Shqiptarët në Chicago shënojnë 5-vjetorin e pavarësisë

Publikuar: 03.02.2013 - 20:26

Chicago, 3 shkurt - Komuniteti Shqiptaro-Amerikan nė Illinois, me seli nė Chicago, me rastin e 5-vjetorit tė pavarėsisė sė Kosovės do tė organizojė dy aktivitete. Nė komunikatėn pėr mediume thuhet se aktiviteti i parė do tė jetė ngritja e flamurit tė Kosovės nė qendėr tė Chicagos, mė 15 mars, i cili do tė valojė deri tė dielėn, mė 17 shkurt, kur do tė mbahet edhe njė program i shkurtėr kulturor-artistik.

Mė 16 shkurt, ndėrkaq, do tė organizohet njė mbrėmje festive, ku do tė paraqiten kėngėtarėt Yllka Kuēi, Rovena Stefa dhe Ismet Bexheti.

Ju faleminderit,