Paguajnë nga dy euro me shpresë se do t'u kthehen pensionet

Publikuar: 31.01.2013 - 08:49

Prizren, 31 janar – Njė numėr i madh pensionistėsh gjatė ditėve tė fundit mėsyjnė njė zyrė tė vogėl, nė ish-ndėrtesėn e financave nė Prizren, me shpresėn qė tė rikthejnė pensionet e tyre.

Nė kėtė hapėsirė ata paguajnė sė paku nga dy euro qė tė anėtarėsohen nė degėn “paralele” tė Federatės sė Pensionistėve dhe Invalidėve tė Punės tė Kosovės (FPIPK) nė Prizren, nga drejtuesit e sė cilės presin veprim pėr kthimin e Fondit Pensional, tė marrė nga Serbia qė prej pėrfundimit tė luftės nė Kosovė.

(Mė gjerėsisht lexoni sot nė “Koha Ditore”)