Dell i kishte treguar Rexhepit se cila është oferta më e mirë!

Publikuar: 05.01.2013 - 14:01

Prishtinė, 5 janar – E paralajmėruar qysh dje, konferenca e sotme pėr shtyp e ministrit tė Brendshėm, Bajram Rexhepi, nuk ka sjellė asgjė tė re pėr opinionin publik. Ai vetėm ka ripėrsėritur atė qė dje e kanė thėnė zėvendėskryeministri Kuēi dhe ministrja e Integrimeve Evropiane Ēitaku, duke e arsyetuar moslejimin e vizitės sė presidentit serb Tomisllav Nikoliq me vendosjen e reciprocitetit.

“Hajredin Kuēi ėshtė kompetent pėr tė folur pėr kėtė punė. Ky refuzim i vizitės ėshtė reciprocitet, sepse derisa zyrtarėve tė lartė tė shtetit tė Kosovės iu ndalohet vizita nė Serbi, as ne nuk do tė lejojmė zyrtarėt serbė tė vizitojnė Kosovėn”, tha Rexhepi.

Ai foli edhe pėr skandalin e pasaportave, por nuk pranoi tė komentojė deklarimet e zyrtarit tė lartė tė MPB-sė,  Besnik Berisha, dhėnė nė emisionin Interaktiv tė KTV-sė, i cili ėshtė pezulluar dy ditė mė parė pikėrisht nga ministri i Brendshėm.

Rexhepi tha qė ėshtė e vėrtetė se ish-ambasadori amerikan nė Kosovė, Christopher Dell i kishte dėrguar letėr.

Por, nė kėtė letėr ministri Rexhepi ka sqaruar se ambasadori Dell vetėm i kishte treguar pėr njė kompani e cila ishte ofertuesi mė i mirė!

Rexhepi tha se ai nuk di se ku kanė shkuar 1.4 milion eurot e destinuara pėr prodhimin e pasaportave biometrike, por premtoi se dhėnia e pasaportave pėr qytetarėt nuk do tė ndėrpritet.

beka ger06.01.2013/11:11

popull vetem fleni se rriteni akoma , a don me u mbushe ne mend ajo nuk ben te presim me shum ka adhe koha me ju then stop kesaj qeverie kriminele se per ndryshe edhe shtepit kan me nja shit keta bir qena posht regjepi posht kjo qeveri e korruptume

Arbana06.01.2013/10:28

Ata te cilet pyesin se ku mbeten 1.4 milion, se shpejti do te quhen antiamerikan

meti 106.01.2013/10:07

Hajde hajni hajde .Deri kur do zgjat kjo qeveri e pa cip?

ferizajlia05.01.2013/22:36

e more bajram rexhepi ne qehre po dukesh se i ke shti edhe ti hunt ne ket hajni edhe mos harro se delli kogja shum edhe aj eshte perzi edhe mir jav ka ba ............

NUZI05.01.2013/21:33

ahhahahha po mor sa ato sjan asgje Bajram rexhepi ka para mjaft hehh 45000eu xhip mor burr me nje rrog te kosoves e dihet se ku dhe kah po shkojn milianat qe nje dit do ju mbesin ne fytë...fitore VV Ndihmone A.Kurtin se pse asht shpresa fundit per shqiptaret,....

suzana makolli05.01.2013/19:08

Eh ty,turpi te mbulofte,o kinse Minister,po pse po genjen aq keq,si eshte e mundur qe nje Minister,mos te kete njohuri,se qka po behet ne Ministrine e tij.
Une mendoj qe,vjedhesi kryesor i 1.4 milion eurove,eshte pikerisht ky kinse Minister,qe nuk ka lidhje me koke te vet.

Rrapi 05.01.2013/18:52

Jeni , jepni , edhe pak e ju bahet bajat kjo pune. Pastaj as eulluxi nuk ja vnon veshin. Kjo pune shukatet dhe kurgja ska.

kosova sod 05.01.2013/17:36

than shqip kompani e pllakav nashta kto e kuptojn te gjith se keramik qerami spe kupton rexhepi ska faj i ngrati se u msu me rrejt popullin edhe ky se spe din ku jan shku paret,popull i pa marrur vesh zdi pse pe bojn kijamet per ato pare mo ?

ylli Hoti05.01.2013/17:33

A nuk eshte turp per nje minister mos me dit se ku kane shkuar parat.Ai e din mire por ne kete rast fain kryesor e ka kryeministri i cili siç po duket eshte i involvuar vet ne kete afere se po te mos ishte nuk do priste asnje minut dhe do ta suspendonte menjehere,por me sa duket ketu ka diçka te vertet.Po ku eshte EULXi ne kete rast kur faktet jane ne tavolin.Per Fatmir Limajn improvizojne deshmitar te rrejshem dhe e dergojne ne burg,ndersa Bajram Rexhepi me fakte dhe deshmitare te gjalle e lene ne liri dhe ne post te ministrit.Ndoshta Rexhepi nuk i bene konkurence ne pastin e kryetarit te partise.Vetem vazhdoni se keshtu shkon Kosova perpara.Turp. Kujt ia keni hallin e burgosni vetem qe nuk bene si ju.Po ketu Delli e paska ndar tallen me Thaqin,Rexhepin dhe dikend qe se shpejti do zbulohet.Nese Delli nuk ka gisht ketu le ta demantoj dhe arsyetoj pse i shkroi leter Bajram Rexhepit dhe i sygjeroi fitusin.te presim.

Naimi05.01.2013/17:16

Ahaa e kuptoj Dellin, dmth Ministri eshte aq koke tul, sa qe nuk i mundet ti dalloj ofertat.

shasivari05.01.2013/16:39

Ne dëshirojmë me gjithë zemër të jemi miq të amerikanëve, por nuk mund të pranojmë në asnjë mënyrë që trojet tona në jug të Shqipërisë dhe në veri të Kosovës e ndofta më gjerë, tiu shërbejnë atyre për ujdi politike me Rusinë në Afganistan, Iran, apo në hartën e re gjeopolitike të Afrikës. Ne nuk mund dhe nuk duhet të pranojmë që, për hir të një miqësie fiktive, kombi ynë, tejet i dobësuar e aktualisht në një proces shpërbërjeje të dukshëm, të tretet me kalimin e kohës si kripa në ujë në Unionin Ballkanik ide kjo e hedhur rishtas prej diplomacisë amerikane në marrëveshje me BE.
nga Agim Hamiti

besniku05.01.2013/16:27

hajt pash zotin bajram mos rrej. cka pat delli me te shkru ty leter kush eshte ofertusi ma i mire. ofertat jan kan publike krejt kosova e din se sllovbent e paten fitu tenderin po ju nuk murrt lek nga ata dhe pastaj jeni hakmarr i keni eleminu

avni05.01.2013/16:26

prap votone thaqin

Mendimi05.01.2013/16:10

Bajram Rexhepi logjiko pak ma mirë me kokën tande si po mundesh me kët ftyrë me dal para mediave e me than ja ashtu ja kështu un besoj që tye turp duhet met ardh por tash ti nuk kie ftyrë dhe smundet as turp met ardh, për të mir.

DjaloshiDardanis05.01.2013/15:55

Gjyshi im rahmetlia gjithnje thonte Nje njeri qe NUK ka FYTYR, nuk ka as MARRE e as MARIFET. Gjithe keto te keqija qe po ndodhin ne kete ministri qe e udheheq nje njeri shume i KEQ dhe i EGER, dhe te dalish e te thosh se gjithqka eshte ne rregull, kete e ben vetem nje njeri i pa FYTYR. Kur fytyra humb, humb edhe MARRJA humb edhe MORALi dhe gjithqka tjeter. Shume leht eshte tash me ia len fajin DELLIT.Por, prape them, keta NUK kane faj, faj keni JU qe i votoni. Dhe tash vuani nga ket... pershendetje nga Zvicerra, nje shtet qe ka rregull dhe i ka hije qdo njeriu qe jeton ketu...

belul05.01.2013/15:54

Sipas K.Dellit,me Kosovën mund të eksperimentoj si të don Amerika sepse ne jemi teslim i tyre!Faleminderit Amerkës por ju lutem mos na keqpërdorni!

sala05.01.2013/15:54

O popull se di a e dini se ky eshte minister i dale nga lufta dhe ky duhet te jete i paprekur nga askush dhe as nga ligji te cilin e kane bere vet.MOs u habitni me keto gjera qe po ndodhin se keta veq thirren ne lufte e patriotizem se keta jane bashkepunetor te beogradit.Ky eshte ai qe jep urdher per tu rrahur e VV,e shkit kriminela ne veri si prek kush me urdherin e tij se e kane mbojtes te interesave te perbashketa.Per qudi si nuk e shkarkojn kete minister.

HASAN HYSENI05.01.2013/15:47

VV ka tregue heret se kush eshte Delli, por s'po ka kujt me i tregue se te gjithe qeveritaret jane te perfshire ne skandale, prandaj edhe ska kush me reague... te para VV

Melo05.01.2013/15:11

Dell,emer i njohur per te keqe ne kosove,njeriu qe stimuloi KRIMIN!!!

leka05.01.2013/14:59

Delli i ka rrase hundet gjithekun.Thone se ata qe i kane hundet e gjana deomos i rrasin edhe aty ku nuk duhet.Ai ka qene jo ambasador por diktator lepires.

VISARI05.01.2013/14:56

A nuk shkuan, per keramike e beton paret e pasaportave, cudi ministri nuk po e ditka?! Keshtu ministri e lufton koorrupsionin. Si duket paret i kane ndare Hashimi e Bajram Rexhepi me Dellin. Ai e beri Kosoven ... aboj e ia mbathi. Veq boll qe ne e la Jahjagen..

Arber05.01.2013/14:49

Ani zotni Rexhep kur nuk e ditka zotnia yte ku kane shkuar ato para, hajde e pvete gjyshin e baben tim nder vorre e ata te tregojne se ku kane shkuar. Nxncncncncncncn . Kjo eshte paturpesi e papare e llojit me pervers qe mund ta ndigjoje njeriu ne ditet tona.

NA LODHET MO05.01.2013/14:27

po a ka naj mekanizem ne kosove qe e heton kete ambasador se e bani lamsh kosoven e iku?

kaqaniku05.01.2013/14:10

ska faj as delli as shtypshkronja e pasaportave..por kan faj te tjeret pas kryte gjerave qe i kan vjedh parate..se sa per cila firme e merr tenderin ajo eshte sekondare..keta cila do firme qe do te ishte..parat prap se prap i kishin vjedh

jupi05.01.2013/14:09

Rexhepi tha se ai nuk di se ku kanĆ shkuar 1.4 milion ,mjer kosovba se kush po udheheq ketu tregohet sa ka siguri hahaj ..............

malsori 05.01.2013/14:09

pra dihet kushe asht sundimyari ne kosov delli qe i shtin hunt gjithkun