Haradinaj: Po s’u arrit marrëveshje me PDK-në - presim deri në zgjedhje

Publikuar: 30.01.2013 - 13:46

Prishtinė, 30 janar – (E plotėsuar) Kryetari i Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės, Ramush Haradinaj, ka bėrė tė ditur se brenda pak ditėve do tė hiqen dilemat dhe do tė dihet epilogu pėrfundimtar i kėrkesave tė tyre pėr tė bashkėqeverisur me Partinė Demokratike tė Kosovės. Haradinaj nuk ka dashur tė pėrgjigjet nė pyetjen e gazetarėve, nėse do t’i bashkėngjiten grupit tjetėr opozitar pėr tė ngritur mocion pėr rrėzimin e qeverisė. Por, i pari i AAK-sė ka thėnė se “kėrkesa e partisė qė ai drejton ėshtė e njėjtė dhe nuk ka asnjė ndryshim pėrmbajtjesor nė ofertėn e bėrė pėr tė qeverisur vendin, por sipas tij, edhe nė rast tė se kjo nuk ndodh, ne do tė presim deri nė momentin kur nė vend do tė jepet mundėsia pėr zgjedhje tė reja, transmeton KTV. Kėto komente Haradinaj i ka bėrė gjatė vizitės qė i ka bėrė Forcės sė Sigurisė sė Kosovės, me ē`rast ka thėnė se Ushtria e Kosovės, siē e quajti ai, ėshtė e gatshme tė anėtarėsohet nė strukturat atlantike.  

ILIRIDON30.01.2013/21:10

O Ramush, po me duket qe shume po taktizon.Kjo Qeveri e korruptuar dhe e zhytur deri te hundet ne krim te organizuar duhet sa me shpejt me shkue ne burg aty ku e ka vendin.Mos prit zgjedhje po RREZO dhe beni diqka te mire per kete popull te mjer qe kurr nuk ju hjeken vuajtjet dhe regjimet e diktuara.

Xhevdeti30.01.2013/18:30

Une te kisha preferuaruar qe te pushoni pak se nese beni koalicion me Hashimin, behuni i sigurt se as pragun ne zgjedhjet e ardhshme sdo ta kaloni.

shala30.01.2013/15:10

valla hiq mos u boni gat as ti as ai se te dyt analfabeta jini na vyjn njerz te shkollum se ju edhe bollicat i hupni u ngop populli me juve e per hajr ju koft dubrava juve

mali30.01.2013/14:09

si tboni keshtu hajgare me ne,njeri e rrxojm tjetri jo ,skame vota nga familja ime dhe farefisi jem

Mitch30.01.2013/14:04

Valla bre Rambo, në luftë ishe number one, the first, et di se jam kan vet e të kap pa, tu dhe ushtarët tu...shfrytzoj rastin për të falenderuar...halla... por, në politikë le si fëmija ja ke ba...

beka ger30.01.2013/13:58

Z.Hajredina nëse don me shpetu ti dhe populli mos benë kualicion me Pdk sepse deri sod as kush me thaqin sun e ka be ose duhesh me u be skllav i thaqit apo klysh i ti se per ndryshe ska me funksionu.Mendo mire e mos u ngute se durimi gjith her ka fitu ok pershendetje nga Gjermania