Liridona Lluka, kryetare e AGPK-së

Publikuar: 07.04.2013 - 15:42

Prishtinė, 7 prill - Kuvendi zgjedhor i Asociacionit tė Gazetarėve Profesionist tė Kosovės tė dielėn ka zgjedhur kryetarin dhe gjashtė anėtarėt e bordit, tė cilėt do ta drejtojnė kėtė asociacion gjatė dy viteve tė ardhshme. Votimi ka qenė i fshehtė,  ndėrsa Liridona Lluka, gazetare e Radio Dukagjinit, ka fituar garėn pėr kryetare me vetėm katėr vota diferencė pėrballė kundėrkandidatit Vehbi Kajtazi, gazetar i Kohės Ditore. Ndėrkaq anėtar tė bordit u zgjodhėn: Lulzim Demolli, gazetar i Kohės Ditore, Xhemail Rexha gazetar i Kohavizionit, Teuta Gashi gazetare e Agjencionit Kosovapress, Shkodran Gajraku gazetar nė KlanKosova, Jeton Sopa kameraman nė Top Chanel, si dhe Ardita Sylejmani gazetare nė RTK.

Para se tė fillonte votimi delegatėt kanė shfaqur pakėnaqėsi tė mėdha ndaj udhėheqėsve tė kaluar, duke i akuzuar ata se kanė bėrė shumė pak pėr komunitetin e medias ndonėse kishin pasur nė dispozicion mbi 150 mijė euro. Vėrejte tė mėdha janė dhėnė edhe pėr raportin financiar si dhe pėr pėrmbajtje e statutit tė kėtij asociacioni.

zana 08.04.2013/09:55

pse jemi ne shqiptaret aq xheloza bre e ka meritu ehde edhte votu ,ketu te na ne Kosove si fiton dikush menihere e gjejme i ka ble votat mbare per ju popull

PaRrotlla08.04.2013/00:20

A eshte kjo ajo gazetarja qe u pate perla me Milaim Zeken ne Aeroport te Prishtines.Nese eshte ajo KATASTROFE e zotit, tregon me se miri se si zgjidhen njerezit ne poste ketu.

Linda07.04.2013/20:02

Pse mos me fitu, Ekrem Lluken, Jahja Lluken dhe Shkelzen Lluken i ka pas sponzor per mi ble votat e gazetarve. Polici Enis Lluka qe e pat shkelmbyt nje person ne qender te Decanit , jo qe ka shku ne burg por ai tani eshte promovu komandat te ROSU ne Peje, per me i zhvate dhe tute votuesit. Turp, La ta bene nje artikull per mafine e familjes Lluka, kish me qene hit!