Pushimi pranveror për shkollat nëntë ditë

Publikuar: 21.03.2013 - 11:36

Prishtinė, 21 mars -  Ministria e Arsimit, Shkencės dhe Teknologjisė njoftoi tė enjten se nga data 8 deri mė 12 prill do tė jetė pushimi pranveror, rrjedhimisht nuk do tė ketė mėsim nė shkollat fillore dhe tė mesme tė Republikės sė Kosovės.

Nė fakt i bie qė pushimi tė jetė mė i gjatė, pėrkatėsisht nėntė ditė, meqė ditėt e pushimit nisin pas dy ditėve tė fundjavės dhe mbarojnė po ashtu kur fillon fundjava tjetėr.

dafina zeqiri23.03.2013/14:06

HAAAAAAAAAAAAI MOS ME MBAJT HIQ PUSHIM

Arsimtarja, Edita 21.03.2013/14:26

Z. minister pse e komplikoni kaq shumë informaten. Pushimi nga procesi mësimor i bjen me qenë 5 ditë, ditët e vikendit nuk ke nevoj me i përmend se ato dihen, janë të parapara edhe me ligj.