Pullë postare për pesëvjetorin e Pavarësisë

Publikuar: 15.02.2013 - 15:25

Prishtinė, 15 shkurt - Pėr nder tė pesėvjetorit tė Pavarėsisė sė vendit, PTK-ja ka promovuar pulla postare “5 Vjet Pavarėsi”, qė  do tė fillojė tė pėrdoret nga data 17 shkurt. Drejtues tė Postė-Telekomit tė Kosovės kanė thėnė se pullat postare e promovojnė edhe  mė shumė shtetin e Kosovės.

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Besim Beqaj, ka thėnė se kjo pullė postare dėrgon mesazhe tė paqes dhe solidaritetit nė tė gjithė botėn. Ndėrkohė, edhe pse nuk ishin tė pranishėm nė promovimin e kėsaj pulle postare, presidentja Atifete Jahjaga, kryeministri Hashim Thaēi, zv/kryeministri Hajredin Kuēi, si dhe ministrat Bajram Rexhepi, Besim Beqaj dhe Vlora Ēitaku, u nderuan me nga njė pllakat tė pullės postare.