Me e pa Krasniqin e Limajn, PDK mban Kongresin

Publikuar: 18.01.2013 - 10:03

Prishtinė, 18 janar - Me, apo pa sekretarin e pėrgjithshėm tė PDK-sė, Jakup Krasniqi, e nėnkryetarin Fatmir Limaj, Kongresi i partisė mė tė madhe nė vend do tė mbahet mė 26 e me 27 janar. Koordinatori i zgjedhjeve nė PDK, Basri Musmurati, ka deklaruar se kongresi nuk do tė shtyhet, madje pėr tė, tashmė janė bėrė pėrgatitjet deri nė detajet mė tė vogla. Megjithėse flitet se sekretari i pėrgjithshėm i partisė, Jakup Krasniqi, ka “kėrcėnuar” me largim nga partia nėse nuk shtyhen zgjedhjet pėr tė pritur edhe lirimin e nėnkryetarit Fatmir Limaj, Musmurati ėshtė i bindur se pikėrisht Jakup Krasniqi ėshtė ai i cili do ta bėjė hapjen e kėtij kongresi, meqė kjo parashihet me statutin e partisė. Megjithatė e pranon se Krasniqi ėshtė tėrhequr pak nga partia, por thotė se Krasniqi nuk ka probleme me PDK-nė, por me individė. PDK-ja ka probleme serioze nė degėt e Prishtinės dhe Vitisė, para mbajtjes sė zgjedhjeve nė nivel qendror nė parti.

Qaza18.01.2013/15:02

qysh po munohen me ngrit figuren e Fatmir Limes kishe burre i mire, po ai eshte koka e hajnise dhe e korrupcionit,, e shpejt ky popull i kosoves i harron senet, FATMIR LIMAJ i ka kepqerdor afer 80 milion euro te shtetit. ai duhet me i majt se pak 80 vjet burg per korrupsion.

Naimi18.01.2013/13:15

Jo "Me e pa Krasniqin e Limajn, PDK mban Kongresin"
Por " Me apo pa Krasniqin e Limajn, PDKja do mbane Kongresin"

Barani18.01.2013/11:17

Te dy keta Zotri qe e kercnojine sjelljen ne kete grupe te ashtuqujture politik kane te drejte. Te keta ka probleme te PASURIMITE JASHTELIGJORE apo siqe eshte tashe e njohure me emrine KORUPCION EKONOMIKE. Gjithashtu me tituji kise AKADEMIK e tjera. Njajte sikure ne LDK en dikure. Logjika e shendoshe thote pa nderrime RRENJESORE ky grupe MAFIJOZESHE duhete te SHKATERROHETE nga MBRENDA . Ju Pershendese.