Alma Lama konfirmon largimin nga VV

Publikuar: 05.07.2013 - 12:50

Prishtinė, 5 korrik - (E plotėsuar) Deputetja e Vetėvendosjes, Alma Lama, ka konfirmuar pak minuta mė parė lajmin pėr largimin e saj nga partia e Albin Kurtit.

Ajo nuk ka preferuar tė japė mė shumė detaje rreth largimit tė saj dhe pritet qė gjatė ditės tė dal mė njė letėr publike, ku edhe do tė sqarojė nė detaje dorėheqjen e saj, njofton “Zėri”.

Lama, nė njė intervistė pėr kėtė gazetė , pat shfaqur haptazi mospajtime rreth koncepteve tė “Vetėvendosjes”. Ajo ka kritikuar ashpėr partinė e saj duke thėnė se ka devijuar rrugėn dhe programin e saj sidomos me daljen haptazi pro shamive dhe mėsimit mbi fe nėpėr shkolla.Alma Lama sot pritet tė largohet nga Vetėvendosje?
 Prishtinė, 5 korrik - 09:01 - Deputetja Alma Lama ka vendosur qė pėrfundimisht tė largohet nga Lėvizja Vetėvendosje.

Gazeta  ‘Tribun’ pohon t’i kenė konfirmuar burime tė sigurta se deputetja Lama tė premten do tė bėjė publike largimin zyrtar nga Vetėvendosje.

Qe njė kohė tė gjatė, Lama dhe kreu i Vetėvendosjes nuk pajtoheshin pėr koncepte dhe politika tė kėsaj lėvizjeje pas hyrjes nė institucione.

Burimi i gazetės ka treguar se Alma Lama do tė vazhdojė tė qėndrojė nė Kuvend si deputete e pavarur.

Ajo nuk ka vendosur ende nėse do t’i bashkohet ndonjė grupi Parlamentar nė Kuvend dhe nuk ka diskutuar me asnjė parti pėr ndonjė transfero tė mundur siē ka ndodhur deri tani brenda Kuvendit.

gerti06.07.2013/07:43

Vetevendosja duhet te kerkoj llogari prej albinit per ate qka ka deklaruar se per ndryshe kan me ju larguar njerezit ma te fort qe i ka siq ka ndodh me deputeten Alma lamen per te cilen populli ka respekt te veqant.

beni06.07.2013/07:38

Mbeshtetja e albinit per shamit po na tregon se ne kosov egzistojn vehabista edhe pa mjekerr te cilet jan ma te rrezikshem se ata me mjekerr.Prandaj albini kishte me qen mir me qit ate qka e ka ne zemer mjekrren

nora05.07.2013/19:37

Alma mire ke bere qe je largu ngase Albini te shiti te vehabistet,ai nuk ishte ne gjendje i nje lider qe e quan veten te mos mbronte ty.
Turp per Albinin

enkelaregjepi@hotmail.com05.07.2013/19:22

Kjo duket qarte se shumica e deputetve te V.V. jane kunder veprimeve radikale te kesaj levizje si
Florin Krasniqi
Rexhep Selimi
Afrim Hoti
Afrim Kasolli
Glauk Konjuvca...
por keta nuk kane guxim ta shprehin hapur .

remidi05.07.2013/19:20

hap i nxituar z.Lama ,nuk esht dashte te ngatrroheni per qeshtje te shamis nuk esht qeshtje e dites ajo,problemin e shamis e zgjedh koha.

Niti05.07.2013/19:19

Ja ka ndale Serbia VV financimin per shkak te transparences financiare, tash lypin pare nga tjerat rryma antishqiptare.
Te lumte Alma

vloragashii@hotmail.com05.07.2013/19:19

Shumica e anetarve te kryesise se V.V.kane qene pjese e PDKse prandaj mund te themi lirishte se ata jane krahu ekstrem dhe i parealizuar i PDKse.
Koheve te fundit do te hyne ne koalicion edhe me partine e Fuad Ramiqit.
Turp!!!

mikeli05.07.2013/18:50

shkofsh e mos u kthefsh nese ti mundohesh mu bo ma katolike si une ateher e ke gabim
ne amerik jetoj qe 20 vite ketu shof perdit femna me shamia nga gjith bota,e drejta asht e secilit me vendos per fatin e tij edhe murgeshat kan havale,ju femnat ne kosove jeni shume te lazdrume ma shume keni respekt per nje prostitukt se sa per nje femen qe asht fetare qe e respekton fjalen e zotit

adriatik gashi05.07.2013/18:03

Pom dhimet vota qe ta kam dhan tradhtare kurr ste votoj je e denume nga populli

llaky05.07.2013/16:48

edhe pa kete funksionon per mrekulli vetvendosja,bile po mes te ish hequr vet,vetvendojsa u dasht ta largonte,vetvendosja shquhet per vetvendosje e kjo deshiron te pengoj njerz me mbajt shami ose te pengoj mesimin e edukates fetare ne shkoll,me vejn mir qe eshte largu

Besim05.07.2013/16:46

Per "Shqiptarin MYSLIMAN" Ti nuk je shqiptar po je turk ose Arab. Ik shporru ne turqi ose ne iran!!! FEJA E SHQIPTARIT ESHTE SHQIPTARIA.

berat begu05.07.2013/15:43

Zonja Lama.Me vie keq per vendimin e nxituar.Kisha respekt per ju.Tani po e di qe nuk ke kapacitet ti logjikosh gjerat deri ne fund.Se shpejti do te bindeni se e keni gabim,.p sh si mund te jet e mundurqe ne ket kohe te mereni me gjera shum te parendsishme per momentin psh shamia.Te lutem fokuso mendjen dhe keshillo kuadro jo vetum te gazetarise.prap moter e dashur ju dua shum ,por ksaj radhe u nxitove

emanuela05.07.2013/15:41

V.V eshte dasht me mbajt ne pellemb te dores znj.Lama ngase ishte nje intelekt i shkelqyer.Koheve te fundit V.V.po perfaqesohet ne publik me axhamiapo thene shkurt si amerikant PALAQO

arton 05.07.2013/15:36

sikurse nje pike uji me hjek prej detit ashtu edhe ti qe je largu prej vetvendosjes gezoju edhe ket vite qe e ke te sigurt mandatin e deputetit se ne 2014 askush nuk do degjoj me per ty

Enkela05.07.2013/15:28

Regjep Selimi a je a nuk je gjeneral benu burre dil edhe ti se gjithe e dijme se nuk mendon si V.V.
Te lumte Alma per guximin

Vlora05.07.2013/15:19

Glauk Konjuvca kur eshte miratu marrveshja qe V.V. e beri rremuje ju ka thene anterave te kryesise se nuk mund ti beje asgje kolegve te tij se ata presin me deshire me u rrah nga policia...qe d.m.th se dojne te behen viktima ndaj popullit per fushate

aliu05.07.2013/15:18

Oj Alma Lama qa pot pengon shamia po Albini u deklerua se nuk eshte kunder shamie e as kunder miniqi.Pra kjo eshte deshir e vullnet i atyre zojave apo zonjushave qe vendosin mej bajt.PO nese dikush vnedos qe te perdor masa ndeshkuse dhe ti largoj prej ati ambienti ku sillen vjen ne kundershtim me ligjin.Pra edhe ne shtetin amerkan si miku i jon ma i madhi kjo dukje e femres simas deshires se saj eshte e lejushme e moj Alma mos u mundoni me ba kosoven ma pap se papen.

Emy05.07.2013/15:11

Bravo Alma ti ke fol gjuhe te kulturuar edhe gjithmone ke qene kunder dhunes dhe agresivitetit qe e kane V.V. dhe si rrjedhoje e ketyre veprimeve ata po quhen palaqo te cirkut hahahah

liriku05.07.2013/14:58

O njerez lene almen e shihne hashimin qe nuk ka kurrfar opozite ma spari ldk aak po edhe vv kurgja nuk po ban per qasi si albini me shok pdk e ki edhe 2 mandate.nashta mire e ka alma me kulture dhe diplomaci fitohet e asht fitu gjithmone.ja hitleri ja kish dal ja mos thuej por anglezte udhheqin boten veq se jan diplomat

Agimi05.07.2013/14:53

Kjo eshte e keqja se VV i qiti listat me alfabet e te rroku ty pse je me A, po me mire tash qe ke ik e e dim se qfare je.Respekt per punen qe ke bere ama kjo mduket ska arsye po nejse

Rozelita05.07.2013/14:53

Nje parti qe s'proteston ku i rrhen dhe ofendohen deputetet s'ia vlen pes pare!
Kjo flet shume per vlerat dhe parimet e kesaj partie!
Alma ka marre nje vendim qe flet shume per ato qe duan te kuptojne. Suksese Alma! Dole me e forte se Albini ne ... akter dhe parime!

syla05.07.2013/14:49

Nji dit ka me mbet vetem albini e disa zhurmagji qe as kush se jau vnon veshin.

Shqiptari Musliman05.07.2013/14:44

Te lumte, VV, me punen e juaj, e bete qe te largohet nje person qe eshte kunder kombit dhe fes Islame. Njerezit te pakurrizore nuk i nevojitetn Levizjes Vetevendosje. BRAVO!

gaga05.07.2013/14:42

ashtu ashtu kurfar rezulltati ska dhan kjo ne vv oje alma eke keq kutu ti pom duket vv se vv nuk esht levizje e interesit por levizje kombtare kurse ti ke gabu se deri tashti teper bila tkan bajt mos u habit se albin kurti sesht aq naiv sa te gabon por fatkeqsisht ty tka lidh ma shum interesi materjal ty vetum kjy interes tka vyt dhe ke marr rrog te majme mir ban shum qe po del ashtu ashtu slen sen keq ne vv rruga e mbar te qoft.

daja05.07.2013/14:07

sipas mendimit tim VV as nuk ka humbur asgje as nuk ka fituar asgje me Almen, thjesht Alma nuk ka hy ne VV per interesa te popullit por vetem e vetem per interes personal, e ka marr nje page te mire si deputete. Ndersa sa i perket njollosjes ose respektit te SkenderBeut dhe te N. Tereze, le ta dije Alma edhe Bota se shqiptqret ku do qe jane i qmojne dhe i vleresojne shum keto dy personalitete.Ti zonje mos u mundo te mbledhesh poena politike ne kurrizin e dikuj tjeter.

armendi05.07.2013/14:03

Av Av Av, deklarat para gazetareve se ke Alma burre shteti. A thua a do ta percjellin kanalet boterore televizive doreheqjen e saj. Po dufka me e mbyll parlamentin. Alma mendon se ketu eshte ne Itali apo Greqi ku do ta merrte pagen e 13 e 14 dhe beneficione te tjera por jo. Me ia jep Almes gishtin ta merr doren, e VV le te mendohet mire per bashkim kombetar. Fukara me kerkesa super luksoze.

Albani Gostivar05.07.2013/14:03

Z. Alma Lama ka fuqi dhe potencial shumë më shumë se këta burrecat tonë në Parlamentin e Kosovës siq tha z. Jakup Krasniqi " Me këta deputet mundesh me bë çka të duash" ma se e vërtetë! se këta nuk kan as ftyrë e as moral me i mbush pare mirë e mirë, këto krejt të bëhen talibanca!

Shqiptari05.07.2013/13:47

Alma Lama, mos u merzit, LVV nuk te ka merituar, ti je moderne, evropiane, me vyrtyte. Kurre sdo ta harrojme qe u ngrite per te mbrojtur identitein kombetar. vetem njerezit me vlera kombetare bejne keshtu. Do shkelqesh kudo qe te shkosh.

Realisti05.07.2013/13:45

Pajtohem me Almen, Albin Kurti dhe te tjeret te VV jane sikur PDK, LDK, ... etj. qe luftojne per pushtet, vetem keta jane radikal dhe nuk zgjedhin menyre per ta realizuar ardhjen ne pushtet.

Besi05.07.2013/13:30

Alma, sipas te gjitha gjasave eshte nje person qe lakmon parane. Ne W erdhi fshehurazi dhe po mundohet me dal me buje.
Asgja ska prej saj. Do te shkoj ne AAK per do para ma shume pasi ni ka qef shetijet.
Kontributi i saj ne W wshte 0.
Ma mire qe iku pasi e ka pa se aty ma nuk ka vend ma.

Adriatik Joni05.07.2013/13:09

Më në fund u instalua shitblerja e deputetëve edhe në Kuvendin e Kosovës !

samir s05.07.2013/12:47

Humbje e madhe per vv.alma thjesht uroj nuk gabon e ju ngjitesh ketyne tjereve se stakan as ni dallim.fatkeqesi qe njerezit si ju ka dhe te tjere mbeten te vetmuar nga ata qe veq zi e terr bejne per kete popull.zoti te rujt

Hosteni05.07.2013/11:40

Humbje e madhe per vv. Alma Lama, padyshim. eshte njera prej deputeteve me te guximshme ne KK. Ajo eshte shembull per te gjithe deputetet tjere se si duhet ta flasin gjuhen shqipe. Oferta per ta pasur ne grupet parlamentare te subjekteve tjera politike ne KK, sigurisht, do te kete. Transferi i saj, meriton te jete nga me te shtrenjtit ne merkaton e skenes sone politike.

Albani Gostivar05.07.2013/10:44

shumë afër mendsh! Alma lufton për ngritje dhe emancipim të femrës shqiptare, Albin po don me na i bë me havale!!! hallo!

ramizi05.07.2013/10:39

A fort po merziteni pse Alma po largohet mos po largohet per interesa te kombit po largohet se ka gjet najkun mamir le te then qafen kat don kjo far balice qe kurfar respekti nuk ka veq lla ... si qakall e kush sja vun veshin AA shko the qafen kadush se sen hajr prej teje ska pas shko shqipri a ku dush veq mos te shofim ma

Lopani05.07.2013/10:36

Cka na vyen kjo se?Lirisht let shkoje ne Shqiperi, se ashtu kshtu spo na vyjn ... a njerez te padishem ne politike.

Dyli05.07.2013/10:16

E lazdruar si vajz hasreti e cila corton por asesi nuk i pelqen qe te tjere ta cortojne, alma u be me krah e po fluturon, por fole te ngrohte e te sigurt si ne VV nuk gjen dot se edhe te tjeret i kane lazdrajkat e veta te cilat do t'ia qesin veten prej qejfit oportunistes suigeneris Alma Lama.

Flaka05.07.2013/10:14

Qka te them bre Alam, une te njof personalisht, ama nuk e di qe ka nje pari sot ne Kuvend te Kosoves ku mund te thuash te vertetn me shume se aty ku ke qene?! Por, vendimin i takon seicilit per veten e tij

Mali05.07.2013/10:07

bravo Alma suksese te metejshme

Rama05.07.2013/10:07

Alma Lama osht ni kundershtare e Madhe e Fes Islame per ate ajo nuk ka me pas vend askun pasi të largohet prej VV veq dot shkon te shpija.

xhevat krasniqi05.07.2013/09:36

me vjen shum keq nese Alma ik nga VV.Alma gjithmon ne kohen e duhur ne pozicion te duhur.mendimi im esht se kjo deputete e vyeshme tani per tani tjeter parti ska qe i pershtateet perveq VV.aty jan vlera e kombit ose tjeter ska tani per tani ne kosove.

beso05.07.2013/09:28

Udha e mare te qofte

kameri05.07.2013/09:13

i deshirojmi shume suksese ,nuk ka gja te keqe! vellau me vella ka mospajtime!kemi besim se detyren e kryen me ndergjegjeje si qdo here!respekt per punene e saj deri me tani