Pronari i "Ilirycum A" thotë të jetë kërcënuar nga Velijaj i MPB-së

Publikuar: 16.01.2013 - 11:30

Prishtinė, Pronari i kompanisė "Ilirycum A", Rexhep Krasniqi duke folur pėr skandalin e ryshfetit nė Ministrinė e Punėve tė Brendshme, ka thėnė se zyrtarėt e kėtij dikasteri i kanė bėrė presione tė vazhdueshme dhe i kanė kėrkuar mito nė rast se dėshiron ta vazhdojė kontratėn pėr riatdhesim.
Krasniqi nė emisionin “Interaktiv”  tė KTV-sė ka shpjeguar se ata e kanė kėrcėnuar edhe fizikisht me jetė nė rast se nuk do t’u ofrojė mito. Atij i ishin kėrkuar 10 pėr qind tė tenderit qė bie rreth 70 mijė euro nga Jeton Velija nga MPB-ja, i cili tashmė ėshtė arrestuar. Pronari i kompanisė "Ilirycum A" ka thėnė se si pasojė e mosofrimit tė parave tė kėrkuara nė emėr tė ryshfetit, MPB-ja atij i kishte ndėrprerė kontratėn mė 14 qershor 2012.

tfr116.01.2013/13:37

a mundet dikush me na sqaru diqka me shum rreth veprimtarise se kesaje firme''Ilirycum''per qfar riatdhesimi po behet fjale flm

Fadil Gashi L16.01.2013/13:32

Me fol problem mos me fol problem kjo eshte hyp se te mbyta zhdyp se te mbyta........

ardi16.01.2013/13:02

E di se per hetuesin eshte e demshme qe te jipen edhe emrat ne menyre publike.por populli eshte shume i interesuar te dije per keto "njetez te vyeshem"qe paskan punuar ne MPB.

art16.01.2013/12:28

po ti a nuk e more vesh se cili eshte a?
shkurt e shqip te paska tregu"jeton veliaj"

prizreni16.01.2013/12:19

Po konkretrisht ,tregoni me emer e mbiemer se kush jane.