Pejës çmimi i parë si Destinacion turistik botëror

Publikuar: 10.04.2013 - 10:58

Pejė, 10 prill - Komuna e Pejės kohė mė parė ishte futur nė finale si Destinacion turistik botėror me 3 shtete: Singapurin,Bhutanin dhe Dubain nė Organizatėn Botėrore tė Turizmit, me projektin Majat e Ballkanit “Tourism Tomorow Award” me shtegun 192 km tė gjatė, i cili pėrmban sinjalizimin turistik,rekreacione sportive malore. Nė saje tė kėsaj gare, e cila u mbajt  dje e sot nė Abu Dabi, Komuna e Pejės ėshtė fituese e vendit tė parė si Destinacion turistik ,prej Organizatės Botėrore tė Turizmit, njofton Zyra e  Informimit Publik e Komunės sė Pejės

Rėndėsia e kėsaj fitoreje, si vendi mė i preferuar turistik ėshtė se potencialet turistike tė qytetit tė Pejės po promovohen anė e kėnd botės, gjė qė tregon seriozitetin e kėsaj komune pėr promovim te bukurive natyrore,resurseve turistike dhe trashėgimisė kulturore te kėtij qyteti.

 

Arieta Asani10.04.2013/15:12

Urime Peja , vendi im i bukur, Jam krenare qe jam rugovane nga peja.. Ju pershendes nga Suedia ..!!! Urime shum 33

armend10.04.2013/15:01

Urime poo si mi ndalu kata qe jon ty e shkatru malin me

Besniku10.04.2013/14:42

Kjo Bukuri e Pejes eshte e Krijuar nga allahu e padyshim se menaxhohet mir nga Ekzekutivi Komunal i Pejes ne Krye me DR.Ali Berishen.ky vleresim eshte pas nje perkushtimi te vazhdueshem se po i behet Turizmit ne Rajonin e Dukagjinit saktesisht Bjeshkeve te Rugoves nga Komuna e Pejes. Respekt per Kryetarin e Komunes se Pejes dhe Ekzekutivin Komunal.

Zeki Berisha Deçan10.04.2013/14:35

Te lumt Peja jone e dashur.Me te vertet qenka nje befasi,ku bota paska pranuar Vendin me turistik Pejen.Po na kenaqet zemra.Urime atyre Pejaneve ne pergjithesi.Urime Kosoves ne Veçanti.Zoti qofte me Kosoven dhe Kosovaret.Zotit i perfalemi qe na i ka dhene keto begati natyrore.I trashegofshim te lire dhe me hambare plot.Tung.Zeki berishaRapsodi i mirenjohur kosovar.

maki 10.04.2013/13:46

Nuk ka si vendi ynë,po ne nuk ja dim vleren.urime peja.

Arianit10.04.2013/13:35

Peja e meriton nje vleresim te tille,ky eshte suksesi i qeverisjes Berisha me bashkepunetor,keto jane vlerat dhe potencialet e bukurive natyrore te Pejes dhe Rugoves...suksese edhe me te medhaja...

Bajram Basha10.04.2013/12:50

Urime Peja, suksese te me tutjeshme...

Gjakova 10.04.2013/12:24

Pejes i uroj suksese .. jame krenare qe jame shqipetare !!!

arber10.04.2013/12:12

PEJE TA HA ZEMREN.
E KA MERITU KET TITULL