Kryetari e dy nënkryetarët e Kuvendit harxhuan mbi 14 mijë litra karburante

Publikuar: 07.03.2013 - 10:58

Prishtinė, 7 mars   - Nėnkryetari i Kuvendit, Enis Kervan, vitin e kaluar ka qėndruar nė veturė zyrtare mė gjatė se gjithė zyrtarėt e tjerė tė Kuvendit tė Kosovės. Nė njė raport tė shpenzimeve tė Kuvendit pėr vitin 2012, tė cilit i referohet gazeta “Tribuna”, rezulton se ai i ka bėrė 45125 kilometra rrugė duke shpenzuar afėr gjashtė mijė litra karburante.

Nė njė pėrllogaritje tė thjeshtė, del se Kervan, pėr ēdo ditė tė vitit i ka kaluar nga 125 kilometra. E nėse nga pėrllogaritje hiqen ditėt e fundjavės, atėherė del se ai ka udhėtuar nga 170 km nė ditė. Fill pas tij, vjen nėnkryetari tjetėr, qė po ashtu vjen nga komunitetet pakicė, Petar Miletiq. Deputeti serb ka kaluar 39388 km dhe ka shpenzuar 4219 litra naftė.

Miletiq i ka bėrė 10 mijė kilometra mė shumė se vetė kryetari i Kuvendit, Jakup Krasniqi, i cili renditet i treti nė listė pėr nga shpenzimet me karburante dhe kilometrat e kaluar. Kreu i Kuvendit, i cili i ka nė dispozicion dy vetura ka shpenzuar 4312 litra karburante duke bėrė 29349 kilometra udhė. Vetėm treshja Kervan-Miletiq-Krasniqi kanė shpenzuar sa njė e treta e tė gjithė atyre qė kanė tė drejtė t’i shfrytėzojnė veturat e Kuvendit.

pejani07.03.2013/16:30

mos e ka pi more ... burantin paska vjedh se kaq shum smundet me hargjit po qeshtu shkon kosova ne bankrot me korupcon e harach mafij

GYRBETQARI07.03.2013/16:09

O SKA FAJ QEVERIA OOOOOO POPULL,,FAJ KENI JU VET QE KENI PRU NE QEVERI HAJNA ASHTU SI KA THEN EDHE VET JAKUP KRASNIQI,FAJET VET I KENI MOS BENI EDHE JU SIKURSE DHELPERA KUR SKA MUNDUR TA MBRRIJ RRUSHIN KA THEN SQENKA I MIRE,,PO QOHUNI NE KEMB NJEHER E PERGJITHEMON E HIQNI QAFE KETA HAJNA NESE DONI TE JETONI EDHE NDOJ DIT PAK ME BUKUR SE KETO VITE QE KENI KALUAR HMMMMMMM ZOT HIQNAJ QAFE KET QEVERI THEJAU QAFEN

halori07.03.2013/14:59

Duke i pa këta lart, në maje të piramidës së shtetit kah vjedhin pasurinë e shtetit edhe disa qytetarë po mendojnë se ashtu duhet të veprohet të bëjnë si ata. Në pamundësi që ta vjedhin buxhetin, ata vjedhin shkollën, kishën, xhaminë, malin, ujin, rrymën...E tash disi po më duket se të gjithë jemi shndërruar në hajna.

Kola07.03.2013/14:03

Paje sikur keto mjete te ishin nga fondi familjare,dikush kishte me i nxerr problem,po masi jane para te popullit fukara,jam i sigurte se askush ska me ju nxerre kurrfar hidhrimi,se te gjith jane te paprekshem nga ligji dhe gjykata,se e kane hallen te shuli.

bashkimibusi07.03.2013/13:57

qe besa mir ka than shkjau he ludi moj stoka moja per arsye se e ka pae qe shqiptari meja shtie kamen ne goj se leviz absolutikisht njerzit po desin per buk goje e kta e hargjojn nga ni sistern naft apo benzin

naimistokholm07.03.2013/13:39

Shum mir esht se kush po i prin keti shteti mafioz.Edhe ky popull nuk meriton pushtus ma te mir.Si qeverija ashtu dhe popullata shtetin e konsideroj vetem si nji lop per ta mjel.

artan07.03.2013/13:26

shum thjesht mushma rezevuarin 50 litra e shkrumi 100 e kthena ma von i mar paret per 50 litra,edhe e ja jep ni bakshish shitsit 10 euro.

toni berisha07.03.2013/13:16

hargjoni se keni gjet lesh.

ximi07.03.2013/12:34

Po keta as nje minut nuk kalojne neper shtepite po ashtu te ngritura me djeresen e popullit,por vetem ne makina duke harxhuar qyl,.me paran e vjedhur nga populli

wien07.03.2013/12:31

po kosova esht shtet hajn per tan jeten

sefo duro07.03.2013/12:13

o kjo so kurgju po shiqoni veturat tjera sa hargjojn e keqperdoren gjdo dit jo 4312 po dalin dyfish hargjimet ma te mdhaja mus dalshin trefish kjo eshet mase e sigert

afrim g.07.03.2013/11:49

11 15L100km.
Cfare kerresh po vozitkan a?

dreni.sk07.03.2013/11:48

Kur vjedh i pari i kuvendit,pse mos te vjedhin te tjeret.Kosova esht ber shtet per ta vjedh e jo per mirqenjen e qytetarit.

vozi pajo07.03.2013/11:04

nuk eshte qudi ketu ban pjese edhe fiset e tyre komplet, sa i perket shkaut at mos e permend se menjehere ju gjuajne ne burg, ata nuk guxoni ti permendi se ata jane pakica me mbrojtje exlusive dhe me yll ne flamur. po e heken yllin bjen edhe kosova.