Sonte në “Rubikon”: Albin Kurti pas kthimit nga SHBA

Publikuar: 19.06.2013 - 11:41

Nė emisionin Rubikon tė Kohavizion sonte, nė orėn 20.00 pėrballė Adriatik Kelmendit.

Ndėr tė tjera:

*Si u prit nė Amerikė dhe a e ka ndryshuar taktikėn politike Kurti?

*Cili ėshtė programi i subjektit tė tij pėr tė kundėrshtuar marrėveshjen ndėrmjet Kosovės dhe Serbisė?

*Cili ėshtė qėndrimi i Kurtit  dhe Vetėvendosjes nė lidhje me debatin pėr Islamin nė vend?

Pėr kėto edhe mė shumė, sonte nė “Rubikon”, lideri i Vetėvendosjes, Albin Kurti, pėrballė Adriatik Kelmendit.


Rubikon nė Kohavision sonte nė orėn 20.00

visar19.06.2013/14:15

ju kisha lut popullit me votu vetem vetvendosjen 100 vetem vetvendosja me kan ne parlament e ndersa te tjeret as er mos me mujt me marr kah parlamenti votoni krejt vv ndashi me pas buk kosova se per ndryshe kan me hanger kta tjert kosoven krejt kashore kashore

arton19.06.2013/13:54

I vetmi lider dhe patriot ne Kosove i cili nuk dorezohet as para Serbise, as nderkombetareve, as SHIKut, as ekstremisteve Inslamist dhe as ekstremisteve Inslamofob.

NEXHMEDINI19.06.2013/12:53

Ne television ne media i vetmi lider i cili shiqohet me endje dhe i vetmi i cili eshte origjinal ne diskutime.Albini ka rrespekt te madh ne popull por edhe populli duhet te veproi sipas programit te tije.Lideret e partive tjera jane barre e rend per Kosoven ne genjeshtra dhe te pavertetave kur dalin neper debate duke predikuar rrena shpifje perher ne demin me te madh te Kosoves,por perhere per interesa te veta partiake dhe personale.