Bordi i AKP-së, peng i kalkulimeve të Qeverisë

Publikuar: 25.01.2013 - 08:43

Prishtinė, 25 janar - Qeveria e Kosovės duket se ka hequr dorė nga lista e emrave tė propozuar pėr anėtar tė Bordit tė Agjencisė Kosovare tė Privatizimit. Lista e emrave tė propozuar ėshtė kthyer mbrapsht nga Kuvendi. Sekretari i pėrgjithshėm i Zyrės sė kryeministrit, Fitim Krasniqi, ka thėnė se Kuvendi e ka dėrguar kėrkesėn nė Kryeministri. Ai ka thėnė se kėrkesa e Kuvendit ka shkuar nė kabinet tė kryeministrit dhe se do tė procedohet pėr mbledhje tė qeverisė pėr ndėrrim tė vendimit.

“Nėse kėrkesa kishte tė bėnte vetėm pėr plotėsimin e CV-ve atėherė ajo ka qenė punė teknike dhe kėrkesa pėr njė gjė tė tillė do tė vinte kėtu tek ne, por fakti qė ka shkuar nė kabinet tregon se me siguri do tė ketė ndėrrim tė emrave”, ka thėnė ai. 

(Mė gjerėsisht sot nė Koha Ditore)