Presidentja Jahjaga dekretoi Bedri Hamzën guvernator të BQK-së

Publikuar: 26.03.2013 - 11:48

Prishtinė, 26 mars - Presidentja Jahjaga dekretoi emėrimin e Bedri Hamzės nė pozitėn e guvernatorit tė Bankės Qendrore tė Republikės sė Kosovės

Presidentja e Republikės sė Kosovės, zonja Atifete Jahjaga dekretoi sot emėrimin e z.Bedri Hamza nė pozitėn e Guvernatorit tė Bankės Qendrore tė Republikės sė Kosovės.

Dekretimi u bė duke u bazuar nė nenin 84, pika 27 tė Kushtetutės sė Republikės sė Kosovės, nė nenin 38, paragrafėt 1 dhe 2 tė Ligjit 03/L-209, pėr Bankėn Qendrore tė Republikės sė Kosovės, si dhe duke u bazuar nė Vendimin e Kuvendit tė Republikės sė Kosovės nr.04-V-551, tė datės 14 mars 2013, tė pranuar nė Zyrėn e Presidentes mė datė 25 mars 2013.

Dela26.03.2013/16:38

E meriton