Varrosen dy vëllezërit Hasani

Publikuar: 20.09.2013 - 19:59

Podujevė, 20 shtator - Fshati Bradash sot ishte mbuluar nė zi. Dy djemtė e vetėm tė Fehmi Hasanit u varrosėn nė prani tė mė se 5 000 bashkėfshatarėve, tė afėrmve dhe miqve tė kėsaj familje.

Mujė dhe Sokol Hasani humbėn jetėn dje nė njė aksident komunikacioni nė fshatin Peran tė Podujevės, kur vetura e tyre u pėrplas me njė veturė zyrtare tė Policisė sė Kosovės.

Si pasojė e kėtij aksidenti, po ashtu edhe dy familjarė, pėrkatėsisht nėna e dy tė ndjerėve dhe daja i tyre, janė nė gjendje tė rėndė. Kjo konfirmohet edhe nga mjekėt kujdestarė tė Intensives nė QKUK, tė cilėt deklaruan pėr Indeksonline se “gjendja e pacientėve ėshtė momentalisht stabile, mirėpo e rėndė, pasi qė mund tė ndryshojė nga momenti nė moment”.

Ndryshe, mjekėt e emergjencės ėshtė dashur tė intervenojnė disa herė gjatė ceremonisė sė varrimit, pėr tė qetėsuar familjarėt e viktimave, qė kishin pėrjetuar njė shok tė papėrshkrueshėm.

I pranishėm pėr tė shprehur ngushėllime, nė ceremoninė mortore ishte edhe komandanti i Policisė pėr rajonin e Podujevės, Isak Ejupi.

aliu lutfi27.09.2013/14:23

MĆ keqĆardhje e lexova kĆtĆ lajm pĆr familjen HASANI
Ngushllime pĆr ju dhe farefisin tĆndĆ.
tĆ mirat por edhe tĆ kĆqijat i ndajmĆ bashkĆ, edhe gĆzimin por edhe hidhĆrimin si rasti i humbjes sĆ vellezerve hasani .
Zoti u lasht shnosh, e ishalla zoti me xhenet gajret familjes hasani

EMIN HASANI25.09.2013/22:27

me respekt familja HASANI

dorentina jahja23.09.2013/16:18

ngushellime

Kolonel Graff21.09.2013/10:59

shume ngushellime familjes, zoti ju lashte shendoshe!

Koz Dynjaja20.09.2013/23:50

I nderuari Fehmi Hasani,
Me lejoni të marr pjesë si bashkëkombës Juaj, në përpjekjet jo të lehta, për ta kthyer në qëndresë dhembjen e madhe që ka goditë, jo vetëm familjen Tuaj, por të gjithë ata që dinë çka është e njerëzishmja.

fatmirgashi20.09.2013/23:36

Ngushllimet me te sinqerta familjes hasani zoti ne gjenet

Behar20.09.2013/22:41

Ngushllime familjes ,ngjarje e rand shum per ket familje zoti jav shtoft gajretin ,

syla hajni20.09.2013/21:49

po qfare polici Po ky polic e kishte mbytur nji te ri nga sibovci i podujeves para tre ose kater vjetesh.

Skenderbeu20.09.2013/20:58

Mjeri Baba edhe Nena dy Djemte mi shti nere Toke.Ngushllime zoti sabare ju qofte
duhet mu rujt se Makina nuk friksohet pej as gje po njeri duhet mu friksu