Katër të mitur të dyshimtë për dëmtim varrezash

Publikuar: 30.01.2013 - 13:02

Viti, 30 janar –Katėr persona tė mitur janė ndaluar nė policinė e Vitisė me dyshimin se tė njėjtit janė tė pėrfshirė nė dėmtimin e varrezave ortodokse serbe nė Viti.

Tė miturit, me datėn 21 tė kėtij muaji, dyshohet se kanė dėmtuar tetė pllaka tė varrezave pėr motive tė panjohura.

Toger Ismet Hashani, zėdhėnės rajonal i policisė, ka deklaruar se njėsia e hetimeve ka arrestuar njė tė dyshimtė fillimisht si kryes i mundshėm i dėmtimit tė varrezave dhe pas intervistimit, nė prani tė avokatit mbrojtės dhe punėtorit te Qendrėn pėr Punė Sociale nė Viti, dyshohet se i njėjti sė bashku me katėr persona tė tjerė ditėn kritike kanė qenė tė pėrfshirė nė kėtė rast.

“Tė miturit janė intervistuar nė prani tė avokateve mbrojtės dhe punėtorit te QPS-Viti dhe nė bazė tė fakteve tė dėshmuara, besohet tė jenė tė involvuar nė incidentin nė fjalė”, ka deklaruar Hashani, transmeton Indeksonline.

Katėr tė dyshimtit janė shqiptarė, shtetas tė Kosovės. Nė lidhje me rastin prokurori shtetėror pėr tė mitur ka urdhėruar qė rasti tė dėrgohet nė prokurori nė procedurė tė rregull

Barani30.01.2013/15:31

Nese jane Normale i ka nxiture dhe pague SHERBIMI SEKRETE I SERBISE.Mose te harrohete fakti i shkaute martinoviqe qka i beri vehtite dhe jau la kinse Shqipetareve. Tung.

agroni30.01.2013/13:56

Po kjo esht ni rren e kullume se kot varreza as nuk ikan prek shqiptar e as femijet e tyne po kto jon domtue pikrisht nga daqiqi me organizata ... qe veprojn ne Kosov

HAXHI DURIQI30.01.2013/13:30

PO ATA JAN T VDEKUN NE TI MARIN SHKIT NE TI QOJN SERBI PO SHKIT PO NA MSOJN SE QYSH DUHET ME BAH SE NA NUK KEMI DIT DESHMORT I MUREN E I QUN SERBI