Zharku ndodhet në Suedi

Publikuar: 06.01.2013 - 12:12

Prishtinė, 6 janar - I arratisuri Xhabir Zharku ndodhet nė Malmo tė Suedisė. Ai ėshtė parė sė bashku me vėllanė e tij Skenderin me dy gra dhe dy fėmijė nė vendin Nydala Loopis Marknada.

Gazeta “Bota Sot” raporton se Zharku ėshtė parė nė Malmo mė 5 janar, aty rreth orės 10.30.

“Pas atij momenti ata janė parė duke hipur nė njė makinė “Mercedes” me ngjyrė  tė bardhė. Nga ky vend ata janė parė duke shkuar nė periferi tė Malomos nė Suedi nė vilėn e vėllait tė tij Skender Zharkut”, i ka thėnė njė burim gazetės.

Ish-kryetari i Komunės sė Kaēanikut u dėnua me tre vjet burg nga gjykata nė Prishtinė pėr disa vepra penale tė pasluftės.

Lipjani07.01.2013/07:46

Po qfar Suedije bre, ky rrin neper oda t' Kaqanikut ket e din Hashimi ma së miri...

ferizajlia06.01.2013/21:25

ju garantoj qe ne suedi nuk eshte keto jan veq rrena se ne suedi e nxajn leprin e spe zajn zharkun keto jan rrena aj ne kosove eshte

pejani06.01.2013/20:05

ky e kish mbajt burrgin po se len hashim thaqi e bajram rexhepi me shku ne burg
mafijozet e pdk

sefa06.01.2013/19:51

o barani, ndash me dite nuk Eshte i SHIKut, po eshte njeri i punes, qe kurr nuk i ka respektu ligjet e UNMIKut e tash te EULEXit.nuk e meriton me hie ne burg per kurgja e kisha luten ZHarkun qe kurrr mos me mbajten burgun

adem06.01.2013/17:17

o gjabir kthehu ne ks e mbaje burgun

bekager06.01.2013/13:37

duhet me lajmru policin suedese e me dergu direkt ne burg se e ndrron ky vendin

MIKU06.01.2013/13:15

DUHET TE BURGOSET MENJIHER NE SUEDI DHE TE KETHEHET NE KOSOVE DHE TI ZGJATET BORGIMI NE 3O VJET BURG SE BOLL KA VJEDHE POR AI E DIN SE SKA KU ME SHKUE

NEXHAT KARAQA06.01.2013/13:10

PO SE BUDALL ISH KY MO ARDH E MO HY BURG KTU MO KON KY BUDALL SKISH BO KSHTU.IK BACO KAH MUNESH VEQ BURG MOS HY, SE KOSOVA SOSHT KERKAH HIQ VEQ PER QISO SENESH KISHIN LUFTU KTU

besi06.01.2013/12:57

Po shum mire qe e pasni zbuluar ju koha vendodhjen se keta ne pushtet nuk e din se ku asht,keta me pas dasht nuk e kishin lene as me shku ne suedi edhe mendoj qe keta te hashimit ja kan pregadit krejt edhe rrugen edhe banesen edhe krejt .

Barani06.01.2013/12:24

Shume mire ka veprue ky antare i SHIK ut,pa shoke tjere sduhete te shkoji ne vujtje te denimite. Bile aqe i qmendure eshte sa mundete me be ndoni ... sje ne Malmo te Suedise qe aty te burgoset dhe te vune dy denime. Kjo do te ndodhe prandaji te kane kujdese ca bashkeatdhetare qe gjinden ne Suedi. Ju Pershendese.