Zëvendësministri Petroviq, në mëngjesin e lutjeve te Obama

Publikuar: 03.02.2013 - 18:21

Prishtinė, 3 shkurt – Zėvendėskryeministri i Kosovės, Sllobodan Petroviq do tė marrė pjesė mė 7 shkurt nė lutjet e mėngjesit, qė nė Washington e organizoan presidenti i Shteteve tė bashkuara tė Amerikės, Barack Obama. Petroviqi do tė ketė rastin qė me personalitetet me ndikim mė tė madh politik tė bisedojė pėr proceset aktuale politike dhe problemet e komunitetit serb nė Kosovė, transmeton radio KiM.