Prapë konkurs për anëtarët e Bordit të RTK-së

Publikuar: 30.01.2013 - 13:44

Prishtinė, 30 janar - Konkursi pėr anėtarėt e Bordit tė RTK-sė do tė rihapet sėrish pėr shkak se as nė votimin e sotėm nė Kuvend asnjėri nga kandidatėt nuk ka marrė numrin e mjaftueshėm tė votave. Nga 106 deputetėt qė ishin prezentė nė sallė, 47 kanė votuar pėr Mustafė Halilin dhe 20 pėr Blerta Zeqirin. 

39 vota kanė qenė tė pavlefshme. Konkursi do tė pėrsėritet edhe pėr anėtarėt e Kėshillit tė Komisionit tė Pavarur tė Mediave pasi kryeparlamentari Jakup Krasniqi bėri tė ditur se asnjėri prej dy kandidatėve nga komuniteti shqiptar nuk ka marrė votat e mjaftueshme.