“Çalik-Limak” nuk investon më shumë se KEK-u në Distribucion

Publikuar: 10.04.2013 - 08:34

Prishtinė, 10 prill – Konsorciumi “Kosovo Ēalik-Limak Energy” nuk do tė ofrojė  dinamikė mė tė lartė tė investimeve nė rrjetin e shpėrndarjes sesa qė kishte derisa kėto asete kanė qenė nė pronėsi tė shtetit. Afro 300 milionė eurot e premtuara se do tė investohen nė 15 vjetėt e ardhshėm janė tė ngjashme  me ato qė ka investuar KEK-u nė rrjet gjatė viteve tė fundit. Kėto fakte janė pjesė e vlerėsimit pėrfundimtar pėr operator tė sistemit dhe shpėrndarjes, i cili ėshtė publikuar nga Zyra e Rregullatorit tė Energjisė.

Nė shqyrtimin e shtatė tarifor ėshtė pėrfshirė edhe kompania “Kosova Ēalik-Limak Energy”, e cila ka dėrguar njė shkresė nė ZRRE, pasi e njėjta pritet ta marrė menaxhimin e KEDS-it, duke filluar nga muaji maj. (Mė gjerėsisht sot nė Koha Ditore) 

Bardhani10.04.2013/10:34

Veteme Gjake Pa pastertite lidhine merreveshje me Mafiozete Lindore siqe jane Turqite. O Gjake Pa pastere lenani te qete ne Kosove se po ju betoheme qe do ka Trazira apo Konflikte e do ju luftojime me keqe se perpara po e kuptoni kure.Shkoni ne Lindje Turqi e mose u ktheni kurre ne Ballkane e posaqerishte ne Troje te banuara me Shqiptare Gjake pastere. Ju Pershendese.