Bukoshi në krah të LDK-së në zgjedhjet lokale e parlamentare

Publikuar: 04.08.2013 - 10:16

Prishtinė, 4 gusht - Bujar Bukoshi ka thėnė se do tė pėrkrahė LDK-nė qė t'i fitojė zgjedhjet lokale dhe parlamentare, pavarėsisht se ėshtė nė koalicion me PDK-nė.

Njėri prej themelueseve tė Listės "Dr. Ibrahim Rugova", Bujar Bukoshi ka vendosur tė pėrkrahė Lidhjen Demokratike tė Kosovės nė zgjedhjet lokale tė kėsaj vjeshte dhe nė ato parlamentare qė pritet tė mbahen vitin e ardhshėm, transmeton Telegrafi .

Pavarėsisht se ėshtė nė koalicion me PDK-nė nė Qeveri, Bukoshi ka thėnė se nė zgjedhje do tė pėrkrahė partinė qė aktualisht e udhėheq miku e tij, Isa Mustafa.

"Ne jemi LDK, natyrisht ne do t\'i pėrkrahim edhe nė zgjedhjet lokale. Dėshira jonė ėshtė qė LDK tė fitojė tė gjitha komunat nė zgjedhjet lokale e edhe nė zgjedhjet parlamentare t’'i fitojė shumicėn e votave dhe tė qeverisė me vendin", ka thėnė Bukoshi.

ha ha04.08.2013/19:18

'perkrahte' nje parti tjeter per te hyre ne listen e saj te kandidateve per deputete e pas zgjedhjeve shkoi te partia krejt tjeter per te hyre ne qeveri
e ka te mesuar ate rruge
ne fund shkon te fituesi
dhe e pat edhe njefare partie te veten pasi u largua nga ldk po nuk mori hiq vota dhe nga ajo pervoje mesoi se nuk mundet vet as te afrohet te kuvendi dhe shpiku hyrjen ne listen me emrin e themelusit te ldk per tevazhduar te jete kunder ldk

Xhevdeti04.08.2013/14:17

Bukoshi vetem te fotit i don,cak ne PDK,cak ne LDK.Nastradini i shiqonte dy gra kah rrahen ne ate moment i cperthekonte pullat e pantollave njeri e pyeti cpo bene Nastradin po rri ne gadishmeri se njera ka me ra ne kokerr te shpinse.Keshtu e ka edhe Bukoshi,mire e dine ky se dikush do te fitoi ne keto zgjedhje duke shpresuar ne nje vend te sigurte ne pushtet.

ado04.08.2013/13:49

Ej je tregu ti gjate viteve te '90 ta, cka ki bo me pare te Gyrbetcarve?

shrrui04.08.2013/12:25

TASH PO SHIHET KUSH E SHPETOI NGA GJYQESORI

HOPAB04.08.2013/12:12

B.Bukoshi"e perkrah LDKne qe e udheheq miku i tij I.Mustafa dhe ka qef me fitue tegjitha komunat ne zgjedhjet lokale dhe ato parlamentare qe te qeveris vendin"!?Po nese nuk i fiton LDKja zgjedhjet ne te gjitha komunat dhe ato parlamentare athua si dota ka qefin B.Bukoshi prap ne koalicion me mikun tjeter H.Thaqi,"BURRI I MIRE ME SHUME SHOK".