Gënjeshtrat serbe: “Thaçi spiun i Jugosllavisë”!

Publikuar: 28.04.2013 - 08:13

Beograd, 28 prill - Mediat serbe, sidomos ato proqeveritare, vazhdojnė tė ‘tė shpifin dhe te plasojnė rrena tė ndryshme pėr kryeministrin Hashim Thaēi dhe jo vetėm atė.

Pjesa mė e madhe e shkrimeve ‘tė thurura’ pėr udhėheqėsit kosovarė kalojnė ēdo etikė tė gazetarisė dhe ēdo etikė njerėzore.

Nė vazhdėn e kėtyre artikujve hyn edhe ky i botuar nė tė pėrditshmen serbe “Kurir”.

“Rreptėsisht konfidenciale: Thaēi ishte spiun serb”! ky ėshtė titulli i artikullit tė botuar nė gazetėn serbe, qė vazhdon tė kėnaq egot e nacionalistėve dhe shovinistėve tė caktuar serbė.

“Vėllai mė i madh i kryeministrit tė Kosovės, Hashim Thaēi, ka qenė bashkėpunėtor i Shėrbimit shtetėror tė sigurimit tė Jugosllavisė nė vitet e 80-ta tė shekullit tė kaluar! Veēanėrisht roli i tij u vu re si bashkėpunėtor i SDB-sė nė demonstratat studentore nė Prishtinė nė vitin 1981, tė cilat u shuan me dhunė”, shkruan “Kuriri”, citon ORAinfo.

“Lidhjet e Thaēit me DB-nė nė Beograd pėr opinionit tonė tė gjerė dhe atė shqiptar edhe sot janė sekrete, kurse bashkėbiseduesi i Kuririt, njėri nga ish shefat e SDB-sė sė Jugosllavisė, as sot nuk ka dashur ta zbuloj kėtė deri nė fund. Ėshtė e saktė se njėri nga vėllezėrit e Thaēit ka qenė lidhja jonė operative nė Kosovė gjatė demonstratave tė mėdha nė fillim tė viteve tė 80-tė tė shekullit tė kaluar”, shkruar “Kurir”, ku paralajmėron se pjesėn tjetėr tė artikullit do ta botoj nė numrin e sė dielės (28 prill).

Atdhe29.04.2013/09:27

Kur i kemi besu serbise qe po u dashka ti besojm tash hahhah kjo eshte qesharake

Ilir Gashi29.04.2013/09:02

Nuk del serbia prej ketu kollaj jo..shikojeni brenda 24 oreve sa mbeshtetes te saj gjen ketu...keta bashkpuntoret modern qe parapa perdave i bejn propagand serbis...asigje me shum se Turp per ju komentues te zgjuar, por me logjik te njejt me te serbit...bravo...per kesi njerz ne KS ka nevoj serbia vetem vazhdoni...O Serbia te thella i ka rrenjet...ajo ska nevoj te ket polici e ushtri ketu kur ket vend mundohet te trazoj permes sejmeneve te saj siq jan komentuesit ketu..E KJO vetem se Thaqi aktualisht eshte armiku kryesor i serbis në Ballkan!

zeqir mehmeti29.04.2013/08:51

Hahahah sa qesharake per disa shqiptar te pa shkoll. Po kur ka lavdruhudhheqs shqiptar shkjavi or zotri,po mblidhni veten e leni andrrat e mbrapshta.Un nuk jam perkrahs i zotriut ,por nji gje e di se shpifjet serrbija i ka ne kok.

Adem Drenica29.04.2013/08:23

Jo vëllaun dhe vet ky por edhe babai i tyre ose i njohur si polari ishte punëtor UDBeje...Këta e dinë të gjithë shqiptarët e rajonit të Drenicës.

Nexhmedini29.04.2013/08:19

Hashe ti me njerin nga vellezerit tu mos keni henger hudhera apo kepe te reja.

Astrit 29.04.2013/02:32

Qonu prej gjumit o shqipetaret e mi se nuk behet tradhtari patriot hashim thaqi esht shpiun I jugosllavise ..

a r t i lla29.04.2013/00:23

per shum komentues pa trurin e vogel e trurin e madh te mbushur me kasht e bajn kot per se randi.ne ket rast krejt e keni hanger forene e shkaut me mish derri bile.shumica e komentuesve tash po mendojn qe thaqi duduku vertet qenka armiku ma i fort per serrbin e spo e kuptoni qe shkaut i konvenon bash qifti i thaqi qe si ka tri lidhje me krye per bisedime te matejme e me marr serrbia qka te don ne kosov siq ja dha rep.serrbe. ktu ka qen qellimi qe ata sa ma shum me nxierr prej thaq analfabeti. flm

Vezhgimi28.04.2013/23:42

Serbia me taktikat e saj e ka bere kryeminister kryeministrin e rusise e nuk po ta ben te kosoves , syt jan me pa veshet jan me ndi edhe duhet ma hollesisht me shiku se kush jane ne krye te PDKse pra nje pjese jo te gjith dhe kush kan qene ata para lufte qfar roli kan lujt me pushtetin e millosheviqit.

albani28.04.2013/23:42

Perderisa veq sherrin po ja shoim nashta edhe osht qashtu se kemi plot shqiptar qe punojn hala per UDB e kjo sosht qudi , perderi sa jemi te prezentum si kafsh , si shteti ma i korruptun dhe i varfen ne evrop e kjo fal qeverisjes spom qudit bash hiq se na tregoi tash edhe me republika serbska veri i mitrovices

BalUka28.04.2013/22:33

Shkjau gjithmone ka konstruktuar genjeshtra per te ngateruar e hasmeruar shqipetaret ne mea te vetit. Mund te pranojme se hasimi eshte nje pis e i padijshem ellojit te vet, por spiun i serbise kurren e kures.

murat28.04.2013/22:20

Është me rendesi te mirrej për bazë se perse Serbija po e humbë Hashim Thaçin nese ishte i tyre!E nese dhe e kanë humbur supozohej si ndodhi ajo.Hashimi me bagaxh te ti nuk është ne hapsira te njerzve te zakanshem, ai ja arrit shum gjerave me permasa botrore ne rrafshin politik qe do te thotë se nuk mundej me kaluar asgje pa lërë gjurm te kjartë.

Zana Haxhiu Tetove28.04.2013/21:46

Diçka sheshit do te dali,çdo gje qe truhet kurre s'do te ruhet.Ose do te dali fisnik burre kaluar te gjithe heronjeve shqiptare,ose do te dali njeriu me i poshtri i kombit tone.Njera nga keto te dyja do te jete e sakt.Inshalla kalon ne burre...!

Gashi28.04.2013/21:34

Duhet te flitet realiteti pra hajnia e qeveritareve e jo te zhvendosjet mendja e popullates te hipokrizia bajate serbe.

Etnik28.04.2013/21:05

Nese sipas shumices se komentimeve ketu Serbet e thon te verteten, ateher po ju tregoj se c'far thot nji Serb ne nji tryeze politike ne SH.B.A.
citoj " Sikur te me ndegjonin serbet e Kosoves do ta linin Kosoven dhe do te shkonin ne Serbi te i len " shiptari " te vriten mes vete, per droga, prona , moral, budallallaqe dhe pas nji kohe Kosova do te jete e zbrazet"
Ishallah ju serbofila dhe serbe me gjithe ashkali e maxhup nuk e keni mire dhe drejt.

Hyseni28.04.2013/20:25

Njerzit e deshtuar ne Jeten e tyre...knaqen duke i zhvlersuar sukseset e te tjereve.
Shumica e juaj keni kalua neper kampet ne m aqedoni dhe Shqiperi.
Shani, shani mbasi vet jeni te share nga me te afermit e Juaj.

genci28.04.2013/20:24

Kjo nuk eshte genjeshter, kjo eshte ma se e vertete. Pyetja eshte Qka duan serbet te arrijne edhe me shume ne Kosove, duke i perdorur edhe keto metoda duke nxjerr edhe sekrete shteterore, e nepermes tyre te ushtrojne presion edhe me te madhe mbi Thaqin, qe te beje te pamundshmen te mundeshme e te ngopen apetitet serbe ne Kosove?! Kjo do te shehet ne te ardhmen qe nuk do te vonoj

Ismeti28.04.2013/19:55

Ne vitin 1981 Thaçi ka qen 1213 vjeqar!! Dhe cfar roli apo cfar ndikimi ka mujt me pas ai ateher!
Nuk jam perkrahes i tij, por rrenave te kulluara duhet then stop!

Social.ch28.04.2013/14:01

Populli shqiptar e din se kush eshte Thaqi. Lufta psikologjike serbe nuk ze vnede te ne. Serbet i kan humbur iluzionet e tyre, tni ulerojne si ujqit te plagosur para vdekjes. Me qedo kushte mundohen te njollosin ate qe i mundi në lufte dhe qe fiton në paqe.

shpendi28.04.2013/13:49

nuk jam nje adhurues i tij por mendoj kjo eshte nje genjeshter dhe nje shpifje e kulluar qe nuk e han populli,serbia tash mundohet me llojlloj propagande qe te fut urrejtje ne mes neve,sepse vet nuk ja arriti qellimit as ne luft as ne gjykaten nderkombetare as tash ne bisedime,kshtu qe nje propagand e kriminelave dhe ... stareve me te mdhenje ne ballkan eshte kjo qe thuhet,nuk e hajm jo.

BND28.04.2013/13:23

Thot nje fjale e urte Popullore ku del tymi ka edhe Zjarr.Nuk eshte hera e pare qe flitet per Vellaun e Hashim Thaqit kete e ka thene edhe Naim Miftari në shtepinë e Nazim Bllaces shikojeni ne minuten 2130 para shume viteve dhe nuk ka pase as Demantim as reagim te Thaqit. httpwww.youtube.comwatch?vcsNmvjZk3ag

Servus.

Fatosi28.04.2013/13:20

pasi i lexova do komente më shtyri ti shkruaj dy fjalë.Besojë që ata më të vjetër edin ket fjalen e amanetit të shkaut.Kishin qen dy shok njeri Shqiptar e tjetri shka dhe i paska ardh deka shkaut e pyti shqiptarin ke ndonje amanet.shkau i tha po edh ty koken me pas mujt me ta jek, ndoshta mjafton ky shembull per disa.

zena nga llapi28.04.2013/13:01

Kjo qka thot shefi i SDB te Jugosllavis se ata kishin lidhje me njerin vlla te H.Th,gjat Protestave te 81shit,dhe siq dihet policia serbe inspektort serb jon kan nonstop ne Restorant te vllaut te H.Th.Ashtu kom ndigjuar gjat luftes ne Kosove nga shum njerz qe vijn nga fshati Broj e per rreth,por e verteta do te dihet ma von.

agim28.04.2013/13:00

Fjale e uret popullore . Pa hanger huder nuk te vjen era

Kadri Zaskoku28.04.2013/12:39

Kësaj Pune i thojnë për inati të rejes më vdekt djali, Deri dje Hashim Thaqi ishte Gjarpër për Serbin e ku sot paska ndyshuar kjo pun kështu. Me rrent dhe Kaqupurdhicat e Serbijes jemi mësuar dhe u plakëm me to tani. Kaloni bukur e mos u merzitni për kët pun se këto jan kaqupurdhicat e Serbisë he flaka i dalt asaj.

isa28.04.2013/12:38


Haha Oh Thaqi eshte "GJARPER"per serbin,sa her qe shkruhet keq per politikanet shqiptar nga medijat e armikut ateher i kemi punet shume mir.

Ardit Berisha28.04.2013/12:29

Kur ka qen dr.Rugova gjall zotri Hashim Thaqin shum e kom urrejt e vallahi qetash
veq asht ka um hi ne huj shum se asht kah lun politik shum te mir edhe ja ka prue shum ngusht serrbis veq vazhdo Hashim se nuk i kemi punet keq e nese kshtu vazhdon tutje voten teme edhe te familjes teme e sigurove ne zgjedhjrt e ardhshme se kso mashkulli i duhet Kosoves per me e udheheq,qe punon me mendje e jo me inati,bravo Hashim.

Ka gjasa se eshte e vertet28.04.2013/12:27

Sipas nje kronike televizive ku jipet nje intervist me nje antare te sherbimit sekret francez i cili thote se hashim thaqi ka qen i zgjedhuri yne per tju kunderve politikes se rugoves dhe si njeri ma i pershtatshem per europianet dhe planet serboeuropiane kunder dardaniskosoves.Prandaj gjasat jane shum reale qe kjo gje te jet e vertet.e kete po e verteton edhe situata e sodit,ku e gjithe bota eshte duke u marre vetem me kerkesat serbe te cilat po ja zbaton hashimi.shikoni vetem zgjedhjet e kaluara dhe involvimin e shikasve ne politike.tani po del edhe nje gje e vertet se shiku i hashes nuke ka dokumente te ruajtura te veprimtaris ngase ata vetem detyrat e serbis i kan zbatue.ndersa dot serbia jau publikon radh mas radhe.

besi28.04.2013/12:21

kot shkrun njeri koment ktu shum shpejt bijem pre e serbve ne shum shpejt
kto i ban shteti serb qe te ngrihet populli i kosoves kunra marrveshjes e qka fitum asgje e humbeb total veriun pastaj jajajjaja mos o popull mos se gabim e keni

Musa Bregu28.04.2013/12:20

Gazeta serbe Kurir shkruan vllau i maidhe i Hashim Thaqit Gani Thaqi ishte shpiun serb e jo vet kryeministri ne gazeten serbe shihet edhe fotografija e vllaut te kryeministrit.Gazeta shkruan qart qe nga viti 81 deri 99 Gani Thaqi kishte punar per sherbimin sekret serb,prandaj eshte mier qe kryeministri Hashim Thaqi haptas ti tregoj publikut kosovar sesa te vrteta jan akuzat serbe kundet vllaut tij?

gashi28.04.2013/12:01

JA shikone se qka shkruan ESAT TOPTANI.dikur pleqt tan nuk folshin mir per drenicen!ata qe nuk kann fol mir per drenicen kann fol mir per SHKAUN mos harro se nuk asht e mundur me pas ma Shum shpijuna ne drenic se dikun tjeter kur dihet Shum mir sa kryengritje kann filluar ne drenice.por mos u mundo te besh ndarje se ket e kann ba gjithmone vetem armiqt e SHQIPTARVE dhe prap po e bajn...

Gurbetqari28.04.2013/11:58

Bashkeatdhetare!

Sa here qe serbija ose mediat serbe sajojn keso trillimesh ne medijat e tyre nacionaliste,per mu do thote se i kemi punet mire!
Nese kishte shkruar diqka mire per ne ateher kasha dyshu shume!
Prandaj ju lutem mos e boni te madhe.

Pse nuk shkruhet ne medijat serbe per masakren e mejes askund,pse nuk shkruhet askund per te zhdukurit,pse nuk shkruhet askund per serbet ne brendesi qe jan te integruar etj etj.

Prandaj mos besoni trillime te tilla,po vazhdojm tutje me pune dhe te keni besim se do bahet mire.

Mali28.04.2013/11:39

Nje gje esht e vertet se shum nga politikanet qe kan zaptu institucionet kan qen bashpuntore te serbis.Keta politikan i mban peng serbia,per ket nuk kan mundesi qe institucionet me i perdore per interes te qytetarve sepse serbia menjeher do i publikoj dosjet e tyre qe deshmojn qe kan qen shpiuna te serbis.Krimi,kurrupsioni,nepotizmi padretesia qe behet ne Kosove dhe mbi qytetart e Kosoves nuk ndodhin rastesisht,cdo kush qe ka nje logjik te thjesht vjen ne perfundim qe keta politikan qe kan zaptu shtetin skan asgje te bejn me patriotizem dhe me ndjenja komtare.Keta politikan e kan bishtin e zenun dhe faktikisht punojn per serbi qe Kosova te mbetet vend i krimit,kurrupsionit dhe nepotizmit,kur qytetar e kosoves i mashtrojn me ideologji,degoma,rrena dhe mashtrime.

lindi28.04.2013/11:21

mediat serbe deri dje e quajten trafikues organesh a? mos u beni aq naiva ju komentues te thoni se eshte e mundur ju lutemi? fat i mire per ne shqiptaret eshte se serbia eshte duke ngordhur bashk me genjeshtrat e saj!!!

Bekimii28.04.2013/11:15

Nuk besoj te jete e vertete kjo,nese marrim parasysh faktin se Hashim Thaci eshte shume i ri per te qene ish spiun i DBDrzavne Bezbednosti.Por,nje gje eshte e vertet.Vendimi per tu formuar Ushtria Clrimtare e Kosoves,jashta korznizave te Republikes se Kosoves te udhehequr nga Ibrahim Rugova,u mor ne Kretë te Greqis gjate takimit NanoMillosheviq.Ketij takimi i parapriu takimi ne mes te Baton Haxhiut dhe Mahmut Bakallit me Stanishiqin ne Brezovic.Stanisic ishte Shef i sherbimit sekret te regjimit te Millosheviqit.

Remi München28.04.2013/11:11

Sa qesharake,po ky Hashim Thaqi eshte ai i cili po don me lan Serbin vetem me pashallukun e Beogradit.
si duket ketyre ju ka humbur rruga ne oborr dhe merren vetem me shpifje.
Eshte e njejta sikur nje gazete e jona te deklaron se Dacic ka qen shpijun i SHIKut. nuk ka logjik

rraha28.04.2013/11:11

Ne e dime se qka shkuajn mediat serbe shum te paverteta!por nganjeher shpalosin dhimbt e veta meqense eshte nje thenje nga Gjermanet, ne krejt boten kemi pagu Spiune me pare kurse tek shqiptart nuk ka pas nevoj se kan qen shpiun vullnetar! me kujtohet para 14 Viteve kur Millosheviqi pat marr peng me dhun te ndjerin Presidentin Rugova, me kujtohet kur Thaqi nxorri nje Komunikatme telefon dhe e shpalli tradhtar i Kombit! Tash mbas 14 Viteve i njejti ashte ba Paqsor Human,fal Z.THaqi Lindi edhe nje Serbi e vogel ne Zemer te Kosoves se vogel!

rudi28.04.2013/11:10

HERDO KUR DALIN DUQATKETE E KAME DITE PARA 15 viteve

bubekir gashi28.04.2013/11:06

norvegjest thojn nuk osht mir me dit shum ato jon qpifje te serbis mundohen tjetren anen mi shti shiptart mu myt

Skender Xhemajli28.04.2013/11:02

Gazeta serbe nuk e din se sa me keq qe shkruan pe thaqin aq me shum ja rrit autoritetin. kush ibeson nje gazete serbe aji ësht edhe .... se serbet.

kosovari i kosoves28.04.2013/11:01

I nderur kryetar i KOSOVES nderime qofsh me jet te gjat ju me ter popullin e kosovs se ju jeni legjenda shtylla e kosoves ju jeni trimi qe fare ste trembet syri ju jeni hasmi i SHKAUT te lumt vetem ishalla je me shnet te gjat falimenderim KOSOVARI

Toni28.04.2013/10:46

Nuk ma merr menja qe "spiuni i serbise" ose "vllau i spiunit" do te kishte mundesi te hante buk me Adem Jasharin.

Duhet te jemi real, edhe pse nuk na pelqen tash Thaqi si kryeminister, dhe jemi kunder bisemive etj, etj. Mirpo Hashim Thaqi ka kontribute te medha qe fundi i viteve 80ta e deri ne qlirimin e Kosoves, kete smund ta mohon askush.

adipr28.04.2013/10:42

Nese e shikojme thaqin se si po e udheheq shtetin dhe si po krijon marrveshje me serbet atehere ky lajm nuk me duket befasi. gjithashtu keni pas mundesine ta shikoni dacicin se si insistonte qe bisedimet t'i bene pa prezencen e askujt por vetem me thaqin.

Preshevari28.04.2013/10:41

Amerikanet jan shpiksit me te medhenje ne bot te teknologjis moderne,kurse Serbet jan shpiksit me te medhenje te GENJESHTRAVE,po te ishte e vertet kjo ateher me siguri se kurre ne jete nuk do te ishte dal ne sheshe kjo propagande serbe.

nebihi28.04.2013/10:39

jo po tash kta te vv ja nisin, qe kqyrne qa ju tham na dul

Muharremi28.04.2013/10:38

Serbet e kan frik Hashim Thaçin, nese Hashimi nuk esht ne politik ata me ç'do politikan tjeter do ta kanë ma leht por Kosova nuk e han ket fore. Nese dojn serbt mu mar me neve Hashimi do jau jap pergjegjejen. Me ket dezinformat serbia donë te mbjell urrejtje ne mes te Thaçit dhe popullit Kosovar por ne i njofum serbt.

drini28.04.2013/10:34

Thaqi i ri ka qen ather,Kta serb qe thojn qashtu jan ata qe thojn se ne kosov nuk ka pas shqiptar po kan ardhen prej shqiprie me kta asht per tu qudit,shkas din me rrejt vetem me perfitu diqka ,po RRENAT e tyre tash po i din krejt bile edhe rusia ka fillu mu qudit e mos te flasim per tjera shtete ,spo kan efekt Badiha e kan ...

Leka28.04.2013/10:31

Shteti serb i ka ne arhivat e veta te gjitha dosjet e bashkepunetoreve te UDB.Po aty jane edhe dosjete shqiptarve,andaj vete puna po tregon se kush ishte familja Thaqi dhe qfare roli kishte dhe ka ne kete drejtim.Shqiptaret pa pagesa ju kan sherbyer UDB.
Eshte diqka e vertete ketu.

kulla28.04.2013/10:21

hajde shkie e rrace jave din tashe thimje djipe juve politkne o qetnika ka kalo koha e 100vjete po ju vijne inate qe po ju mune me politke hashim thaqi eshte zemra e kosves per politike rrofte hashim thaqi

nexhi 28.04.2013/10:19

hajde rren hajde .aka edhe diqka me rrejt se i ka ardh funi shkavt.po do shiptar si po ju besojn rrenav shkavt qata spo dij qfar njerez jon.

remziu28.04.2013/10:18

Mediave serbe dhe sidomos ,,Kuririt'' nuk ju besohet, sa per Hashim thaqin ,nuk ka mundesi te kete qene Spiun sepse ne ate kohe 1981 ai ka qene shume i ri ,,Tinegjer' dhe nuk ka pasur shanse te kryej aktivitete te llojit te tille. Kurse per Vellaun e tije nuk kame comment . nese eshte ashtu pasardhesi i UDBes pra BIA duhet te kete info me te sakta. Une besoje se eshte nje Shpifje per ta perqare edhe me shume faktorin politik shqipetare ne Kosove.

daja dush28.04.2013/10:18

Po e lexova ne internet,,kurir,,.Per ata qe nuk besojnJu o popull a keni sy a keni vesh,po cka duhet me shum te ndodh ne ket Kosove qe te bindeni se ket vend po qkatrron kjo bande.Shpejt kysmet do kuptoni edhe me shume.Mos u befasoni se shum e mundshme eshte kto gjera do dalin te verteta.

ATDHEU28.04.2013/10:18

Kjo është e vërtetë ,katuni që shihet nuk don kallauz.

burim ahishta28.04.2013/10:15

Ja kjo eshte politika e serbis ,,perqaj e sundo ,,po kjo spin uje kan kalue kohrat e rankovicve e te shovinizmit serb ose do te vetdisohen ose le te kthehen ne ... pate e per serbet e kosoves ose te respektojn ligjet e kosoves ose do ti gjujm te gjith ne iber e le te shkojne ne rashke.

esat toptani 28.04.2013/10:11

dikur pleqte tane nuk folshin hiq mire per drenicen , ishallah nuk ashte e vertet ajo qe ata e thojshin per drenicen ?

dreni28.04.2013/10:08

a spo ju pine uji ma o shki boll pe rreni popullin e juaj neve ma sju besojme ka edhe te na do pakice si hale ju besojne si ka pas naj kumari me shkije e jav ka prish thaqi ata besojne ndoshta

Sefer Ademi28.04.2013/10:03

Sjan genjeshtra po uan edhe kini me pa ju qitash edhe pak qka ka ba mir per neve eq keq!!

Alban Gashii28.04.2013/09:56

Nuk eshte qudi kjo, kur te kqyr se ne qfar forme Thaqi eshte tuj ber "POLITIK" ne vendin ton, kjo te shtin me mendu nje gje te till.

Vendimet te cilat i mer, me gjakftohtesi te jashtezakonshme, e ket kush e ben, nje njeri i cili ka bashkepunim....

selim drenica28.04.2013/09:55

per vlla te hashimit mir e kan se para lufte ne kosov vllui i hashim thaqit e ka pas nje resoran e krejt policija qatu kan hanger dreka e darka me paten nal nje her ne komunikacion e dojshin mem denu policija po dikur me than shko paguna ni drek te gani thaqi e pot falum kshtu qi ky e ka pas marveshjen me ta e sa pun tjera i ka kry edhe ka qen i arrestun nga policija pak para lufte e e lshun kto jan fakte keq po qka me ba realiteti esht ky.

miki28.04.2013/09:46

Genjeshtrat e juaja ma nuk pin uji

hoxha28.04.2013/09:41

Hiq mos te ju çudit fakti sepse ka gjasa te medhaja qe eshtë ashtu . Do te beni me i nxjerrë sytë kur te ju del e verteta perpara

fr28.04.2013/09:16

kurgja spaskan rrejt qashtu esht me siguri pa hanger hudra nuk te vjen era.hehehh

Bucki28.04.2013/09:03

Serbet jane ata ce kane pjekur femijun e vdekur dhe kane ofruar para Turqve ce shiqoni se cka po na bajn shipetaret.Serbis i konvenojn trazirat dhe perqarjete ne KosovPolitike,religioni.Kemi shume prova ne shtetin artificial ce kemi jetua se bashku SRJ,SFRJ kta me sllavet te tjerejane jane kundershtar te perbetuar ndaj shqietarve,mos bini ne gropat ose ne fushat e minura nga te pa beset.Vetem Gjermanet i kuptojn lorat e tyre.

Hasani28.04.2013/08:25

Anglezet thone"Never say never"!!!!!