Ka filluar takimi Thaçi – Daçiq

Publikuar: 17.01.2013 - 22:37

Bruksel, 17 janar – Nė Bruksel pas orės 20 ka filluar takimi trepalėsh ndėrmjet kryeministrave Hashim Thaēi e Ivica Daēiq, dhe baroneshės Catherine Ashton, njoftoi zėdhėnėsja e kryeshefes sė diplomacisė evropiane, maja Kocijanēiē.

Takimi ėshtė duke u zhvilluar nė kabinetin e Catherine Ashton, e cila para kėsaj pati takime tė ndara me secilin nga dy kryeministrat.

Ėshtė paralajmėruar qė nė darkėn e punės, pos zbatimit tė marrėveshjes pėr menaxhimin e integruar tė pikėkalimeve kufitare, pėr herė tė parė do tė bėhet fjalė edhe pėr veriun e Kosovės.

Pritet qė pjesėmarrėsit nė takim mė vonė do tė prononcohen pėr gazetarėt. 

braha17.01.2013/23:02

Aksham Pazari

dreni 17.01.2013/22:58

Kjo fare baroneshe po shifet se osht ne anen te serbve .Shifeni buzeqeshjen me thaqin vetem buzeqeshje "oficiele" e buzeqeshja me daqiqin osht ma sinqerte.

Une 17.01.2013/22:46

A jeni bre normal po ka kohe qe ka filluu haahha