Besarta akuzohet se joshi Fidanin me seks për ta vrarë

Publikuar: 08.01.2013 - 08:59

Prishtinė, Pejė, 8 janar - Fidan Shabi kishte marrė ftesė nga njė grua pėr tė bėrė seks, por nė vend tė “kėnaqėsisė seksuale” ajo i kishte dhėnė plumba vdekjeprurės.

Me premtimin pėr seks e kishte joshur 28-vjeēarja Besarta Kastrati natėn e 2 majit 2012, duke e dėrguar deri nė tavanin e njė banese ku akuzohet se e kishte vrarė.

Pėr kėtė krim tė cilin e ka marrė pėrsipėr, Besarta Kastrati, e bija e tregtarit tė ndjerė tė metaleve tė ēmueshme, Sali Kastrati, ka gjasa qė njė pjesė tė madhe tė jetės ta kalojė nė burg, nėse vėrtetohet nė tėrėsi aktakuza kundėr saj pėr vrasje tė Fidan Shabit.

Besarta ėshtė akuzuar nga prokurori i Prokurorisė Themelore tė Pejės, Ali Uka, pėr vrasje tė rėndė me motiv hakmarrje tė paskrupullt apo nga motive tė tjera tė ulėta, vepėr kjo e dėnueshme deri nė 40 vjet burgim. Kėtė vrasje akuzohet se e ka kryer duke menduar se Fidan Shabi i kishte hedhur bombė tė atit tė saj, nė fillim tė vitit tė kaluar, i cili kishte vdekur si pasojė e plagėve qė kishte marrė nga shpėrthimi.

(Mė gjerėsisht lexoni sot nė “Koha Ditore” ) 

diti08.01.2013/22:13

Une personalisht e denoj ... sjen duke u nisur nga pikepamja humane, se nuk ke te drejte t'ia marresh jeten dikujt qe sja ke dhene, dhe ajo ligjore se ... sja eshte krim. Por duke shikuar ne perspektiven tjeter nese ky personi i'a ka ... re babain te akuzuares, mire ja ka bere qe eshte hakmarre besarta. Personat e tille duhet te vriten 2 here. njehere duke ua marre jeten dhe heren tjeter duke e shpalle te pafajshem ... sesin. Kjo eshte absolutisht kunderligjore, por nga gjykimi emocional ky far Fidani nuk ka pase te drejte t'ia ... se babain te akuzuares. Nese kjo e ka marre hakun, mire ka bere...Do te beja edhe une njejt per babain tim..secili do te benim