Shpërthim në veri të Mitrovicës

Publikuar: 17.01.2013 - 21:41

Mitrovicė, 17 janar – Nė pjesėn veriore tė Mitrovicės, sonte rreth orės 19 e 30 minuta ėshtė hedhur njė mjet shpėrthyer, sipas tė gjitha gjasave bombė dore, por askush nuk ėshtė plagosur, njoftojnė mediumet elektronike serbe.

Mjeti shpėrthyes ėshtė hedhur nė qendėr tė qytetit, para lokalit pronar i tė cilit ėshtė boshnjaku me inicialet A.Xh.

Nė momentin e shpėrthimit nė lokal para tė cilit u hodh mjeti shpėrthyes gjendeshin dy persona, tė cilėt nuk pėsuan kurrfarė dėmtimesh trupore.

Shpėrthimi shkatėrroi xhamat e objektit, kurse njė lokal ngjit me tė pėsoi dėmtim tė murit.

Policia e Kosovės ka dalėn vendngjarje dhe pritet tė bėhet ekspertiza e forenzikės. Tash pėr tash thuhet qė nuk dihen motivet e as kryesi(t) e kėtij akti terrorist. 

Fatmiri18.01.2013/07:45

S dihen motivet !!!!!!!!!!!!!!!!!
Vetem shtazet se din motivin e ketyre rasteve teroriste dhe kush eshte duke i bere.