Të fortët e PDK-së nuk e pranojnë dënimin me burg

Publikuar: 26.12.2012 - 08:47

Prishtinė, 26 dhjetor - Dy ish-kryetarėt e dėnuar me burg, Xhabir Zharku i Kaēanikut dhe Bajrush Xhemajli i Ferizajt, me gjithė dėnimet e shqiptuara me burg ndaj tyre, festat e fundvitit pritet t’i presin jashtė grilave. Derisa Xhemajli do tė vazhdojė tė jetė afėr familjarėve tė tij pa probleme me organet e rendit, pėr kolegun e tij, Zharkun, ėshtė duke u bėrė ndjekja policore. Ai ėshtė arratisur dhe vendndodhja e tij ende nuk dihet.“Jemi duke e kėrkuar nė vazhdimėsi, por deri mė tash nuk kemi rezultate. Ne kemi planin tonė tė veprimit si pėr pėrcjellje, vėzhgim, mbledhje tė informatave tė vendndodhjes..., dhe jemi duke e kėrkuar”, ka thėnė zėdhėnėsi i Policisė pėr rajonin e Ferizajt, Agim Gashi. 

E pėr vendndodhjen e Xhabir Zharkut informacione nuk ka as djali i tij, Mėrgimi, i cili vazhdimisht paraqitet nė telefonin e tė atit qė nga arratisja e tij.

(Mė gjerėsisht lexoni sot nė Koha Ditore.) 

Drenica27.12.2012/08:10

Mos gaboni me shku në burg se ju edhe me thy ligjin nuk prish punë, se keni kontribu.

kaqaniku27.12.2012/06:47

O XHabiri asht tuj rujt zabelet qe i ka ble me mun te madh

besim hyseni27.12.2012/01:30

100 e din ku eshte zhablak zharku.
kur po e thirre djalin e vet a nuk po e din policija prej kahit po thirre aje a.
mundet me kerku nga aj shtet qe ta kthej ne kosov po ....kush me kerku ?ata po mundohen me mshef...kosov mafiaaaaa haahaha

sela26.12.2012/23:37

e ka msu hashimi se trullan o ai tybe n dit najsen

gjilani26.12.2012/23:01

Jo te fortit po kta jan hajnat dhe tradhetaret e kombit kta gjith pasurin qka e kan e kan fituar me hajni

Ahmeti 26.12.2012/22:46

o njerz te mire po disa nga ju ashihni ma larg se huna po ajeni ju me serrbin qetnike apo jeni emisar serrb o tradhtar te kombit po ju a edini qe mos me qen qita trima ne krye me Adem Jasharin sot asnje shqiptar nuk e kishe ne kosov nashta edhe ma fell sa iperket Ldk ju te gjith edini se jan hajna edhe tradhtar qe kan dasht te na shtin me luftu ne mes veti e shkau te rrin ne te terun po nuk ja arritet sa i perket hajnis krejt shipetaret vjedhin sikur edhe ju se na kokit shume te paster ju edhe ne krejt boten ka hajni ndryshe ju nuk kokit njerz veq tradhtar te kombit se si ju paskit shkrue muni te vorri i milloshit me shkue se ju ka met zhig per qata po qitshit lot te krokodilit

skenderi dardan26.12.2012/22:33

Kta jan kriminelat e kosoves,qe nuk i vret ndergjegjeja po te kishin pak moral do tju pegjigjeshin drejtsis po kta jan komandantat eh....

uka26.12.2012/20:12

Nuk udhhiqet shteti me njerz te pa ndergjegjshem si keta ne fjale,pak kan dallim naga ata te para luftes,ndoshta edhe te njejt si ata,ani ky xhemajli thojke e kam shprehi me vozite shpejt,se di a ka vozit edhe para lufte qshtu shpejt,

VAl26.12.2012/19:59

Sdo me thon pse kta 2antar te PDKs Jon nket pozit perball gjykates se pak jan tfajshem kto hyhy

nexhat karaqa26.12.2012/19:31

kadal kadale se krejt pdk kan mo ik qishtu ren me ren

memli26.12.2012/19:29

Krenohu me PDK

xhafa nga istogu26.12.2012/18:43

Kaqak babo kaqak. Shqiptaret nuk e harrojne kaqakllakun as ne shekullin e XXI. Ne jemi tradicional e tradita duhet te ruhet dhe kultivohet.

xhemal xhema26.12.2012/18:12

po sigurisht ne suedi në qytetin malmö duke pir kafe ne mobilia ktu e ka edhe vllaun e vet

nEXHMEDINI26.12.2012/17:04

Nga koha e clirimit nga okupatori,tani ne liri demin me te madh Kosoves eshte duke ia bere kjo Qeveri e cila na solli ne pozite shume te keqe ashtu sikur okupatori ne ditet e veta,te lire jemi vetem ne thithjen e ajrit.

Astrit Binaku 26.12.2012/16:59

Krenohuni me kosoven krenuni me krimin edhe korrupsionin

xhevdeti26.12.2012/16:53

Allkaponet pak si veshtire te arrestohen kur dihet qe keta jane perkujdesjen e kryeshefit te tyre,keta jane nene perkujdesjen e SHIKUT

saneldn brehu26.12.2012/16:07

gabim e kini se bajrush xhemali eshte te vujte burgun per kurgjo iqe ah shum shpejte shpijunave ka mi ordhe fundi rofte themelusi i shtetite HASHIM THAQI

albani26.12.2012/15:03

JU KA ARDHE KOHA SHPIUNAVE TE SERBISE MU SHPREH SE DERI FRIK NUK KAN GUXU AS ME PERMEN PDK.E AQ MA PAK KETA NJERZ QE PER KOSOVE KAN QENE DHE JANE LEGJEND,E JU TE QEGRANIT SHPENJT DO TJU VJEN DITA MU FSHEH NEPER KULE TE GRAVE

thaqi4ever26.12.2012/15:00

rrnoft thaqi rrnoft shqiptaria posht tradhtart rrencat hajnat

montreal26.12.2012/14:56

Turp lixhin e kan te vetin se vet e kan shkru bojn sha te dojn sikur udbasht per kta nuk egziston lixhi as drejtsija kta te ... sin nuk denohen te vjedhin se jan. Pdk. Hej ą pe dini ą jo me kon keni pun fundi i erdhi edhe pdk.

Barani26.12.2012/14:17

Shume mire po veprojin keta dy Zotri se e dine qe JANE edhe 100vete qe duhet te Ju bashkohen . Numri i pergjithshem eshte 112 qe ne Vitin 2013 duhet te PARABURGOSE.Prandaji mose u lajmonu pere vujtje te denimit se POLITIKA po done te ju burgoslargon nga radhet e vete.Q E N D R O N I RR E Z I S T O N I edhe me arme.

esati26.12.2012/14:13

Mire po xhabirit qe eshte vertetu qe gjithe pasurin e ka te jashteligjeshme, nese nuk i konfiskohet atehere mos te merzitet per ato 3 vjet se ja ka siguru vetes, femijeve dhe nipave jeten

ferizajlia26.12.2012/14:03

o ik xhabir ik se eulexi me ba me ja nis edhe pse ka me ja nis edhe ne bir te miut nese hin ka me te nxjerr oj popullat e shkret mos jav nin se sa ta kini eulexin ne kosov punt mir i keni se keta ka mi burgos per tan jeten kta veq jan ka kqyrin e pastaj..............

besimi st.julien26.12.2012/13:49

OJ KOSOVE E MJERA TI, SE C'FARE NJEREZ KE NE GJI, HAJNA,KAPADAI, QE DEKLAROJN SE NEPOTIZMI ASHT FISNIKRI. QUE DIEU NOUS GARDE.

Skeptiku26.12.2012/13:04

Per dike nene e per dike njerke jane gjygjtaret e dhe ligjet e Kosoves.

Luli26.12.2012/12:54

i paftyri është shumë i fortë.

sro26.12.2012/12:07

Ky eshte Shtet se jo mahi ban qka te dush dhe ste prek askush

Malisheva26.12.2012/11:40

O POPULL ABESONI QE POLICIA KOSOVES I LYP KTA PERSONA ME PAS KAN TE VET VENDOSJES MOTI IKISH KAP PO EDIN MIR KU JAN POLICIA E KREJT PDKja SE PERNAT FLASIN ME CELULAR TASH NAJ DIT DALIN PERGJIMET E GRABOFCAV VESELAV ETE TJEVE KY ASHT TURPI KOSOVES

i dsëshpruari26.12.2012/11:39

Turp....turp....turp....

Shtatori Paris26.12.2012/11:35

o krejt dynjeja e dijne qe Xhabiri nuk ashte ne Kosove . Vendin e sakte veq une e dij.......kush e ka toleru dhe e ka leju me ba dreqnillaqe le ta gjen .

gilangjia26.12.2012/11:33

KY ZHABO SHARKI NUK PO E DIKAN AS FAMILJA KU ESHTE, PO KY DJALI I TI PREJ NGA I ERDHI LITRA KINSE E DESHMIVE PSE NUK PO DORZOHET A PREJ RAKETAVE TE KORES SE VERIUT A PREJ KUJT.
KU I KISHTE KY KRIMINEL DESHMIT KUR U MERRKE ME GJYKATA PO TASH I PASKAN SAJU,KINSE KA PLANE BIZNISORE,PO PLANET E TI JAN PLANE TE HARAQIT,KERCNIMIT,SHANTAZHIT E QKA JO.
E SA I PERKET KETI TJETRIT KY PAK MA NOM SE XHABO PO EDHE KY ME TE NJEJTEN TAKTIK PO I IK BURGUT E MBYTI STUDENTIN E RI DHE DERISA DJALI I RI VDIQ NGA PAMUNDSIA E DERGIMIT NE NDOJE SHTET TJETER PER TRAJTIMIN E PLAGEVE VDIQ E KY I MJERI TE NJEJTEN DIT TE KRIMIT E TRANSFEROJN NE AUSTRI PER TRAJTIM SHENDETSOR, TASH EDHE PSE ME NJE DENIM QESHARAK I IK BURGUT. AKSIDENT MUN TE NA NDODH TE GJITHVE PO TE VOZISESH 180200 KM NE ORE DIHET QKA NA PRET.
NJE E DI QE HAJNAT E PDK QE PO E UDHEHEQIN KOSOVEN GJITHA TE ZEZAT JAN KAH NA BEJN DHE NUK KA PER TA ASKUSH PERMBI LIGJIN...

Bashkim Hasi26.12.2012/11:30

KY djali i mir i babs mir i cili nuk po din vende ndodhjen e babs,nese neser vertetohet e kunderta a mban pergjegjesi juridike.

BASHKIM hasi26.12.2012/11:22

Faton pajtohem me mendimin tend sikur ti kishe perdor thonjezat.

ariani26.12.2012/11:18

O.z.Kryeminister ,a keni sy dhe vesh deri kur keshtu.u deklarijshe as kush nuk eshte mbi ligjin pse bre z.kryminister po gnjen.A po sheh se drejtesia perPDK, NUK VLEN.

Komentimi26.12.2012/11:16

Fukaraja e i pafuqishmi dënohet dënohet si mos ma keq nga e ashtuquajtura drejtësi në Kosovë dhe nga të ashtuquajturit gjyqëtarë. Paramendojeni sa vjet do ti kishte marrë një fukara po të ishte në vend të Bajrush Xhemajlit. E Xhabir kavaleri rrin te shpija e policia thonë se po mbledhin informata. Kurse shefi i tyre Hashim Thaqi na vlet për zerro tolerancë ndaj korrupcionit dhe krimit. Ani bashkë me Atifeten organizojnë edhe tryeza për këtë punnë, kinse po bëjmë diçka. Sa të ju shkon kungulli mbi ujë vetëm vazhdoni.

shpend shaqa26.12.2012/11:06

Pse me shku keta ne burg, ne burg shkojne keta kur tu thot thaqi, se i ka shoke.... keta jane KOSOVA EUROPIANE hahahahaha, po kujtojne qe evropa han bar se dine keta te mjere qe europa ka qene kolonizatore e botes me shekuj e pe mashtrojne hajnat hahahhahahahaha............

Shartari26.12.2012/10:59

Krenohuni me krimin

Prishtina6826.12.2012/10:59

Tani po e besoi se nuk zbatohen ligjet ne Republiken e bananeve.Per ketoraste ne vendet europiane.
,shkarkohenMinistri i Puneve te Brendshme,prokurori,gjykatsi dhe Kryeministri.Policia duhet te jete ruajtse e rendit e jo ajo te vjedhe gjerat e siguruara ne dhomat e sigurise se saje.Ne vend qe te shkon ne pergjegjesi drejtori i policise,ai emrohet ne nje vend edhe me te mire,ndersa fajtoret edhe pas tri vitesh nuk zbulohen.Kjo eshte nje turp i madhe dhe humbje e imazhit ne Europe dhe me gjere.A ka President Kosova?A mund dikush te ndikoi qe ligjet te zbatohen ne perpikeri.Mu ne Parlament ulet ... stari,ndersa ne e shiqojme si te ishim te marre.Ketu duhet te nderhyje Eulexi,sepse ai eshte ketu qe te mbikqyre moszbatimet e ligjeve nga te korruptuarit.Perndryshe,qytetaret duhet te ndeshkojne me voten e tyre
sabotantet,te korruptuarit dhe keqmenaxhuesit e pushtetit aktual.

Afrimi26.12.2012/10:55

KRENOHU ME PDK, PER KRIME TE QFARDO NATYRE JANE TE GATSHEM !

plaku26.12.2012/10:50

me kte vertetohet se gjykimet e njerzve partiak nuk jan sipas ligjeve dhe ata veprojn cka dojn dhe kur dojn.une me e pas shkel nje pule me kishin burgos e ju bani cka te doni.kjo eshte drejtsia kosovare....

Faton26.12.2012/10:47

KRENOHU ME PDK

emi26.12.2012/10:45

kjo tregon se qfare njerze te pa pergjegjshem ka pas PDK e qe kane udheheq kete popull,presim fundosjen e tyre,sepse i ka pushtuar harami....

agimi26.12.2012/10:37

Kane mendu se jane ne qeveri dhe bajn qka dojne si ne kohen e komunizmit se kane dite se ne Demokraci ka rregull dhe ligje po si do qofte te PDK me skandale eshte shendrru PDK parti e skandaleve dhe e koke fort

ylli26.12.2012/10:25

Pranojn Pranojn...

na lodhet mo26.12.2012/10:01

edhe kjo ashte vlera e radhes e PYDYKYS..PUNSIMI I FAMILJARVE .SHARJET ETJ..

dini26.12.2012/09:56

o patriot a bajrushi kukuuuu,per per shtet tranohet,thu pushtet kesh tu thane

Experti26.12.2012/09:14

kta kan pas mundesi me qen shembulli i ligjit me dal para kamerav dhe me than ne kemi qen luftetare patriota por e kemi thy ligjin kemi gabu se askush nuk qendron mbi ligjin e kan flliq i kan hup edhe kto merita qe i kan ber ma heret ne kohen e luftes

bubi26.12.2012/09:07

Sundon ligji apo maliqi !?

peja@26.12.2012/09:07

Ma se shumti po me dhimet djali i xhebirit se nuk po e dika se ku e ka baben. Hahahaha