Agim Çeku lë PSD-në, kalon në PDK

Publikuar: 16.01.2013 - 17:45

Prishtinė, 16 janar – (E plotėsuar) Kryetari i PSD-sė Agim Ēeku, nė mbledhjen e sotme tė kryesisė sė PDS-sė, ka dhėnė dorėheqje nga tė gjitha funksionet dhe anėtarėsimi  nė PSD, pasi qė ka vendosur tė kalojė nė PDK, thuhet nė njė komunikatė tė kėtij subjekti politik.
Kryesia e PSD-sė, edhe pse e befasuar me vendimin kryetarit tė deritashėm, e pranoi dorėheqjen e  Agim Ēekut duke i dėshiruar sukses nė punėn e tij tė mėtutjeshme.
 Sė shpejti pritet te mbledhja e  Kėshillit Drejtues tė PSD  i cili, sipas statutit do tė zgjedh kryetarin e ri. Mbledhja e  Kėshillit Drejtues  tė PSD-sė do tė thirret sė shpejti.

Agim Ēeku i bashkohet PDK-sė

Prishtinė, 16 janar - 11:40
– Agim Ēeku, ministri aktual i Forcės sė Sigurisė  sė Kosovės dhe kryetar i Partisė Socialdemokrate, i bashkohet Partisė Demokratike tė Kosovės. Burime tė sigurta i thanė portalit Koha.net se vendimi i tij do tė bėhet publik shumė shpejt, pasi tė legalizojė dorėheqjen nga posti i kryetarit tė PSDK-sė.

Kjo parti, e cila nė koalicion me AKR-nė u bė pjesė e bashkėqeverisjes nė Kosovė, brenda javės do tė zgjedhė kryetarin e ri.

rexha17.01.2013/09:33

kuror behet njeriu vetem me grue e jo meparti.kqyreni punet e juaja o ju komentus analfabet .se nuk paskeni lidhje me politik.

rexha17.01.2013/09:27

agim qeku osht njeri i madh ka shku te partia e madhe per ta ba kosoven te madhe.e leni ju keto komente te ndyta,se ju nuk paskeni lidhje me politik.kqyreni punet e juve ma mir ju bjen.se ne shqiptarete kemi tradit ,qe njerzit e mdhaj qe i duhen kosoves me i injoru e me i pergoju ,vetem e vetem per me i zbrit posht.e tani qka,'

Besnik Hoxha 17.01.2013/09:15

edhe ju qendroni zoteri pas gjithe ketije krimi qe keni bere dhe qe jeni duke e bere , te njejte jeni te gjithe

luan cocaj has17.01.2013/09:12

mallkuar qofsh me ket veper qe e ke ber qe je bashkuar kriminelve si eshte thaqi me grupene tij te mallkoj poplli

Hamit Gashi17.01.2013/09:09

shebetori shkoi te padroni

laja17.01.2013/09:05

turp per nje njeri si agimi me be kete mallkuar qofsh nga poplli agim se je bashku kriminelve qe ju kan mbushur hunt megjak te popollitbegiavni17.01.2013/09:03

Klinike per keta njerez pa KUarizor jo
vetem klinike por me mir te hapet nje bordel dhe le te shiten sa me lire dhe sa me shpesh turp turp tte kene.

avniu17.01.2013/08:56

edhe ne ushtrine ta tradhetojne keta njerez per interesa marrrrrrrrrreeeeemarrrrrrrrar eeeeeee kur deri dje e kam degju me vemendje deklarimin e di per nje sistem social te partis qe ishte edhe kryetar i saj. hup hup bashk me te gjithe farsen e gjitheve juve te kesaj kategorie .j se nuk paskeni luftu me dinjitet ju mallkofte gjaku i Adem Jasharit
tmallkoft

beka ger17.01.2013/07:39

Agim .Q nuk e kam prit ket kam pas shum besim ne ty, je ty hy me nje parti qe eshte e pa dishirushme per popullin d.m.th me ket gjest te pa kontrulluar je ka e perkran korrupcionin nuk ke be diqka te mire jo se ne ket parti nuk mundesh me u shpreh i lire ka diktatur staliniste sa te esht thaqi ti ke me kan klyshi i ti ok nuk te uroj pun te mbar se nuk e meriton

Bardha.Mitrovica 17.01.2013/03:18

Aproopo Z. Agim Ceku!

kur u be Kryeminister i Kosoves Shkurt 2006 nga Minister i FSK AAK, shtypi Gjerman dhe zyra Gjermane i tha se eshte bashkepuntor i Thaqit.

AI Kurr nuk e demantoi kete lajm.
Me projektin t.. te Fondit Social, thurte vargje se ai ne PSD do ta bej nje Kosove sociale duke qene vet me Post Monark Minister.
Dhe kur iku nga AAK 2008, i le nje thumb tek dera e AAK, dhe i tha se dhe pse ka qene Kryeminister,
Ć¢nuk ka qene shef i krejt MinistraveĆ¢Ā .
Dhe duke shfrytzu buxhetin e Behxhet Pacollit, se bashku kusheririn e tij Zeke Ceku i cili i zhduku mbrenda nates 500.000 Euro nga trusti pensional i puntorve ne Grand, u be konkurrenti i Pacollit, qe te zbres vleren e Grandit, dhe te avulloj fajin.
Ato para u zhduken.
Dhe nga posti i Drejtorit te Grandit, tani Drejtor ne OEK Zeku,
kalon informatat per Kapitalin e bisneseve, ne menyre qe ta dergoj Misionar dhe te merr haraq
Dhe historia nuk perfundon me kaq.
Me dy Pensione nga Lufta nje ne Kroaci dhe nje ne Kosove, plus rrogen e Ministrit me dy shtepi nje ne Qyshk dhe tjetren ne Fushe Kosove, e edhe hektaret e blere ne Cagllavice.
Lume vendi qe e ka kete Agim Cekun...
I pari u be me beneficione nga lufta, i pari e rregulloj ai pensionin si luftetar i UCK se, bile me shpejt sa familjet e deshmoreve, se sa dhe vet ushtaret invalidet e luftes.
E kur u leshua Ramushi thoja me vete, vaj halli per kete Agim Cekun.
E keta te Partise se Behxhetit nuk kane force dhe pse kane para, vaj halli per ata qe nuk e kane kuptu ne fillim, se ai me Behxhetin kaq e ka pas.
Tash ne front me Ramushin veq PDK pardon Shik nese e mbron.
Sepse vjedhjet qe i ka bo, nuk i ka nda me AAK, e cila e ka ndihmu ti afrohet buxhetit te shtetit sa me shume.
Dhe AAK kete nuk ia fal asnjehere.

Se cfare Ć¢burre Ć¢shtetiĆ¢Ā kursimtar ishte ky Ceku!
Ps, kur u emrua Kryeminister refuzoi ta shfrytzoj Veturen e R. Haradinajt Mercedes qe ishte vetem 100 dite e vjeter,
Ć¢ nuk ndyhem une te hy ne ate vetureĆ¢Ā
E me vjen te pelcas kur keta flasin per Varferi, dhe per Papunesi!
Kur mendoj se ne Shtepine e bardhe, ne zyren e Presidentit Obama eshte ende tavolina e punes se Presidentit Linkoln qe nga viti 1861.
Po Kosova ka Buxhet edhe punet 100 here me mir se qe i ka SHBja vet.
Qe tu blej Troje, tu ndertoj per cdo vit nga nje Shtepi,

Ć¢Ā Kryeministrave

I brengosuri per te ardhmen e femive te tij17.01.2013/00:33

Hahahahaa me vie per te qeshur, po ket levizje po te ishte pak ne rrjedha do e kuptonte edhe nje femi nen moshen 14 vjeqare apo edhe me posht, me vie per te vjellur me keso levizjesh.
Po nuk keni ju qe qeverisni aty ndonje Lojtar Shahu apo diqka te tille ndonje Strateg qe tju kshilloj per levizje pak me te menqura qe mos te kuptojm ne ket pune kaq leht? wooo...
Anetari i KKRs shkon ne PDK
KKR shqyrton Koalicionin me PDKne e kuptueshme
mund te prishet Koalicioni i KKRse
apo KKR Del si Koalicion jasht Koalicionit me PDKne
PDK per ta shpetuar Qeverisjen Merr AAKne qe u be buje e madhe ia jep tegjitha ministrite e KKRse e shume zevendes ministra e zevendes kryeministra P
Qeverisja vazhdon AAK merr diqka nga ajo qe ka kerkuar PDK vazhdon me hovin e saj jo te moralshem ndaj popullit
Kosova e merr tetposhtezen...
Populli siq eshte i urte vetem thon hajt se bohet mire
Te Lumet ne qe po e perjetojme kete Tragjedi...

ola tola17.01.2013/00:05

dikure u krenojshin njerzite me ket komandat e sod ky e kshyre interesin personale marre

MustafeShabani17.01.2013/00:03

Ky eshte fundi i fundit te A.Qekut.
Gjeneral veti ja ke be,askush nuk te ka faj.
Per hajer te qofte

Kodra e Diellit16.01.2013/22:53

Rruge e gjate nga HDZ, LPK, UCK, AAK, PSD dei te PDK. A i besohet ketij personazhi?

muhamet sallauka16.01.2013/22:36

te fort ne luft te aft ne paqe, te gjith atyne qe nuk ju pelqen ky antarsim ne PDK , ka edhe parti tjera mos e zgjidhni PDK n per ndryshe e vetmja asht PDK ja qe i ka mbajt premtimet ndaj qytetarve, jan provu edhe parti tjera i keni pa edhe ju vet. tubg kaloni mir.

Rahmani16.01.2013/22:32


PSD tash per tash eshte parti e vogel, por me vler kush e dine! Ajo ka perspektive, dhe kte do ta kupton populli nje dite! Agimi eshte njeri i shkollum dhe e dine perse kalon ne PDK! Por populli ka thene ma mir i pari ne katund,se i dyti ne qytet! Mendoj se ka gabu! Ne PDK nuk ka me e pas respektin si ne parti te cilen e ka udhehequr!

nora makolli16.01.2013/21:44

Menjehere pas Agimit,kete gje do ta beje edhe Mimoza Kusari,e cila para pak kohe,ka qene kritikuesja me e madhe e Qeverise,por kur u be anetare e kesaj Qeverie dhe po vjedh me te madhe,ajo tash eshte bere qengj i bute,turpi e mbulofte kete matrapaze te mjere.

dardana16.01.2013/21:37

bravo z.Çeku ecim perpara

Naim16.01.2013/21:03

Po me vjen keq prej disa komentuesve.
Ju lutem Agim Qeku eshte njeri i madhe dhe i duhet Kosoves. Kalimi i tij ne PDK eshte nje hap i qelluar i tij. Une i deshiroj shum suksese dhe jeet gjate.

S.Kelmendi16.01.2013/21:01

Agim Çekun e vlerson vendlindja,Peja e Dukagjini.AI është njeri i madhë.I pa korruptuar,nder të paktë që kanë mbetë.Respekt per ty z.Agim.Pershendetje të gjithëve.

Era16.01.2013/20:40

Turp. U zhgenjyem me secilin... S'mbeti kush pa u ndyer.

thaqiramushi16.01.2013/20:22

kam nje pytje per te gjith shqipetaret po mendoj le te jen korekt real neutral pa menduar ne politik
une jetoj ne mergim me falni per tekst ndoshta gaboj ...udhetoj shpesh ne mes gjermani amerik qeshtje pune ...
si munden te jen ata qe jan armiqet me te medhejn te qetnikve serb siq jan heronjet e gjall kombetar THAQI qe eshte einsteini politikes shqipetare pastaj ramushi e shum tjer trima qe ju pergjigjen kosoves si ne kohrat e veshtira edhe deri me sot si mund te jen ata edhe armik te disa shqipetarve qka eshte dallimi ne mes te nje serbi qe urren THAQIN dhe RAMUSHIN dhe nje shqipetari qe urren keta dy une mendoj asgje armikun me te madh te armikut duhet ta duajm e jo urrejm mendoni me logjik jan rrit pagat 100 te gjitha me koh rruget jan ndertuar po ecim perpara qdokund ka fukara qdokund ne bot thaqi nuk e ka fabriken e diamantit apo i urreni keta sepse nuk e din gjuhen e armikut sikur albin kurti e jeta ne kosov apo ku ta dij une jeta xharr keta jan trima heroj ,,

THAQIRAMUSHI16.01.2013/20:13

e din zotri qeku se ku eshte krey i politikes shqipetare zotri thaqi bravo qeku me vend
votoni per uqk per ata qe kan luftuar se me shall e dorza e raki ska fituar deri me sot askush liri

agroni16.01.2013/19:41

marre marre

Fatime16.01.2013/15:16

Sukseseeeeeee!

luli 16.01.2013/15:06

mbasi bashkohet me partine e hajnave ose eshte hajn ose i smut mentalisht ose ka shtetsine kroate dhe i intereson interesi personal.

aliu16.01.2013/14:42

O vllazni pa nash te hin e nash det del se a po sheh hajr prej ti a jo qe besa jo veq prej ti po krejt prej qytyne qa kan qen mas lufte ska kosova kurfar hajri prej tyne.Kta jan njerz qe mase shumti e kan damtue kosoven.

Nexhmedini16.01.2013/14:40

Per Qamilin e Vogel,po ku mer ti vesh ne politike kur dihet se keta ne Qeveri nuk ishin dhe nuk jane qlirimtaret e Kosoves,po keta allkapon luftetare te mire jane ne mbushjen e xhepave te tyre dhe ne shitjen e interesit te Kosoves,ju zoteri Qamil mesiguri jeni diku ne nje porte te kesoaj mafije ne mbrojtje te ligjeshmerise se vjedhur nga djersa e popullit per ate edhe e mbroni krimin.

zena nga llapi16.01.2013/14:31

Nuk eshte per tu quditur,se Agim Qeku qysh moti eshte vegel e SHIKut.Ju kujtohet kur e emruen ne Shtab te tyre gjat luftes.Dhe nje dihet se te gjith politikan ne Kosove punojn vetum per veten e tyre,ate e kan parim te punes dhe jetes.Te ishin politikant e Kosoves te perkushtuar per popull do te ishte ndryshe,kurr nuk mund te sheh qeveritar ose politikan qe i shprehin ambiciet e popullit,por vetum abiciet e tyre personale,mjafton tju shihet vetum pasuria e jashtme,pa i pa gjirollogarit e tyre.

Qamil16.01.2013/14:29

Agimi eshte nje njeri me kredibilitet Kombtar dhe akademik dhe normalishte qe i bashkohet shokve miqve te idealit Kombtar .
Agim po ma forcon bindjen qe je me te vertet burr atedhetar ket zaten e ke deshmu edhe ne luft por edhe pas lufte bravo.

dreniskandinavi16.01.2013/14:26

Ky ka qen rrenc ma i madh ne Kosove.Me kujttohet nji intervist e tij kurr pat then e kam pas baban mesues dhe ka qen i perndjekur politik, defakto maroj petlla ne uj.Ne at koh ska pas kurfar mundesije nji femij i cili prindi ishte tretue si person i papershtatshem per pushtet te pranohet ne akademi ushtareke te armates jugosllave.Aty e kam vrejt se po rren.Njiher rrenc gjithmon rrenc.

Xhevdeti16.01.2013/14:10

Ky u shite lire dhe u be thesar i grupit mafioze te Allkaponave.Tani i duhet Agim Cekut ti pershtatet urdherave te ketyre prontove ne te kunderten mund te perfundoi shume keq ne ... jerene e tije ne kete organizate lehte eshte te antaresohesh por e veshtire te largohesh urime or Agim Ceku qe u bere pjese e pjelles se keqe.

Lisi16.01.2013/13:36

Vushtrrias koke i menqur met ba per kshilltar t' Hashim Prontos po e meritojshe.

arsim bytyqi16.01.2013/13:26

vllezer e motra qytetar te nderum me mllef te madh pe shkruj ket koment.kta politikant me nifar mnyre veq ka pak po i ndrrojn pozitat e partit a ne fakt jan qata njerz qe po e vjedhin dit e ma shum kosoven.PDK ne ket rast nuk la kan pa e korruptu me polici me politikan me gjykata me eulex.kam mllef edhe kam shum per te folur per kta bagabanda njerz mafioz njerz qe nuk e dojn kosoven jan njerz qe jan te korruptum.besoj se poplli kosoves nuk e ka perizu ket qe po i bahet tash zoti e bekoft popllin e kosoves.me respekt arsimi nga zürich

FAB16.01.2013/13:25

Kurr ma mire nuk ka vepru..eshte dasht kaher me kalu ne PDK.

blerim16.01.2013/13:23

po qasi hajni eshte edhe ky,kqyrja kryet njehere qfare e ka...mafijash.jane tu u ba bashke krejt mafijashet,duke menduar me ja zgjate jeten edhe pak vetit ne qeveri po kot e kane,veq vonim se pshtim kta nuk kane,kta e kane vendin ne BURG.

Vushtrriasi16.01.2013/13:22

Si duket komentuesit tane jane aq naiv dhe ende nuk e kane kuptuar cka eshte politika? O te nderuar nuk i thuhet secilit a u shite edhe ti a? Ose te gjithe qe jane ne X parti,jane kriminel?
Jemi populli me i varfer nga te menduarit politik e lere te mos flasim per te vepruarit? Nuk eshte krejt jeta sharje dhe shpifje o te uruar,vetem pse njerezit nuk mendojne si ju? TMERR!

sefer16.01.2013/13:17

Mir qe po shkojka te hajnat dhe kriminelat,e nuk po infektojka naj parti tjeter...po edhe ky eshte nji zhvates.

Lipjani16.01.2013/13:07

Ajt i marrum po nuk koke kan kerkushi bre.

rahoveci16.01.2013/13:03

ky person si hyra me dy ftyra kerrin me dy biga kah asht interesi ky njeri i bashkangjitet

suisse16.01.2013/12:59

Me ket vendim Zoteri Qeku ke be nje gabim te madh.Si po i bashkohesh hajnave,te koruptuarve,njerzve te cilet e shiten e vjedhen e masakrun kete popull.Me pergjimet e fundit e treguan fytyren e vertet prej Hajnave.

astrit sylaj16.01.2013/12:57

luje agim qeku luje po u myte ti nrru partit si kur te ishe 10 vjet e mas ksaj ku don me hi ma po e ki edhe njo hin ne v.vendosje

Septik16.01.2013/12:55

Gjithemon te kane perdor si pijun.

mali i kosoves16.01.2013/12:53

edhe ky njeri,agim qeku u bo sikur ato ... a her te nji burr her te tjetri turp per kesi njeres ne kosove e ne qeveri qe eshte duk se do te jete njeri i ushtrise e i popllit por po del njeri i turpit dhe i hajnise edhe turp per vet familjen e tina turp per kesi lipirsa te kosoves

Beqa16.01.2013/12:42

A edhe ti u shite a!?

mergimtari deshperuar16.01.2013/12:42

Marri per ta , e gjunjezuan popullin duke ... puar vetem Ku eshte paraja, trishtim me pa kete njeri me krevat

HamdiaDeqan16.01.2013/12:34

Ky njeri ka qen i vetmi politikan ta quaj politikan sepse ky ju ka mvesh politikes i cili deri diku e ka pasur nji reputacion si njeri i pa korruptuar nga kjo elit njerzish te korruptuar, por si duket per te qen pjes e kesaj elite kushti i parë esht se duhet te jesh edhe ti mu si ata me te cilet bashkepunon ne te kunderten harroje pushtetin dhe si duket zoti Qeku esht rehatuar mir ne kariken e ministrit dhe se ajo socialdemokracia e ti famshme tani ma nuk ka vlerë por me keta pseudo politikanet ton nuk duhet befasuar sepse politika dhe programet e tyre ngjajn me shum si profesioni i prostitutave se sa i nji politikani te mirëfillet sepse keta ne mengjes zgjohen ne nji parti ndersa ne mbramje bien ne gjum me tjeter perti krejt mvaret prej klientit.

kemajl idrizi16.01.2013/12:34

krejt kriminelet po behen bashk,

MR GQ England 16.01.2013/12:33

Na turprove me ket rast o Kusheri, Me qen pjes e Qeveris Thaqi a e din se nje dit populli ka me te gjyku per trathti ndaj Kombit. Turp per ty o Agim.

Agroni,austri16.01.2013/12:15

Ma mire me ndrru parti,se me ndrru jete, apo?

Akitilop16.01.2013/12:06

per sa pare te ka ble thaqi ??

peshku16.01.2013/11:59

Ky person vérteté éshté i quditshem. Ishte né TMK dhe kaloi né AAK. Prej AAK kaloi né PSD. E tash né PDK.

Me réndési éshté qé me qdo kusht té jeté pjesé e pushtetit!!!

TURP!!!!!

Prekazi i mÃrguar16.01.2013/11:55

E pergezoj zotin Ceku per nje vendim me mend. Te lumte!

Vjosa Ashani16.01.2013/11:55

Ketu shihet pjekuria e njerezve tan ne Kosove,jan berere avanturier te partive si te ishin ata te femrave.Perderisa nuk jan ne gjendje te jen te vendosur per nje
parti ketu shihet se nuk jan te pjekur as per jete e lere me te jen politikan apo udheheqes te nje shteti.Ne asnje shtet nuk ndodh qe brenda nje kohe te shkurter te nderrohen disa parti,çka do te thot se e mira e se mires do te ishte te largohen krejtesisht prej politike dhe te merren mme gjera private te tyre.

Ego16.01.2013/11:47

Duhet hapur nje "klinike". Njerzeve pakurrizore te cilet jane teper shume duhet montuar kurrizin.