbas luftes kan me na que me nji luft ... vllase

Ema Ema 12.11.2013/20:25

Eshte per quid ,pse keta trima,nuk shkojne ku duhet qe 14 vite te luftojne.E na rijme me ankth,qdo dite e ne nate per vellezerit tane matan Ibrit.
Po pse nuk mendojne sa e sa nena kane mbete pa femijte e tyre.E kur qohen I kerkojne gjdo kunde femijte e tyre.E askunde smujne as eshnat me ja gjete.
E tash na dalkan qe dojne te marin hak perseri te kush kerkojne kete hake .po si duket nuk qenkan ngopur keta femije qe na dalin tash perseri,para ekkranit e na frikezijne femijet tane,e vellezerit e vete.
Po po ju ja jap beaen se tash jemi shume shume te menqur per gjithqka ne kete jete.
E ska me pase falje prej popullit tane per asgje.
BOLL,BOLL ma

teuyuidtey12.11.2013/20:21

allahu na rujt spo di qa me than

ragip zverrxha12.11.2013/20:17

dilni nveri shlirone veriun e mitrovices e shkoni shehid e jo nsiri po shkoni per pare zoti ju shkatrroft

Labi12.11.2013/20:00

O popull fatkeq, merrni bagerat dhe rrxoni ren xhamijat sa nuk eshte ber vonë. Mjer te na te mjeret qa po na pret.

RKS12.11.2013/19:34

O Njerez doni me i marr ne qaf te gjith edhe ata qe falen e praktikojn fejen si duhet dhe jan model per te gjith per mir e paqe e ju qka keni more keshtu Une vete i fali pese kohet namaz dhe nafile mire po kjo ju qka jeni ka bani eshte krejt jasht mase, kjart shifet injoranca e juaj ku eshte urtesia e ne kete rast ku eshte pjekuria ne kete rast kend jeni ka doni ta sulmoni? vendin e juaj vllezerit muslian te cilet jan ne sherbim te shtetit te cinin e kemi fituar me vuajtje e gjak, ju lutem per hir te Allahut mendoni mir. E mos dilni me keso deklarate e sidomos te perdoresh ajete Kuranore dhe merreni diken qe e njef Tefsirin shkencen kuranore e mos u bazoni ne perkthim te kuranit se dihet nuk mundet perkthimi i Kuranit me qene i njejt ne kuptim sikurse gjuha orighinale te cilen jan sjellur udhezimet.
Lus Allahun e madhruar te na shpetoj e te ju udhezoj dhe ju.

Muamer Shkrijelj12.11.2013/19:30

E tërë bota është budalla dhe lidhet mbi bazën e fesë dhe vetëm shqiptarët janë të zgjuar për ta si një komb është feja e vetme. Çdo gjë.

rafet ferizi12.11.2013/16:35

Po ku ket o trima kur ke lufta nkosov e tash shkoni e luftoni per arab o mjer kosova per kta trima

Bashkim Sylejmani12.11.2013/16:30

Spari na jemi shqiptar, e Jo Arab!

Vllezer jemi veq me Shqiptar
Vllezer sjemi me popujt tjer
Nacionet skan vllezer por kan vetem Interesa.

e kta terrorista me mjekrra kishe Muslimon, duhet kejt mi arrestu e ne guatemala ne Burg mi qu.

ajeti12.11.2013/16:21

Ngnjeher do te ishte mir sikur ta kishum enverin gjall aj do te dinte te sillet me kta te pa njerz ashtu si e meritojn

emri12.11.2013/16:18

hajde ishalla europa pona qel dyrt apet , nuk kthena mo qitu kurr hahaha.

Muslim edhe pak12.11.2013/14:59

Ky nuk esht Kercnim kunder Policise por kercnim Kunder Shtetit dhe rendit Kushtetus te Kosoves. Partine LISB a duhet shpallur mrnjiher si te Jasshteligjeshme, dhe ata qe e peerfaqsojne kete parti st bashkepuntor te Armikut, Duhet menjiher te merren ne Prokurori she te Shifet se kush po i Finanson ma teper Serbia apo Irani. Une nuk dua te jem i nji feje si ata, dhe nese do te vazhdohet keshtu te tolerohen keta ... une do te i KTHEHEMM fes se te pareve te mi.

liki12.11.2013/14:51

Vellezer dhe Motra Shqiptar nje gje eshte me se e sigurt, ne qoft se nuk luftohen me kohe keto grupe sllavodashese "ne emer te Allahut" siq eshte puna e Fuad Ramiqit do ta kemi punen pisk.Eshte koha e fundit kur policia dhe shteti i Kosoves te ju jap dhe tregoj vendin e duhur te tilleve

dfbwrhb12.11.2013/14:49

Veq kisha me I pyet keto ku ishin para 1999, ku ishin keta idiot te klasit te vet, me mjekrra qe kur I shoh ne rruge me vjen te vjell prej tyre, po keta jane kah pritin nja trekater police me uniforme serbe me hy ne Kosove e keta me gjet biren e minit per me ik, keta po me tregojne per lufta ne Siri e ku kane qene ne luten e Kosoves tu ik neper evrope. Flliqanat, njerez pa culture pa fe, pa dinjitet njerezor keta taman jane si kafshet, asgje me teper nuk dine.

Babaden12.11.2013/14:37

S'di çka esht kah bahet veq ishalla nuk bahet si ne Irak e Siri e Avganistan me luftu vllaznit mes veti.Ap ap ap

Ganimet Klaiqi12.11.2013/14:36

Klaja

Nuk di se kush çon keso komunikatash te felliqura e te poshtra. Po me vjen keq prej atyre qe u besojne 'trimerive' te komunikatwberesve. Po te ishin trima keta "xhihadista" e kurgjehiqa do te dukeshin edhe para vitit 1999, por atehere, me gjase i frikesoheshin Serbise dhe Zoti e di se ne cfare plehrash ishin fshehur. Turp u qofte atyre fundrrinave injornate te shoqerise sone! Te tillet, qe ne emer te Zotit therrasin vella ... sje, qofshin te mallkuar per jete e mot!

bang bang12.11.2013/14:23

shtet o shtet.jon habit qeveritart mbas interesave personale,e hajnive,e spo shohin qe talibancat po shtohen si pacovat.sot osht koha me reagu se neser ka me qene shume vone.sa per veti ma kan gerdit fene myslimane.jom mysliman edhe ndoj dit...

dardania12.11.2013/14:21

o ti eulex qysh po thu anti islamizem ti sun e perfshin islamin me disa persona o injorant edhe un jom musliman po nuk I perkrahi kta kurr njet e ti qe shkrun palidhje ndreqe fjalorin

tonik12.11.2013/14:21

kot e kini o terrorista se gjaku ilir vlon ne kete toke. nese menoni se ju vdekni per fe, ne kemi me vdek per komb e kemi me ju shfaros si mizat se nuk jeni me te mdhenj.

anonim12.11.2013/14:18

merreni me mend se ne cfare shteti po shendrohemi kur secili ka te drejte me u perzi ne pune te gjykatave, te drejtesise

musa 12.11.2013/14:17

ky ankthi le alarmohet me shikun pdk e aak ldk qe dojn ta kthejn kosoven nen serbi prap se sa per kta muhagjedin mos u frikso se ky eshte fore e thaqiqit dhe qeveris se tije pro serbe e kunder muslimane dhe shqiptare e pro vatikane

SHqiponja12.11.2013/13:55

Se di apo ju kujtohet vizita e Erdoanit,me stafin preje 600 personave.siq po shifet ne Turki eshte kthyer vete i dhjeti,e numrin tjeter te stafit ja kish lane vllaut te tije,pra H.TH qe sa here qe te i duhet me vu ne funksione.tani ja kurre i duhen Hashimit,me nje ane per Mitrovicen e cila veq eshte tani ne duart e serrbve,e ne anen tjeter vjedhja e votave,e cila siq po dele ne sheshe ka qene me e madhe se çdo here.prandaje mose i hani keto propaganda te Bajram deshtakut se me qene i zoti,moti kishe depertu andej ibri,e jo ktu me keso aksionesh,qe marre ashte me i pa dikush.

Dardo12.11.2013/13:49

O popull a po e sheh tash rrezikun qe fshihet pas ketyre mjekrroshave e talibancave qe jan perhap si viruse pas luftes? O popull apo e sheh qe duhet te distancohemi e t'i luftojme si shkijet keta arabe te zi, qe po e kercenojne lirine tone me terrorizem e me akte barbarie? O popull a e sheh qe kta jan mjerimi i shekullit XXI, kta qe thone se religjioni i tyne asht 'paqesor' e ne anen tjeter kercenojne me metoda barbarie, qe ne fakt jane edhe profesioni i vetem i tyre. Shteti duhet te reagoje e t'i luftoje pameshirshem kete fare te ndyre arabe! Mos te lejojme, o popull, nje aso gjendje qe femijet tane te jetojne me kercenimin e bombave teroriste! Asht momenti i fundit kur shteti duhet te marre masat per ta mbrojtur lirine tone, vlerat tona e civilizimin tone prej kesaj murtaje arabe! RRofte Policia e Kosoves, Poshte Talibanizmi!

demokrati 12.11.2013/13:49

duhet sa ma shpejt te ndermerret diqka nga qeveria e kosoves dhe nga faktori nderkombetar per eleminimin nga skena te ketyre far pisave ,qe bejne gjitha te kqijat ne emer te allahut.
kta muxhahedin nuk kan vend ne kosove edhe pike !

benny12.11.2013/13:47

eshte per tu qeshur se te gjithe e perdorin te njejtin fjalor si kur komunistat edhe kta psh ne kemi burra qe e dojn vdekjen me shum se sa ju jeten qe keni, kjo eshte per tu ardhur gjynah prej ketyre njerzve, kjo te tregon se qfar truri te pules e kan,
edhe komunistat kan then per partin do vdes truri i shperlar,
ju kisha lut zhvillone trurin duke punuar, zhvillone edukone familjen e juve se keshte zhvillohet edhe vendi, mo pollavra e hajni nuk ka zhvillim po ka degjenerim.

Hasani12.11.2013/13:44

Keta duhet me i shkaterru plotesisht. Zero tolerance. Perndryshe miqet tane 'nderkombetar' do te na e kthejne Serbine ne Kosove me i luftu leta!

musa 12.11.2013/13:42

se pari mendoj se kjo polici i perket serbis e jo kosoves e dyta ata qe mendojn qe me vnu shamin eshte ma keq se me dal cullak ateher kta njerz duhet te shkojn ne vatikan dhe serbi

mentor kosova12.11.2013/13:40

ku e lam e ku na mbeti vai vatani e mjer mileti,,veq edhe qikjohja na u ka dasht kta te pa kulturumt mu lajmru edhe kosov,,po duhet policija e kosoves ti luftoj e ti perzun krejt prej kosoves te shkret,,cncn

Alban Zeka12.11.2013/13:40

XHEMATI I XHADIT e kam nje porosi per juve si e doni allahun shum. Qka hamami po lypni me shku ne siri me luftue, kur pa besimtart i kemi ne veri. Shkoni lum baca e njekni shkijet pej veriut. Si kokit qaq luftetart tfort. E leni kta palavra . Policia e Kosoves nuk ka faj, por faj kan Ministri i brendshem Bajram Rexhepi dhe Kryeministri Hashim Thaqi. Te shohim qa po bani pra. Por me duket si vetem fjal jan kta palavra .

baca12.11.2013/13:39

Vall a pak ka vujt populli i yn me shekuj qe te jemi te lir,dhe ja na erdhi lirija ,ne sken kriminelat ,ne pushtet hajnat ,tani na del ne sken nje gjihad ne kosov,vall athua ky popull nuk dote ket kurr qetesi,gjithmon dote derdhet gjaku i kombit ton nga sllavet tani nga besimtaret gjaja ne emer te allahut qkorkoni ore te mjer nga ky popull i pervujtur,lereni qe dhe femijet ton ta shijojn jeten si moshataret e tyre neper viset e tjera ,lereni ta jetojn jeten pa frig,lerni shamijat se shamija nuk asht asgje moralin duet njeriu ta ket ne shpirt se shamija nuk e mbron moralin e sa i perket allahut ne jemi te gjith te krijuar nga aj por allahu nuk thot me vra me kercenu,ju lutemi lereni ket popull te jetoj i lir se keto jan qarqe te shovinizmit sllav qe ta humbin me themel kombin ton te pervujtur.

eulexi12.11.2013/12:54

duhet marr denimin e merituar secili qe mbeshtes nje njeren apo tjetren menyr keto qelbesira ! duhet krijuar nje njesit anti isliaminizem i popullates dhe vetedijsuar populli se evropa nuk toleron kesi njerz te cilet kan lidhje me siri, iran, serbi, rusi, keta jan boshti i te keqes ne rruzullin toksor ! qa po lypin po gjejn vdekjen

Mete Haxhia12.11.2013/12:42

Eshte koha e fundit qe kuvendaret tane me alamet meditja ta qesin ne rend dite dhe ti shpallin te jashteligjshem keto mbeturina te kombit shqipetar

Doctor12.11.2013/12:37

a pe din najkush pse po lypin mi liru kta??

tina12.11.2013/12:33

Lutfi Haziri, nuk kaloj shume kohe jane paraqite persona qe perkrahine me shpirt shamijat. Si ne Turqi, se pari shamijat ne shkolla pastaj ngadale, ngadale te gjitha femrat te mbullara.

nijazi12.11.2013/12:31

Une qe moti kam shkruar se po maroni xhamia per fiskulltur dhe per xhihad,
Maroni xhami , maroni se keni me ua pa hajrin sikur qe ua kemi pa qe 500 vjet e kendej.
Me vjen turp ta quaj veten shqiptar.

nura12.11.2013/12:30

Kta njerz jan toleru shum gjate, ktu edhe policia e Kosoves e qeveria i ka fajet se toleron shume se kta nuk din hiq kurgja per veq merren me te kalueren.

kroji pej12.11.2013/12:23

oh ju lutem shtypi largoj keta prej shtypi ju lutem se kta sjan per vend te vet e shkoj me luftu neper vebde arabe kta jan hajn veq vjedhin edhe baj propaganda ju lute hiqni se ve pona dhem koka ka pi shof si gjenaze

roni12.11.2013/12:20

Pse tash qfare faji ka serbia fajet i kena vet dhe askush tjeter.

PDK12.11.2013/12:12

KREJT SHIKU I BEN PDK PARA SHKATERRIMIT BEN FILMA DUKE ARRESTU KINSE TERRORIZEM MOS U MASHTRONI JU THEM SE KREJT JANE KETO KRIJESA ARTIFICIALE TE PDKSE

dardan12.11.2013/12:11

Sjam per terrorizem ne as nje vend por me fol drejt edhe policija e kosoves pe lyp pak po qka po i intereson ku shkoj un a du me dek ne siri a ne kin a ne amerik a ku du vet, shpirtin tem sma ka ne dor as policija as qeverija as kerkush ku du vet shkoj me rendesi mos me ba trazira ne kosove .leni vlla rahat njerzit zdin qa me fol veq thojne terrorista policija jan ata qe ju kan hi ne shpija e jo terroristat nuk kan shku ne polici

Ejupi12.11.2013/11:50

Rujma zotë Shqipërin prej Shqipëtarëve,kishte thën atë Gjergj fishta.kësaj porosije i bashkohemi edhe ne.Rujna zotë,prej atyre qe trupin e kan ne kosovë,e veprojn simbas udhëzimeve të armiqve tanë.

Nikoqiri12.11.2013/11:38

U hajdeni bre hajdeni, keni me lyp mu kthy ma shpejt se shpejtesia e drites veq!

bajram12.11.2013/11:33

Këta kriminelë dhe ushtarë të djallit, më së shumti do ta dëmtojnë fenë islame. Duke i dhënë pamje terroriste, të gjithë ata që kanë gjak shqiptari do të largohen nga feja terroriste dhe do t'i bashkëngjiten ndonjë feje tjetër. Shqiptari i vërtetë nuk merret kurrë me terrorizëm për interesa të askujt. Këta janë të rekrutuar nga Serbia dhe Rusia nëpërmjet të disa shteteve islamike me të vetmin qëllim të e shkatërrojnë kombin shqiptar.
Parlamenti i kosovës duhet t'i shpallë të jashtëligjshme këto sekte dhe të i ndjek penalisht dhe të përdorë të gjitha mjetet legale për shfarosjen përfundimtare nga trojet tona hyjnore këto flliqësira djallëzore. Po ashtu edhe BIKu duhet të i luftoj me të gjitha mundësitë dhe pa asnjë ngurrim, ngase në të kundërtën do të mbeten pa "gjematë". Shqiptari më parë e ndërron fenë sesa bëhet terrorist!

nexhati12.11.2013/11:33

Jam i lindur musmiman.
nuk jam fetar.
kto vargje te kuranit nuk tingllojn PAQ
Vargjet qe ju i kujtoni i dedikohen kohes se Muhamedit.
Qetsoni kokak se Zoti ju fali SHqipetar jo Arap, ju fali edhe gjuhen shqipe, perdorne gjuhen e nenes tuaj jo gjuhen qe dikush ka then qe tingllon me se miriarabishtja

Doctor Rey12.11.2013/11:31

Vallahi be msimet e Allllahut po keqkuptohen.
Une jom musliman edhe jom krenar per kto po Kurani kerkund nuk bon thirrje per luft kunder njerzve të pafajshem ne këtë rast mbajtesve të ligjit.
Allahu na udhzoft...

arsimi12.11.2013/11:29

ja fytyra tjeter e serbise. ate qe e pergatiten me vjet, po e realizojne nga sot.
e mbrama me hajr, o Zot!

gazi12.11.2013/11:23

Polici e Kosoves mos lshoni pe se krejt Shqiptaret jan me ju. E qita far rrebelash duhet me i zhduke sa ma shpejt. Keta jan Kancer per Shqiptaret e skan lidhje me Islam.

Dardanus12.11.2013/11:17

Keta jane produkt i Serbise per ta njollosur Kosoven dhe rrugen e saj drejt Bashkimit Europian. Ne nuk kemi nevoje per Arabi ne Kosove, kemi nevoje per zhvillim, respektim te te drejtave njerzore, shkollim dhe perparim.

Shpresoj qe secili nga ta do te arestohet.

Beni12.11.2013/11:16

O kuku per neve cfar qeveritar besa edhe opozit kemi qe nuk qohen e ti shkulin me rraje keto mbeturia dhe fare te keqe qe po kercenojne kombin tone me keso fare te flliqt !!!, qonu o shqiptar deri kur dojme me duru ma!!??

arben12.11.2013/11:15

alarm I vertet, nese nuk bojme diqka don mu shendru Kosova ne Arabi...

artoni12.11.2013/11:13

Kta njerz jan aq te ligj sa qe nuk i duhen Kosoves as per me luftu per Kosoven sikur se nuk i duhen asnje vendi te botes. Ata as ne Siri skan gjete veten e jan kthy ne Kosove

artoni12.11.2013/11:00

Mendoj qe eshte koha qe populli te vedisohet te gjth kunder njerzve te Ligj si kta te cilet jan armiq ma te mdhaj se vete Shkau.

Ju lutem te gjithve qe kta njerz te mbahen nen vezhgim edhe te bashkpunojn me Policin e Kosoves duke dhan informata

Ankthi12.11.2013/10:59

ALARM ...ALARM...ALARM... a nuk asht kjo e tmerrshme . a nuk asht kjo e frikshme..armet kan mrri ne duart e psikopateve... ALARM..keta jas djalli vet.. keta nuk besojn ne Zot. Keta veq dhune duan... Kercnon dikush POLICIN E SHTETIT...i ve kushte...a jeni tue e pa qpo ndodh o njerz....TMERR

Korrado Katani12.11.2013/10:57

Keto kerrcenime nuk mund dhe nuk duhet te tolerohen,jane kercenime qe prishin rendin dhe qetsin publike andaj vellezer te dashur mos bini pre atyre qe nuk ja duan te miren popullit Shqiptar,keta nuk i perfaqsojn myslimanet andaj Policia e Kosoves dhe organet e tjera te marrin masa sa me shpejt ne menyr qe te mos perhapet edhe te ne kjo val e sulmeve dhe te kemi vella ... sje sepse kjo me se shumti i konvenon armiqeve tane, qytetar te dashur duhet te jemi unik per luftimin e te keqijave qe i kanosen Kombit tone.

sabri12.11.2013/10:47

xhematixhihadit pse spo shkoni me luftu kunder shkijev natan ure, po ni far vakti i rrujshit mjekrrat...

arioni12.11.2013/10:47

"Padyshim, ne kemi burra të cilët e duan vdekjen më shumë se sa ju jetën e kësaj bote"

ne ket fjali dihet se perballohemi me njerz psikopat. duhet organet shteterore me nderhy menjeher, mi arrestu kta persona, dhe mos mu ndal aty, mi marr femijet e tyre se jan ne rrezik nga ta. ktu po ballafaqohemi me persona fatalist, persona per te cilet fundi i botes eshte gje e mir

Justiniani Dardan12.11.2013/10:47

Tmerr!Edhe kjo po na mungon,se pari politikan te pa ndergjegjshem,te paaftë qe dita dites po ia humbin so ... nitatin Kosoves,korrupcioni ne nivelet alarmante etani edhe kata far jihaddistat,ai medet per ketë popull e per ketë vend se cka eshte duke perjetuar!Keta me shperlarje te trurit jan me te rrezikshmit dhe shpresoj qe policia të i neutralizoj e te i fut ne birruc per jetë se jan duke ena felliqur kombin!Jasht prej kosoves,shkoni theni koken ne siri e gjetkë veq sa ma larg kosoves e Shqiptareve,se ju gjithcka jeni veq shqiptar JO!Zoti ka me iu ndeshku,se jeni ne rrugen e djallit!